اطلاعات و خدمات پیکاپ پاسپورت و ویزا

پیکاپ پاسپورت یا همان پیکاپ ویزا یکی از مهم‌ترین موضوعاتی‌ست که در فرایند درخواست و اخذ ویزای یک کشور بسیار اهمیت دارد. آیا تاکنون برای شما یا اطرافیان‌تان پیش آمده است که به پیکاپ پاسپورت احتیاج پیدا کنید و بدانید آن را چگونه باید انجام داد؟  بهترین راه پیکاپ پاسپورت چیست؟

این موضوع دارای جزئیات قانونی بسیار زیادی‌ست که بسیاری از افراد به‌خوبی آنها را نمی‌شناسند و اصلاً نمی­‌دانند که چگونه باید در مورد آن اقدام کنند. پیکاپ پاسپورت در واقع پس از آن‌که با درخواست شما موافقت شد، اهمیت پیدا می‌کند. بعد از اخذ موافقت ویزا، لازم است برای دریافت ویزای‌تان گذرنامه یا پاسپورت خود را به سفارت آن کشور تحویل دهید تا برگه‌ی ویزای شما را در آن بچسبانند (به‌اصطلاح لیبل ویزا را الصاق کنند).

از طرفی، برخی از کشورها (مانند کانادا و آمریکا) در ایران سفارت یا دفتر نمایندگی (VAC) ندارند و این موضوع مراحل پیکاپ پاسپورت را مشکل می‌کند. در این موارد، شما ناچارید به یکی از کشورهای همسایه (مثلاً ترکیه، ارمنستان، یا امارات) سفر کرده، پاسپورت خود را تحویل دهید، مدتی در آن کشور بمانید، و سپس پاسپورتِ ویزاشده‌‌ی خود را پس بگیرید. چنین فرایندی پیکاپ پاسپورت و ویزا نام دارد و البته، اگر شخصاً بخواهید انجامش دهید، مستلزم صرف هزینه‌‌های زیادی خواهد بود.

از آنجا که در این مرحله حضور شخص متقاضی ضرورت ندارد، نماینده‌‌ی قانونی او می‌‌تواند این کار را انجام دهد و  برای تحویل گرفتن پاسپورت از جانب موکل خود اقدام کند. خدمات ویزا از سوی شرکت‌‌های خدمات ویزا باعث شده تا با صرف هزینه‌‌ای بسیار کم‌‌تر این مرحله را پشت سر بگذارید. البته، ارائه‌‌ی چنین خدماتی مجوز قانونی مخصوص به خود را لازم دارد و بدون چنین مجوزی پیکاپ یا حمل گذرنامه‌‌های متعدد غیرقانونی خواهد بود.

مدارک لازم برای پیکاپ پاسپورت و ویزا

 اکنون نوبت آن است که مدارک لازم برای پیکاپ پاسپورت را هم بشناسیم تا در آینده دچار مشکل نشویم و جریان پرونده ما تسریع یابد:

این فرایند به معنای گرفتن وکالت از متقاضی، ارسال پاسپورت او به سفارت مورد نظر در یکی از کشورهای همسایه، و سپس دریافت پاسپورتِ ویزاشده و تقدیم آن به متقاضی است.

خدمات اقلیما 

پیکاپ پاسپورت را می‌توان از راه‌های مختلفی انجام داد؛ اما نمی‌توان گفت که همه‌ی این راه‌ها قابل‌اطمینان و کارآمد هستند، پس بهتر است برای انتخاب یک مؤسسه‌ی مهاجرتی معتبر  دقت نظر داشته باشید.

اگر کل فرایند اخذ ویزای خود را به گروه اقلیما بسپارید، این گروه متخصص می‌تواند از صفر تا صد جریان پرونده‌ی مهاجرتی شما را بر عهده گیرد و در این بین، پیکاپ پاسپورت نیز شامل این خدمات خواهد شد. با این همه، برخی متقاضیان ترجیح می‌‌دهند پروسه‌‌ی اخذ ویزا را شخصاً انجام دهند و در انتها، وقتی با درخواست آن‌‌ها موافقت شد، مرحله‌‌ی پیکاپ را از طریق شرکت‌‌های خدماتی به انجام برسانند. در این حالت نیز می‌‌توانید از خدمات گروه اقلیما بهره بگیرید.

اصلی‌‌ترین دلیل برای سپردن  پیکاپ  ویزا به ما صرفه‌‌جویی در هزینه‌‌هاست، چرا که اگر شخصاً بخواهید اقدام کنید بی‌‌شک متحمل هزینه‌‌های بسیار بیشتری خواهید شد. در حال حاضر، گروه خدمات ویزا و مهاجرت اقلیما برای ویزای انگلیس، ویزای کانادا، و ویزای آمریکا خدمات پیکاپ ارائه می‌‌دهد. اگر نکته‌‌ی مبهمی در مورد پیکاپ برای‌‌تان وجود دارد، لطفاً با ما تماس بگیرید و راهنمایی بخواهید.

لازم به ذکر است که ویزای شنگن نیاز به پیکاپ ویزا ندارد.

پرسش‌‌های متداول

این دو عبارت تفاوتی با یکدیگر ندارند. روند تحویل و پس‌گرفتن پاسپورتِ ویزاشده «پیک آپ» نام دارد. در این فرایند دقیق‌‌تر این است که از عبارت پیکاپ پاسپورت استفاده کنیم؛ اما پیکاپ ویزا نیز مصطلح است و معنی متفاوتی ندارد.

این فرایند نیز مانند دیگر فرایندهای مهاجرتی، زمان‌بر است و اگر یک مؤسسه‌ی مهاجرتی معتبر جریان کار شما را بر عهده نگیرد ممکن است زمان و هزینه زیادی را از دست دهید. خوشبختانه گروه مهاجرتی اقلیما با در نظر گرفتن نیازهای اساسی مشتریان خود بهترین شرایط را برای تسریع پرونده‌های آنان به وجود آورده است و فرایند پیک‌آپ پاسپورت و ویزا را در ده روز کاری به نتیجه می‌رساند.

در پیکاپ یک‌طرفه، شخص پاسپورت خود را تحویل VAC می‌دهد و شرکت به نمایندگیِ او پاسپورتش را دریافت می‌کند. در پیکاپ دوطرفه، شرکت به نمایندگی از متقاضی پاسپورت او را تحویل VAC داده و پس از الصاق ویزا آن را دریافت و به متقاضی تحویل می‌دهد.

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.