اطلاعات و خدمات پیکاپ پاسپورت و ویزا

پیکاپ پاسپورت یا همان پیکاپ ویزا یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در فرایند درخواست و اخذ ویزای یک کشور بسیار اهمیت دارد. پیکاپ پاسپورت را شما تا چه اندازه می‌شناسید؟ آیا تاکنون برای شما یا اطرافیانتان پیش‌آمده است که به پیکاپ پاسپورت احتیاج پیدا کنید و بدانید آن را چگونه باید تهیه کرد؟ پیکاپ پاسپورت برای چه کسانی حائز اهمیت است؟ پیکاپ پاسپورت را از چه طریقی باید دریافت کرد؟ بهترین راه پیکاپ پاسپورت چیست؟

پیکاپ پاسپورت دارای جزئیات قانونی بسیار زیادی است که بسیاری از افراد به‌خوبی آنها را نمی‌شناسند و اصلاً نمی­دانند که چگونه باید در مورد پیکاپ پاسپورت و فرایند درخواست و اخذ ویزا نقش مهمی ایفا کنند. پیکاپ پاسپورت در واقع پس از آن که با درخواست شما موافقت شد اهمیت پیدا می‌کند. بعد از اخذ موافقت ویزا، لازم است برای دریافت ویزایتان گذرنامه یا پاسپورت خود را به سفارت آن کشور تحویل دهید تا برگه ویزای شما را در آن بچسبانند (به‌اصطلاح لیبل ویزا را الصاق کنند).

 از طرفی، برخی از کشورها (مانند کانادا و آمریکا) در ایران سفارت یا دفتر نمایندگی (VAC) ندارند و این موضوع مراحل اخذ پیکاپ پاسپورت را مشکل می‌کند. در این موارد، شما ناچاری به یکی از کشورهای همسایه (مثلاً ترکیه، ارمنستان، یا امارات) سفر کرده، پاسپورت خود را تحویل دهید، مدتی در آن کشور بمانید، و سپس پاسپورتِ ویزا شده‌‌ی خود را پس بگیرید. چنین فرایندی پیکاپ پاسپورت و ویزا نام دارد و البته، اگر شخصاً بخواهید انجامش دهید مستلزم صرف هزینه‌‌های زیادی خواهد بود.

 ازآنجاکه در این مرحله حضور شخص متقاضی ضرورت ندارد، نماینده‌‌ی قانونی او می‌‌تواند این کار را انجام دهد و حتی برای اخذ پیکاپ پاسپورت از جانب موکل خود اقدام کند. خدمات پیکاپ پاسپورت و ویزا از سوی شرکت‌‌های خدمات ویزا باعث شده تا با صرف هزینه‌‌ای بسیار کم‌‌تر این مرحله را پشت سر بگذارید. البته، ارائه‌‌ی چنین خدماتی مجوز قانونی مخصوص به خود را لازم دارد و بدون چنین مجوزی پیکاپ یا حمل گذرنامه‌‌های متعدد غیرقانونی خواهد بود.

مدارک لازم برای پیکاپ پاسپورت و ویزا

پیکاپ پاسپورت را به طور کامل شناختیم و با آن آشنا شدیم. اکنون نوبت آن است که مدارک لازم برای پیکاپ پاسپورت را هم بشناسیم تا در آینده دچار مشکل نشویم و جریان پرونده ما تسریع یابد:

پیکاپ پاسپورت و ویزا به معنای گرفتن وکالت از متقاضی، ارسال پاسپورت او به سفارت مورد نظر در یکی از کشورهای همسایه و سپس دریافت پاسپورتِ ویزا شده و تقدیم آن به متقاضی است.

خدمات اقلیما برای پیکاپ پاسپورت و ویزا

پیکاپ پاسپورت را می‌توان از راه‌های مختلفی به دست آورد؛ اما نمی‌توان گفت که همه این راه‌ها قابل‌اطمینان و کارآمد هستند، پس بهتر است برای انتخاب یک مؤسسه مهاجرتی معتبر در جریان اخذ پیکاپ پاسپورت، دقت نظر داشته باشید.

اگر کل فرایند اخذ ویزای خود را به گروه اقلیما بسپارید.

این گروه متخصص می‌تواند از صفر تا صد جریان پرونده مهاجرتی شما را بر عهده گیرد و دراین‌بین، پیکاپ پاسپورت نیز شامل این خدمات خواهد شد. بااین‌همه، برخی متقاضیان ترجیح می‌‌دهند پروسه‌‌ی اخذ ویزا را شخصاً انجام دهند و در انتها، وقتی با درخواست آن‌‌ها موافقت شد، مرحله‌‌ی پیکاپ را از طریق شرکت‌‌های خدماتی به انجام برسانند. در این حالت نیز می‌‌توانید از خدمات گروه اقلیما بهره بگیرید.

اصلی‌‌ترین دلیل برای سپردن قسمت پیکاپ  پاسپورت و ویزا به ما صرفه‌‌جویی در هزینه‌‌هاست، چرا که اگر شخصاً بخواهید اقدام کنید بی‌‌شک متحمل هزینه‌‌های بسیار بیشتری خواهید شد. در حال حاضر، گروه خدمات ویزا و مهاجرت اقلیما برای ویزای انگلیس، ویزای کانادا و ویزای آمریکا خدمات پیکاپ ارائه می‌‌دهد. اگر نکته‌‌ی مبهمی در مورد پیکاپ برای‌‌تان وجود دارد، لطفاً با ما تماس بگیرید و راهنمایی بخواهید.

لازم به ذکر است که ویزای شنگن نیاز به پیکاپ پاسپورت  ندارد.

پرسش‌‌های متداول

این دو عبارت تفاوتی با یکدیگر ندارند. روند تحویل و پس‌گرفتن پاسپورتِ ویزا شده «پیک آپ» نام دارد. در این فرایند دقیق‌‌تر این است که از عبارت پیکاپ پاسپورت استفاده کنیم؛ اما پیکاپ ویزا نیز مصطلح است و معنی متفاوتی ندارد.

برای اخذ پیکاپ پاسپورت کشورهای کانادا یا انگلیس نمی‌توان تفاوتی قائل شد. امروزه هر دو این کشورها دارای متقاضیانی خاصی هستند و در همه جای دنیا طرف‌داران مختلفی دارند.

فرایند پیکاپ پاسپورت نیز مانند دیگر فرایندهای مهاجرتی، زمان بر است و اگر یک مؤسسه مهاجرتی معتبر جریان کار شما را بر عهده گیرد ممکن است زمان و هزینه زیادی را از دست دهید. خوشبختانه گروه مهاجرتی اقلیما با درنظرگرفتن نیازهای اساسی مشتریان خود بهترین شرایط را برای تسریع پرونده‌های آنان به وجود آورده است و فرایند پیک آپ پاسپورت و ویزا را در ده روز کاری به نتیجه می‌رساند.

در پیکاپ یک‌طرفه، شخص پاسپورت خود را تحویل VAC می‌دهد و شرکت به نمایندگیِ او پاسپورتش را دریافت می‌کند. در پیکاپ دوطرفه، شرکت به نمایندگی از متقاضی پاسپورت او را تحویل VAC داده و پس از الصاق ویزا آن را دریافت و به متقاضی تحویل می‌دهد.

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.