گلدن ویزای اسپانیا را چگونه می‌توانیم بگیریم؟

گلدن ویزای اسپانیا  یا همان ویزای طلایی اسپانیا یک امکان و فرصت برای افرادی است که به دنبال مهاجرت راحت به یکی از مطرح‌ترین کشورهای حوزه شینگن محسوب می‌شود. شما با داشتن این ویزا امکان سرمایه‌گذاری بدون لزوم اقامت در کشور اسپانیا را پیدا می‌کنید. اما چگونه می‌توان برای دریافت گلدن ویزای اسپانیا اقدام کرد؟ این ویزا چیست و چه شرایطی دارد؟ در ادامه به این سؤالات پاسخ خواهیم داد.

کشور اسپانیا به‌عنوان یکی از زیباترین و بهترین کشورهای اروپایی و جهانی همواره به‌عنوان یکی از مطرح‌ترین مقاصد برای مهاجران محسوب می‌شود. اسپانیا درست مانند بسیاری دیگر از کشورهای حوزه شینگن شرایط چندان ساده‌ای برای مهاجرت ندارد؛ اما بااین‌وجود گلدن ویزای اسپانیا به‌عنوان یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای این کار محسوب می‌شود.

اگر بخواهیم گلدن ویزای اسپانیا را تعریف کنیم این‌گونه می‌توانیم بیان کنیم که این ویزا بر اساس سرمایه‌گذاری داده می‌شود. یعنی شما به‌عنوان یک فرد خارج از اروپا و حوزه شینگن بر اساس این ویزا قدرت سرمایه‌گذاری در کشور اسپانیا را پیدا می‌کنید. حال به سبب این سرمایه‌گذاری امکان اقامت در این کشور و یا مسافرت به آن را پیدا می‌کنید. حتی بر اساس این ویزا شما می‌توانید نسبت به دریافت اقامت دایم اقدام کنید. اما چگونه؟ در ادامه سعی می‌کنیم شرایط مختلف این سرمایه‌گذاری پرسود را بررسی کنیم. اما بااین‌وجود پیشنهاد ما این است که برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر از کارشناسان و مشاوران گروه مهاجرتی اقلیما بخواهید تا بر اساس نیاز و توانایی شما شرایط این ویزا را بهتر توضیح دهند.

گلدن ویزای اسپانیا و شرایط دریافت آن

به‌طورکلی شما برای گرفتن گلدن ویزای اسپانیا لازم است که سرمایه‌گذاری با شرایط خاص در کشور اسپانیا داشته باشید. این شرایط عبارت‌اند از:

 • خرید ملک به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو. (تعداد ملک در این شرط اهمیتی ندارد. چیزی که موردتوجه قرار می‌گیرد ارزش کل سرمایه‌گذاری شما بر روی ملک است که باید بیش از ۵۰۰ هزار یورو باشد)
 • روش دوم سرمایه‌گذاری در یکی از اوراق قرضه معرفی شده توسط دولت به ارزش حداقل دو میلیون یورو است.
 • خرید سهام یک شرکت به ارزش حداقلی یک میلیون یورو
 • سپرده‌گذاری در یکی از بانک‌های معرفی شده اسپانیایی به ارزش حداقل یک میلیون یورو
 • کارآفرینی و ایجاد یک شغل جدید منطبق بر سیاست‌های پیشرفت دولت اسپانیا که می‌تواند در حوزه نوآوری‌های علمی و فناوری باشد. در واقع شما با ایجاد فرصت شغلی برای شهروندان اسپانیایی می‌توانید گلدن ویزای اسپانیا را دریافت کنید.

باتوجه‌به شرایط بالا اگر شما در یکی از حالت‌های بالا سرمایه‌گذاری داشته باشید می‌توانید نسبت به دریافت این ویزا اقدام کنید. این که کدام یک از حالت‌های گفته شده می‌تواند مناسب باشد عمدتاً بستگی به خودتان دارد. خرید سهام یا سرمایه‌گذاری در اوراق می‌تواند گزینه سودآوری باشد. زیرا شما بر اساس قانون می‌توانید از سود حاصل از این سرمایه‌گذاری بهره‌مند شوید. اما برای این کار نیاز به سرمایه اولیه حداقل دوبرابری نسبت به خرید مسکن در اسپانیا خواهید داشت. ازاین‌رو بسیاری خرید مسکن را به سبب سرمایه اولیه کمتر گزینه مناسب‌تری می‌دانند. بااین‌وجود بهتر است شرایط خودتان را برای کارشناسان گروه مهاجرتی اقلیما توضیح دهید تا این کارشناسان بهترین گزینه را به شما معرفی کنند.

چگونه برای دریافت گلدن ویزای اسپانیا اقدام کنیم؟

برای دریافت گلدن ویزای اسپانیا به‌غیراز خود مفهوم سرمایه‌گذاری و حالت‌های گفته شده در بالا شما باید مراحلی را طی کنید. درست مانند گرفتن هر ویزای دیگری شما باید شرایط آن ویزا را به‌درستی درک و بر اساس نقشه راه معرفی شده توسط سفارت روبه‌جلو حرکت کنید.

برای دریافت ویزای طلایی اسپانیا نقشه کلی راه بدین ترتیب است که:

 • بهترین گزینه سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید. همان‌طور که گفتیم برای این کار می‌توانید از گروه اقلیما کمک بگیرید.
 • شما باید ظرف مدت سه ماه مدارک مربوط به سرمایه‌گذاری را به نزدیک‌ترین سفارت (که در ایران وجود دارد) ارائه دهید. این کار می‌تواند توسط خود شما و یا نماینده قانونی شما انجام شود.
 • مدارک لازم گفته شده توسط سفارت را آماده و ارائه کنید. این مدارک شامل فرم‌ها و سایر موارد است.
 • بعد از دریافت اجازه اقامت شما می‌توانید به این کشور سفر کنید.

اما اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر در خصوص مدارک لازم برای ارائه به سفارت اسپانیا صحبت کنیم می‌توانیم این مدارک را به شرح زیر بیان کنیم:

 • مدارک شخصی: شامل فرم‌های پر شده، دو قطعه عکس پاسپورتی، پاسپورت معتبر باگذشت حداقل ۱۰ سال از اخذ آن، مدارک شناسایی معتبر ایران
 • مدارک اثبات سرمایه‌گذاری
 • اثبات تمکن مالی: بله! شما برای دریافت این ویزا علاوه بر سرمایه‌گذاری باید تمکن مالی خودتان را نیز اثبات کنید.
 • بیمه سلامت
 • گواهی پزشکی: این گوهای وضعیت سلامتی شما را مشخص می‌کند.

شما بر اساس این شرایط و مسیرهای گفته شده امکان دریافت گلدن ویزای اسپانیا را پیدا خواهید کرد. اما این ویزا چه مزایایی دارد که می‌تواند به این اندازه جذاب باشد؟

مزایای گلدن ویزای اسپانیا

به‌طورکلی گلدن ویزای اسپانیا مزایای متعددی دارد. از جمله این مزایا این است که شما به‌واسطه آن امکان مسافرت به تمام کشورهای حوزه شینگن را خواهید داشت. علاوه‌برآن نیازی برای تمدید اجازه اقامت ندارید. همچنین بر اساس قانون اسپانیا کسانی که دارای این ویزا هستند امکان زندگی و کار در این کشور را به‌صورت قانونی دارند. علاوه بر اینها داشتن گلدن ویزای اسپانیا مزایای زیر را دارد:

 • امکان همراه بردن اعضای خانواده
 • دسترسی به‌تمامی امکانات شهروندی و خدمات عمومی مانند بهداشتی و آموزشی
 • امکان اخذ ویزای دائم بعد از گذشت ۵ سال از گرفتن گلدن ویزای اسپانیا
 • امکان اخذ اقامت دائم بعد از گذشت ۱۰ سال از گرفتن این ویزا اینها مهم‌ترین و بارزترین مزایای گلدن ویزای اسپانیا محسوب می‌شود. از این روست که گفته می‌شود این ویزا بسیار جذاب و موردتوجه بسیاری از مهاجران، به‌خصوص ایرانی‌ها قرار گرفته است.

دریافت اقامت با گلدن ویزای اسپانیا

گلدن ویزای اسپانیا که به‌عنوان یکی از بهترین انواع ویزا در جهان شناخته می‌شود دارای اعتبار یک‌ساله است. به بیان ساده‌تر شما یک سال فرصت دارید که از این ویزا برای انجام کارهای سرمایه‌گذاری خود استفاده کنید. شما به‌محض ورود به کشور اسپانیا این ویزا تبدیل به ویزای اقامت دو‌ساله در اسپانیا می‌شود.

بنابراین، شما با داشتن گلدن ویزای اسپانیا یک سال فرصت دارید تا وارد کشور اسپانیا شوید. در واقع برای سرمایه‌گذاری و گرفتن گلدن ویزا نیازی به حضور فیزیکی و اقامت در اسپانیا نیست. ازاین‌رو این فرصت یک‌ساله برای تکمیل سرمایه‌گذاری داده شده است. اما با ورود به خاک اسپانیا گلدن ویزا به یک ویزای اقامتی تبدیل می‌شود که از اعتباری دو‌ساله برخوردار است.

اما نکته جالب‌توجه این جاست که اساساً مادامی که سرمایه‌گذاری شما پابرجا باشد ویزای اقامتتان به‌صورت خودکار تمدید می‌شود؛ بنابراین شما به‌ازای مدت زمانی که در اسپانیا سرمایه‌گذاری داشته باشید امکان تمدید ویزای اقامتی خودتان را بدون هیچ دردسری خواهید داشت. همچنین اگر شما قصد داشته باشید که اقامت دایم این کشور را بگیرید باید ۵ سال از اولین اقامت شما در اسپانیا گذشته باشد و طی این ۵ سال، سالانه حداقل ۶ ماه در اسپانیا اقامت داشته باشید. به عبارت ساده‌تر شما باید حداقل نیمی از این ۵ سال را در اسپانیا اقامت داشته باشید تا امکان دریافت اقامت دایم این کشور را به دست بیاورید. این نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه کرد. در واقع نکته‌ای که وجود دارد این است که ساده بودن ویزای اقامتی و دریافت اقامت دایم بعد از گلدن ویزا عملاً باعث شده است که این ویزا یکی از اولین انتخاب‌ها برای مهاجرت محسوب شود.

معایب ویزای طلایی اسپانیا

تا به این جا از مهم‌ترین مزایای  ویزای طلایی اسپانیا صحبت کردیم. همچنین گفتیم که این ویزا چه ویژگی‌هایی دارد. همچنین در بالا به‌طورکلی اقدامات لازم برای گرفتن ویزای طلایی اسپانیا را بیان کردیم. حال بر اساس این که هر چیزی در این دنیا دوروی زشت و زیبا دارد، نوبت به این رسیده است که برخی از معایب گلدن ویزا را مورد بررسی قرار دهیم.

اولین عیب بزرگ ویزای طلایی اسپانیا این است که اساساً شما برای دریافت شهروندی این کشور یعنی برای دریافت پاسپورت رسمی کشور اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری باید به مدت ده سال (سالانه شش ماه) در اسپانیا اقامت داشته باشید. در غیر این صورت باید اقامت شما به‌صورت دو‌ساله تمدید شود.

نکته منفی بعدی دیگر این ویزا این است که با وجود این که شما توانایی همراه بردن خانواده را همراه خود دارید، اما در اسپانیا زمانی که فرزندتان سنی بیشتر از ۱۸ سال پیدا کند اساساً زیر نظر شما محسوب نمی‌شود؛ بنابراین مشمول تمدید اقامت نخواهد شد. این در حالی است که اجازه کار در اسپانیا نیز به او داده نمی‌شود. این مهم‌ترین نکته است که افراد صاحب فرزند باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

این دو ویژگی را می‌توان عمده‌ترین معایب  ویزای طلایی اسپانیا دانست. البته به نظر می‌رسد این معایب در کنار مزایای این ویزا چندان به چشم نیاید و بسیاری بتوانند با این شرایط کنار بیایند. البته شما می‌توانید برای کسب اطلاعات دقیق‌تر با کارشناسان گروه اقلیما در ارتباط باشید.

پرسش های متداول درباره ویزای کارآفرینی

به نظر می‌رسد خرید ملک به ارزش ۵۰۰ هزار یورو را بتوان حداقل میزان سرمایه اولیه برای گرفتن این ویزا دانست.

  • نداشتن سابقه کیفری
  • داشتن تمکن مالی
  • عدم سابقه رد شدن درخواست ویزای شینگن
  • داشتن بیمه سلامت و پزشکی

اینها مهم‌ترین و اساسی‌ترین ویژگی‌ها و شرایط عمومی برای دریافت این ویزا محسوب می‌شود.

آیا متقاضی دریافت این ویزا و همسر او اجازه کار در اسپانیا را خواهند داشت؟

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.