اقامت تمکن مالی یونان ۲۰۲۲

اقامت تمکن مالی یونان یعنی چه؟ شرایط دریافت اقامت تمکن مالی یونان چه مواردی است؟ مزایای داشتن اقامت تمکن مالی یونان چیست؟ مسیر اخذ اقامت تمکن مالی یونان چگونه است؟

یکی از پرطرفدارترین روش‌هایی است که در سال‌های اخیر افراد بسیار زیادی به دنبال آن بوده‌اند. به‌تمامی افرادی که قصد استفاده از خدمات اقامت تمکن مالی یونان را دارند توصیه می‌کنیم که در ابتدا اطلاعات قانونی در مورد آن را به دست آوردند و سپس اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهند.

نقشه راه اقامت تمکن مالی یونان

اقامت تمکن مالی یونان یکی از راه‌هایی است که می‌تواند شما را به دروازه‌های اروپا و حوزه شنگن برساند. شما به‌واسطه این امکان می‌توانید پس از مدت کوتاه اقامت یکی از کشورهای معتبر حوزه اتحادیه اروپا را به دست بیاورید و سپس بر اساس آن می‌توانید زندگی رؤیایی خودتان را شروع کنید. در ادامه قصد داریم به نقشه راه اقامت تمکن مالی یونان بپردازیم و بیان کنیم که چگونه می‌توان این نوع اقامت را دریافت کرد. با ما همراه باشید.

اقامت تمکن مالی یونان یعنی چه؟

اولین سؤالی که باید به آن پاسخ داد این است که بدانیم تمکن مالی؛ یعنی چه؟ به بیان ساده‌تر وقتی از تمکن مالی در کنار روش‌های تحصیلی یا کاری به‌عنوان یک روش ساده مهاجرتی نام‌برده می‌شود، دقیقاً منظورمان چیست؟

اگر ساده بخواهیم بیان کنیم تمکن مالی به حالتی گفته می‌شود که شما می‌توانید از نظر مالی هزینه‌های جاری زندگی خود و خانواده خود را بدون نیاز به کار تأمین کنید. به بیان ساده‌تر مفهوم تمکن مالی قصد دارد این موضوع را نشان دهد که شما از نظر زندگی هزینه‌ای برای دولت نخواهید داشت و می‌توانید تمام هزینه‌های زندگی خودتان را به هر طریقی پرداخت کنید.

تمکن مالی یک روش مهاجرتی محسوب می‌شود که در آن مسئله گردش پول مطرح می شود. به بیان ساده‌تر زمانی که شما بتوانید ثابت کنید قادر هستید هزینه‌های خودتان را پرداخت کنید، بدین معنی است که شما به‌عنوان یک مصرف‌کننده و یک منبع مالی شناخته می‌شوید؛ بنابراین بسیاری از دولت‌ها و کشورها دوست دارند که شما این هزینه‌ها را در این کشورها پرداخت کنید. ازاین‌رو بسیاری از کشورهای دنیا مانند یونان امکان اقامت تمکن مالی یونان را فراهم کرده‌اند.

بنابراین، امکان شما با احراز تمکن مالی خودتان می‌توانید ویزای مهاجرتی یکی از معتبرترین کشورهای حوزه اروپا را دریافت کنید.

چرا اقامت تمکن مالی یونان؟

سؤال مهم دیگری که دراین‌بین مطرح می‌شود این است که اساساً چرا یونان؟ یونان یکی از زیباترین کشورهای حوزه اروپا محسوب می‌شود. اما مهم‌ترین ویژگی که یونان را به یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا تبدیل کرده، عضویت آن در حوزه شنگن است.

بر اساس قوانین هر شهروند مقیم یکی از کشورهای حوزه شنگن می‌تواند بدون ویزا و بدون هیچ محدودیتی در حوزه شنگن مسافرت کند و بارهاوبارها در کشورهای مختلف زندگی کند؛ بنابراین اگر شما شهروند یکی از این کشورها باشید می‌توانید بدون محدودیت و را با رعایت مسائل قانونی سراغ زندگی در سایر کشورهای این حوزه بروید.

 

یونان یکی از کشورهایی است که روند مهاجرپذیری بهتری دارد. از طرف دیگر این کشور در حوزه شنگن اروپا قرار دارد؛ بنابراین شما با دریافت اقامت تمکن مالی یونان می‌توانید با رعایت مسائل قانونی سراغ سایر کشورهای این حوزه بروید. از طرف دیگر یونان کشوری به‌واقع زیباست و این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید زندگی بهتری در این کشور شروع کنید.

شرایط اقامت تمکن مالی یونان

همان‌طور که در بالا بیان کردیم تمکن مالی به معنی اثبات این امر است که شما توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی خود را دارید. در هر منطقه و کشوری بر اساس هزینه‌هایی که وجود دارد مقدار تمکن مالی می‌تواند متفاوت باشد.

باتوجه‌به هزینه‌هایی که در کشور یونان وجود دارد شما باید ثابت کنید که توانایی تأمین ماهانه ۲ هزار یورو به شکل ثابت را دارا هستید. مثلاً شما باید نشان دهید که درآمد شما بیش از ۲ هزار یورو است و این درآمد ادامه‌دار خواهد بود. نکته مهم دیگری که باید در مورد اقامت تمکن مالی یونان بدانید این است که اگر می‌خواهید خانواده خود را همراه داشته باشید باید به‌ازای همسر ۴۰۰ یورو و به‌ازای هر فرزند ۳۰۰ یورو به‌عنوان اثبات تمکن داشته باشید. به بیان ساده‌تر برای یک خانواده ۴ نفره نیاز است که شما ثابت کنید که حداقل توانایی تأمین ۳ هزار یورو در ماه را دارید.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اساساً اقامت تمکن مالی یونان به‌صورت دو‌ساله صادر می‌شود. یعنی شما باید ثابت کنید که درآمد شما طی این دو سال بیش از ۴۸ هزار یورو خواهد بود.

اثبات این درآمد طی سال‌های گذشته روش‌های متفاوتی داشته است. ارسال فیش حقوق، اظهارنامه‌های مالیاتی و … هرکدام در سال‌های گذشته می‌توانست مدارکی برای اثبات اقامت تمکن مالی یونان محسوب شود. اما طی چند سال گذشته تنها گواهی موجودی بانکی و گردش حساب بانکی است که معتبر محسوب می‌شود. معمولاً بدون داشتن این گواهی امید چندانی برای به‌دست‌آوردن اقامت تمکن مالی یونان وجود ندارد.

اگر بخواهیم کمی قانونی‌تر این گواهی بانکی را برای احراز اقامت تمکن مالی یونان توضیح دهیم می‌توانیم این‌گونه بیان کنیم:

۱-      گواهی گردش حساب ایرانی شما حداقل باید از شامل سه ماه گذشته باشد.

۲-      در اولین سفر این مبلغ باید به‌حساب یکی از بانک‌های یونانی واریز شود.

۳-      هرچقدر این مبلغ بیشتر باشد پرونده شما از اعتبار بیشتری برخوردار خواهد بود و این بدین معنی است که کار شما سریع‌تر انجام می‌شود.

مسیری که باید برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان طی کنید.

حال که تصمیم خود را جدی کرده‌اید و می‌خواهید سراغ اقامت تمکن مالی یونان بروید، بهتر است نشان دهیم که چه مسیری را قرار است طی کنید.

در گام اول شما بهتر است از یک مشاوره دقیق حقوقی و مهاجرتی در این مسیر بهره ببرید. گروه اقلیما سعی کرده این مشاوره‌ها را به‌صورت رایگان و در بهترین کیفیت در اختیار شما قرار دهد. بعد از آن نوبت این است که مدارک اولین سفر توریستی خود به حوزه شنگن و دریافت ویزا را آماده کنید. پس چمدان‌های خود را ببندید و اولین سفر خود به یونان را انجام دهید.

در این سفر شما باید بتوانید کد مالیاتی خود در یونان را به دست بیاورید و اقدام به افتتاح حساب در یکی از بانک‌های معتبر یونانی کنید.

بعد از آن کار شما در یونان تمام می‌شود و شما با بازگشت به ایران باید سراغ مراحل دریافت ویزای نوع D بروید. این مراحل شامل پزشکی و … است. همچنین شما باید از اداره مهاجرت یونان نیز وقت قبلی بگیرید و با سفر به یونان نسبت به اقامت تمکن مالی یونان خود اقدام کنید.

حال کارها تمام شده و شما منتظر دریافت کارت اقامت دو‌ساله خود خواهید بود. این مسیری است که شما در اقامت تمکن مالی یونان طی می‌کنید. نظرتان چیست؟ آیا مرد این سفر هستید؟

گروه اقلیما؛ انتخابی مطمئن برای اقامت تمکن مالی یونان

گروه متخصص و حرفه‌ای اقلیما در سال‌های اخیر توانسته است بهترین و حرفه‌ای‌ترین خدمات مهاجرتی را به موکلان خود ارائه دهد و شرایط مناسبی را برای تمامی متقاضیان مهاجرت به وجود آورد. اگر شما جز کسانی هستید که می‌خواهید اطلاعات دقیقی را در مورد اقامت تمکن مالی یونان به دست آورید به شما پیشنهاد می‌دهیم که هم اکنون با گروه اقلیما تماس بگیرید و تمامی سؤالات خود را بپرسد. کارشناسان گروه اقلیما کاملاً متخصص و تحصیل‌کرده هستند و تمامی خدمات مشاوره‌ای که توسط آنان ارائه می‌گردد، رایگان است.

 اگر شما نیز جز کسانی هستید که قصد دارید اقامت فرانسه را از طریق تمکن مالی بدست آورید به شما توصیه می کنیم که همین الان می توانید با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت و اقامت یا ویزای کوتاه مدت اطلاعات خود را ثبت نمایید تا کارشناسان  متخصص و با تجربه اقلیما با شما تماس بگیرید و از مزایای خدمات مشاوره ای استفاده کنید.

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.