مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان در برخی کشورها و تحت شرایط خاصی امکان پذیر است اما شما باید قبل از هرگونه اقدامی در ابتدا اطلاعات و آگاهی های لازم در این زمینه را بدست آورید تا بتوانید عملکرد خوبی داشته باشید. متاسفانه باید بگوییم که بسیاری از افرادی که بدون دانش کافی به سراغ این نوع مهاجرت می روند معمولا دچار آسیب و خسارات مادی و معنوی بسیاری می شوند و زمان و هزینه آنها تیز به هدر می رود.

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان یکی از عمده ترین موضوعاتی است که امروزه بسیاری از افراد درگیر آن هستند و می خواهند چنین روشی را پیدا کنند تا چالش های قانونی خود را برای مهاجرت مورد حل و فصل قرار دهند. 

  • به نظر شما مهاجرت بدون مدرک زبان اصلا امکان پذیر است و افراد می توانند به آن فکر کنند؟ 
  • مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان در کدام کشور ها امکان پذیر است؟
  •  برای مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان باید از چه کسی کمک بگیریم؟

اما چگونه این امر امکان پذیر است؟

کسانی که قصد اقدام از این روش را دارند باید به دنبال اخذ مدرک زبان باشند اما در برخی از موارد خاص و استثنایی می توان بدون مدرک تحصیلی نیز اقدام به مهاجرت کرد.

یکی از پیش شرط های اصلی برای مهاجرت تحصیلی آن است که متقاضیان بتوانند با مدارک تحصیلی همچون آیلتس و تافل، میزان دانش تحصیلی و زبان انگلیسی خود را به دانشگاه مقصد نشان دهند و بتوانند از این مدارک تحصیلی خود به عنوان یک ملاک مثبت برای تکمیل رزومه تحصیلی خود استفاده کنند.

از آنجایی که آزمون های زبان انگلیسی مانند تافل و آیلتس نیاز به دانش زبانی نسبتا بالایی دارند و هر کسی نمی تواند به راحتی این آزمون ها را پشت سر بگذارد و همین موضوع باعث می شود تا آنان در حالت کل از فکر مهاجرت تحصیل خارج شوند و مسیر زندگیشان تا حد زیادی تغییر پیدا کند.

 اما جالب است که بدانید در برخی از کشور های جهان، امکان مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان وجود دارد و دیگر نیازی نیست تا افراد به دلیل واهمه از آزمون زبان انگلیسی از فکر مهاجرت تحصیلی خارج شوند.

 بنابراین شما می توانید در برخی از این دانشگاه ها با دانش زبان در حد متوسط هم وارد شوید.

 از طرفی دیگر هم برخی از دانشگاه ها، کلاس آمادگی زبان انگلیسی تشکیل می دهند و دانشجویان مهاجرکه این کشور را به عنوان مقصد انتخاب می کنند به راحتی می توانند از این خدمات آموزشی بهره مند شوند و تا حد زیادی جریان تحصیل خود را پیش ببرند.

برای آنکه بتوانید اطلاعات مورد نیازتان در مورد مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان را بدست آورید به شما توصیه میکنیم که از مشاوره رایگان گروه اقلیما کمک بگیرید. گروه متخصص اقلیما دارای کارشناسان حرفه ای و دوره دیده ای است که می توانند به شما کمک کنند تا از تمام جزییات مربوط به مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان اطلاع پیدا کنید.

 در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به چند نمونه از معروف ترین کشورهایی که شما می توانید برای مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان اقدام کنید، اشاره کنیم تا انها را بشناسید.

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان 

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان در برخی کشورها و تحت شرایط خاصی امکان پذیر است اما شما باید قبل از هرگونه اقدامی در ابتدا اطلاعات و آگاهی های لازم در این زمینه را بدست آورید تا بتوانید عملکرد خوبی داشته باشید.

 متاسفانه باید بگوییم که بسیاری از افرادی که بدون دانش کافی به سراغ مهاجرت تحصیلی می روند معمولا دچار آسیب و خسارات مادی و معنوی بسیاری می شوند و زمان و هزینه آنها نیز به هدر می رود.

 برای آنکه بتوانید اطلاعات خود را در مورد مهاجرت بدون مدرک زبان بالا ببرید و از تمامی جزئیات مربوط به آن آگاه شوید به شما توصیه می کنیم که در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان در فرانسه

یکی از کشورهایی که در سال های اخیر ویزای تحصیلی را بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی هم صادر می کند، کشور فرانسه است. البته توجه داشته باشید که برای تحصیل در مقاطع تکمیلی در کشور فرانسه باید مدرک زبان معتبر همچون آیلتس و تافل داشت. 

اما در صورتی که قصد دارید در مقاطعی همچون کارشناسی درس بخوانید و دارای مدرک زبان نیستید، بهتر است رزومه تحصیلی خود را از طریق تقویت رزومه تحصیلی خود و برآورد ریز نمرات و معدل تهیه و آماده ارائه کنید.

 دانشگاه های دولتی و کالج های خصوصی در کشور فرانسه دارای دوره های آموزشی زبان فرانسه هستند و شما می توانید بعد از اخذ پذیرش در این دوره ها شرکت کنید.

 این موضوع را فراموش نکنید که برای شرکت در دوره های زبان فرانسه شما باید در پایین ترین حالت ممکن دارای مدرک A2 باشید. برای دریافت مدرک A2 شما به راحتی می توانید از طریق اموزشگاه های داخلی آموزش زبان فرانسه اقدامات لازم را انجام دهید.                                

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان در اتریش

این نوع مهاجرت بدون مدرک زبان در کشور اتریش نیز امکان پذیر است. اتریش یکی از بهترین کشورهایی است که هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان خارجی را می پذیرد و دانشگاه های بین المللی زیادی دارد.

دانشجویان برای آنکه بتوانید از طریق مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان اقدام کنید به راحتی می توانید از طریق برنامه های آموزشی زبان انگلیسی و آلمانی اپلای کنند و مراحل پذیرش مشروط را بگذرانند.

هنگامی که در مورد مهاجرت بدون مدرک زبان صحبت می کنیم و برنامه های آموزشی زبان مشروط را پیشنهاد می دهیم، برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که  اصلا مشروط بودن این آموزش ها به چه معنا است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که افرادی که در این دوره های آموزشی زبان شرکت می کنند باید بتوانند سطح زبان خود را تا حد زیادی تقویت کنند. به بیانی بهتر این افراد باید بتوانند در بازه زمانی معین شده، نمره قبولی را کسب کنند.

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان در اسپانیا

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک در اسپانیا دارای طرفداران بسیار زیادی است، چراکه کشور اسپانیا جز آن دسته از کشورهایی است که هزینه های زندگی و تحصیل در آنجا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی ارزان است. 

برای اپلای به دانشگاههای اسپانیا شما نیازی به مدرک زبان ندارید اما مسئله ای که وجود دارد آن است که رزومه تحصیلی شما باید بسیار قوی باشد.

تمامی متقاضیان مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان در اسپانیا باید دوره های آمادگی زبان را در کالج ها یا دانشگاه های اسپانیا بگذرانند و در نهایت هم در آزمون سلکتیوداد شرکت کنند تا نمره قبولی آنها مشخص شود. 

در صورت کسب نمره قبولی آزمون سلکتیوداد دیگر هیچ نگرانی از بابت مهاجرت بدون مدرک زبان در اسپانیا وجود نخواهد داشت.

 مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان در قبرس شمالی

مهاجرت بدون مدرک زبان به کشور قبرس بسیار ساده است و ایرانیان به راحتی می توانند تمامی اقدامات لازم در این زمینه را درمدت زمان کوتاهی انجام دهند. 

ایرانیان برای سفر به قبرس شمالی نیاز به هیچ ویزایی ندارند و حتی بدون ویزا نیز به راحتی می توانند به گشت و گذار در این کشور بپردازند.

 در رابطه با کشور قبرس شمالی فرایند اخذ ویزا خود دارای مراحل نسبتا طولانی و گسترده ای است که ایرانیان دیگر درگیر این مراحل نخواهند شد و زمان آنها به هدر نخواهد رفت.

یکی از مشهورترین دانشگاه های قبرس شمالی که مدارک آن مورد تایید وزارت علوم کشورمان است، دانشگاه مدیترانه شرقی است که دارای ظرفیت بسیار گسترده ای است و تعداد زیادی دانشجو را برای رشته های مختلف می پذیرد.

مهاجرت بدون مدرک زبان به کشور قبرس شمالی باعث صرفه جویی در زمان و هزینه افراد می شود. بعد از وارد شدن به دانشگاه های این کشور افراد می توانند برای شرکت در کلاس های آمادگی زبان انگلیسی اقدام کنند.

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان به کمک گروه اقلیما

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان یکی از آن دسته مهاجرت هایی است که در کشور ما دارای طرفداران زیادی است و تعداد کسانی که می خواهند از این طریق اقدام به مهاجرت کنند کم نیست.

 اما بهترین راه حل ممکن چیست؟

 به نظر شما بهترین راهی که هر متقاضی می تواند با استفاده از آن برای مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان اقدام کند چیست؟

در این مقاله سعی کردیم به چند مورد از کشورهای معروف و پیشرفته ای که هر ساله تعداد زیادی دانشجوی بین المللی اخذ می کند و شرایط مناسبی برای مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان دارد اشاره کنیم اما موضوع مهمی که وجود دارد آن است که هر شخصی با توجه به شرایط و ویژگی هایی که دارد باید کشور مقصد خود را انتخاب کند و برای چنین انتخابی نیاز است تا از افراد متخصص و کارکشته در این زمینه کمک بگیرند.

متخصصان و مشاوران گروه اقلیما سال های زیادی است که در این زمینه فعالیت می کنند و می توانند بهترین راه های ممکن برای مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان را با توجه به شرایط هر شخصی به آنها معرفی کنند.

 مشاوره با متخصصان گروه مهاجرتی اقلیما کاملا رایگان است و عموم افرادی که قصد مهاجرت دارند و میخواهند اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنند به راحتی می توانند از راهنمایی این مشاوران حرفه ای استفاده کنند. 

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.