دریافت اقامت اروپا از طریق تمکن مالی فرانسه؛ بهشت گردشگری اروپا

ویزای تمکن مالی فرانسه یا ویزای خودحمایتی فرانسه چه نوع ویزایی است؟ شرایط دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه چیست؟ مزایای دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه چه مواردی است؟

فرانسه جز آن دسته کشورهای محبوبی است که همه مردم دنیا با آن آشنایی دارند. شرایط جغرافیایی کشور فرانسه باعث شده است تا مردم آن آب و هوای مطلوبی را در کل سال تجربه کنند.

فرانسه جزو کشورهای حوزه شینگن است و کسانی که در این کشور اقامت دارند از امکانات و تسهیلات مناسبی برای پیشبرد اهداف شغلی و تحصیلی خود استفاده می کنند.

اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه یکی از ساده ترین و بهترین راه های مهاجرت به فرانسه است که در این نوشته توضیحات مربوط به آن را آورده‌ایم.

فهرست مطالب

اخذ اقامت از طریق تمکن مالی فرانسه

تمکن مالی فرانسه یکی از موضوعات مهمی است که افراد قبل از مهاجرت باید اطلاعات کافی را در مورد آن بدست آورند تا بتوانند با آگاهی کامل برای جریان مهاجرت خود تصمیم گیری کنند.

اخذ اقامت از طریق تمکن مالی فرانسه در سال های اخیر بسیار پرطرفدار بوده است و افراد بسیار زیادی ترجیح می دهند تا کشور فرانسه را برای مهاجرت انتخاب کنند.

فرانسه جز آن دسته کشورهای محبوبی است که همه مردم دنیا با آن آشنایی دارند.

شرایط جغرافیایی کشور فرانسه باعث شده است تا مردم آن آب و هوای مطلوبی را در کل سال تجربه کنند.

فرانسه جز اصلی ترین کشورهای حوزه شنگن است و کسانی که در این کشور اقامت دارند از امکانات و تسهیلات مناسبی برای پیشبرد اهداف شغلی و تحصیلی خود استفاده می کنند.

اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه یکی از ساده ترین و بهترین راه های مهاجرت به فرانسه است.

اخذ اقامت از طریق ویزای تمکن مالی فرانسه دارای شرایط و مراحل مختلفی است که در ادامه مطلب به انها اشاره خواهیم کرد.

برای کسب اطلاعات جامع و کامل در مورد تمکن مالی فرانسه در ادامه مطلب با گروه اقلیما همراه باشید.

مراحل دریافت تمکن مالی فرانسه

تمکن مالی فرانسه

اقامت تمکن مالی فرانسه یکی از روش های مهاجرتی است که در آن متقاضی باید بتواند تمامی هزینه‌ای مالی خود را در کشور فرانسه به تنهایی بر عهده بگیرد.

توانایی مالی افراد برای ویزای خودحمایتی فرانسه مهمترین و اصلی ترین مسئله ای است که برای اقامت در این کشور دارای اهمیت است.

در حقیقت فردی که قصد اخذ تمکن مالی فرانسه را دارد باید دارای منبع درآمد خارجی و ثابت باشد.

و بدون آنکه در بازارهای جهانی کار و فعالیت داشته باشد، شرایط رفاهی خوبی برای زندگی داشته باشد و این موضوع را با ارائه مدرک و دلایل کافی اثبات کند.

فرانسه یکی از بهترین گزینه های ممکن برای اقامت تمکن مالی است و ایرانیان به راحتی می توانند به کمک یک گروه مهاجرتی متخصص تمامی مراحل قانونی اخذ اقامت را در کوتاه ترین زمان ممکن بگذرانند.

 موسسه مهاجرتی اقلیما دارای کادری مجرب و حرفه ای است و عموم مردم می توانند از خدمات مشاوره ای مشاوران با تجربه اقلیما استفاده کنند.

مزایای تمکن مالی فرانسه

مزایای تمکن مالی فرانسه

تمکن مالی فرانسه دارای مزایای بسیار زیادی است و در مقایسه با دیگر کشورهای حوزه شینگن شرایط بسیار بهتری دارد. به چند مورد از مزایای تمکن مالی فرانسه اشاره می کنیم تا با انها اشنا شوید و اطلاعات لازم را بدست آورید:

تمکن مالی فرانسه نیازی به مدرک زبان ندارد و همین موضوع باعث شده است تا افراد بتوانند به راحتی برای مهاجرت به این کشور توسعه یافته اقدام کنند.

روش تمکن مالی  محدودیت سنی ندارد و افراد در هر سن و سالی که باشند می توانند به سراغ اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه بروند.

علاوه بر این، تمکن مالی فرانسه یکی از ان دسته روش های مناسبی است که می توان ویزای اقامتی را در مدت زمان کوتاهی از طریق آن دریافت کرد.

سفر به کشورهای حوزه شنگن بدون ویزا

یکی از مهم ترین مزایای مهاجرت از طریق ویزای خودحمایتی فرانسه آن است که افراد می توانند سفر بدون ویزا به ۲۶ کشور حوزه شینگن داشته باشند و هیچ دغدغه ای در رابطه با دریافت ویزای شینگن وجود ندارد.

 از طرفی دیگر نیز شما باید  این موضوع را بدانید سفر کردن با وسایل نقلیه در این حوزه کار راحتی است و زمان رفت‌وآمد ترافیکی و شاخص آلودگی پایین است.

سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات

خرید ملک برای اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه یکی از بهترین راههای سرمایه گذاری است که می توان با آن سود خوبی بدست آورد.

آمار و اطلاعات بدست آمده در سال های اخیر این موضوع را به خوبی نشان می دهد.

 قیمت ملک در فرانسه دارای روندی افزایشی است و گربنه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری است.

کسانی که اقدام به خرید ملک و مستغلات در کشور فرانسه می کنند بدون هیچگونه مشکل و دغدغه ای می توانند علاوه بر درامد زایی شرایط تحصیل رایگان برای فرزندان خود بوجود آورند.

 نظام آموزشی در کشور فرانسه در مقایسه با بسیاری دیگر از کشور های توسعه یافته نسبتا ارزانتر است.

و همه افراد مقیم در فرانسه می‌توانند به راحتی از این خدمات استفاده کنند.

دریافت اقامت دائم و تابعیت فرانسه

ویزای خودحمایتی فرانسه این امکان را بوجود میاورد که افراد بتوانند علاوه بر اخذ مجوز اقامت موقت و دائم، پس از گذشت ده سال برای تابعیت نیز اقدام کنند. 

کسانی که برای اخذ تابعیت فرانسه اقدام می کنند به راحتی می توانند به عنوان یک شهروند معمولی در این کشور فعالیت کنند.

شرایط دریافت اقامت با ویزای خودحمایتی

یکی از سوالات اساسی و بسیار مهمی که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش آید و قبل از مهاجرت باید پاسخ آن را پیدا کنند آن است که شرایط اقامت تمکن مالی فرانسه را شناسایی کنند. 

شرایط اقامت تمکن مالی فرانسه را می توان به طور خلاصه به موارد زیر تقسیم کرد:

اثبات تمکن مالی

اولین و مهم ترین شرطی که برای دریافت ویزای خودحمایتی فرانسه باید به آن توجه کرد، اثبات تمکن مالی است.

 به بیانی دیگر فردی که می خواهد اقامت خود را از طریق تمکن مالی بدست آورد باید در ابتدا میزان توانایی مالی خود را به دولت فرانسه نشان دهد تا بتواند این موضوع را اثبات کند که توانایی مدیریت مالی زندگی خود و اعضای خانواده اش را دارد.

تایید منابع تمکن مالی توسط دولت فرانسه

دومین مسئله ای که افراد باید به آن توجه داشته باشند آن است که تمامی منابعی که نشان دهنده تمکن مالی افراد متقاضی مهاجرت به فرانسه است باید مورد تایید دولت کشور فرانسه قرار گیرد و بررسی های لازم در این حوزه انجام شود.

نداشتن سابقه ریجکتی از حوزه شینگن در بازه زمانی نزدیک به اقدام برای ویزای تمکن مالی فرانسه

متقاضی که برای تمکن مالی فرانسه اقدام می کند نباید از جانب کشورهای حوزه شینگن سابقه ریجکتی در ۶ ماهه اخیر داشته باشد.

 و نیز نباید سابقه ریجکتی از کشور فرانسه داشته باشد. 

دقت داشته باشید که این افراد باید سابقه سفر به کشور هایی که در حوزه شنگن قرار گرفته اند را داشته باشد تا بتواند در مدت زمانی کوتاه اقامت تمکن مالی فرانسه را بدست آورد.

مدارک لازم برای تمکن مالی فرانسه

برای اخذ اقامت نیاز است تا مدارک مورد نیاز آن را تامین کنید و به همراه پرونده ای که دارید به کشور مقصد ارسال کنید. 

به طور خلاصه به چند مورد از اساسی ترین و مهمترین مدارک مورد نیاز برای تمکن مالی فرانسه اشاره می کنیم:

 • انگیزه نامه و فرم های ایالتی تکمیل شده توسط متقاضی (با مشاوره گروه اقلیما)
 • کارت شناسایی و مدارک هویتی
 • سند ملکی 
 • رسید پرداخت تمامی هزینه های دولتی
 • گذرنامه داخلی و شناسنامه با اعتبار کافی
 • اجازه اقامت یا کارت اقامت دائم برای شهروندان غیرایرانی ساکن در ایران
 • گواهی عدم سوء پیشینه

اثبات تمکن مالی توسط منابع مختلف

افراد باید دارای منابع مالی مشخصی باشند و این منبع توسط قانون مورد تایید قرار گیرد.

 به طور خلاصه به اثبات تمکن مالی توسط منابع مختلف را می توان به موارد زیر تقسیم کرد:

 

 1. سود سپرده بانکی
 2. اجاره نامه ملک

کسانی که بتوانند تمکن مالی خود را با ترکیبی از طرق بالا یا هر کدام از آنها به تنهایی اثبات کنند

و درآمد دائمی و استانداردی داشته باشند که از این روش های درآمدی بدست آید به راحتی می توانند برای اخذ اقامت فرانسه اقدام کنند.

مراحل اقدام برای دریافت ویزای خودحمایتی فرانسه

برای آنکه بتوانید مراحل اخذ تمکن مالی فرانسه را پشت سر بگذارید نیاز دارید تا یک گروه مهاجرتی حرفه ای و متخصص شما را در این زمینه کمک کند و تمامی اطلاعات لازم را به شما اطلاع می دهند و از صفر تا صد مراحل قانونی آن در کنار شما خواهند بود.

گروه متخصص اقلیما دارای سال ها تجربه و پرونده موفق در زمینه اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه است و می تواند بهترین و حرفه ای ترین خدمات را در این زمینه ارائه دهد.

به طور خلاصه مراحل اقدام اخذ تمکن مالی فرانسه اشاره می کنیم:

 1. شما باید در ابتدا برای استفاده از خدمات مشاوره ای به گروه اقلیما مراجعه کنید تا شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد و مشخص شود که آیا شما دارای شرایط اخذ تمکن مالی فرانسه هستید یا خیر. در صورتی که درای این شرایط نبودید، کارشناسان گروه اقلیما می توانند به شما کمک کنند تا در کوتاه ترین زمان ممکن مدارک خود را آماده ارائه کنید.
 2.  پس از جلسه مشاوره، قرارداد متقاضیان با گروه اقلیما در چارچوب های قانونی منعقد می گردد و امکان فسخ ان در هر زمان که متقاضی بخواهد نیز وجود دارد.
 3.  بعد از مشخص شدن شرایط اخذ تمکن مالی فرانسه، مدارک خود را باید به گروه اقلیما تحویل دهید.
 4.   پس از تکمیل مدارک ویزای تایپ D توسط شرکت اقلیما شرایط برای مهاجرت بسیار آسان تر می گردد و افراد می توانند به راحتی برای سفر به فرانسه و ارائه مستندات به اداره پریکچر فرانسه اقدام کنید.
 5.  پس از آنکه مدارک به طور کامل ارائه شدند و در مصاحبه و انجام مدیکال با موفقیت روبرو شدید، اقامت یکساله برای فرد متقاضی و اعضای خانواده او صادر خواهد شد.

 اگر شما نیز جز کسانی هستید که قصد دارید اقامت فرانسه را از طریق تمکن مالی بدست آورید، می توانید با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت و اقامت یا ویزای کوتاه مدت از مزایای خدمات مشاوره‌ای اقلیما استفاده کنید.

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.