ویزای طلایی پرتغال؛ دریافت اقامت اروپا به همراه خانواده

برنامه مهاجرتی ویزای طلایی یا گلدن ویزای پرتغال توسط دولت پرتغال تا اطلاع ثانوی تعلیق  شده است، با این وجود برای آگاهی خوانندگان عزیز کماکان می توانید شرایط آن را مطالعه بفرمایید.

در صورت علاقمندی برای دریافت اقامت اروپا در حال حاضر از برنامه های جاری مانند تمکن مالی فرانسه، تمکن مالی پرتغال، ویزای طلایی یونان، ویزای طلایی اسپانیا یا تمکن مالی یونان و تمکن مالی اسپانیا می توانید بهره بگیرید.

برنامه‌‌ی ویزای طلایی (گلدن ویزا یا ویزای سرمایه‌‌گذاری در اروپا) از سال ۲۰۱۲ آغاز شد و در این سال‌‌ها کشورهای مختلفی مانند ایرلند، قبرس، اسپانیا، و پرتغال کوشیدند برای جذب سرمایه‌‌گذاران خارجی پیشنهادهای چشمگیر و جالبی ارائه کنند. در این میان، پرتغال با تدوین برنامه‌‌ها و روش‌‌های متنوع و انعطاف‌‌پذیر، یکی از پرطرف‌دارترین گزینه‌‌های موجود برای اخذ ویزای سرمایه‌‌گذاری در اروپا بوده است. اخذ ویزای طلایی پرتغال راهی است برای کسب اقامت دائم پرتغال، حق شهروندی و در نهایت پاسپورت قدرتمند پرتغال که گروه اقلیما باتجربه و دسترسی خاص به منابع بانفوذ امکان تحقق آن را برای شما فراهم کرده است. به این طریق، شما می‌‌توانید امکان زندگی در کل اتحادیه‌‌ی اروپا را به دست آورید. در متن زیر کوشیده‌‌ایم تمام اطلاعات مهم درباره‌‌ی ویزای طلایی پرتغال را برای شما فراهم کنیم. چنانچه با نکته‌‌ی مبهمی روبه‌‌رو شدید یا مایل بودید با خدمات ما بیشتر آشنا شوید، لطفاً با ما تماس بگیرید و راهنمایی بخواهید یا برای ما پیام و کامنت بنویسید.

ویزای طلایی پرتغال چیست؟

ویزای طلایی پرتغال (گلدن ویزای پرتغال) یک ویزای سرمایه‌‌گذاری و یکی از انواع ویزای پرتغال است که به شما امکان می‌‌دهد تا با سرمایه‌‌گذاری در پرتغال، برای خود و خانواده‌‌ی خود اجازه‌‌ی اقامت در پرتغال و ویزای شنگن را کسب کنید، در سراسر اروپا اجازه‌‌ی سفر پیدا کنید، و با گذشت پنج سال، اقامت دائم پرتغال، پاسپورت پرتغال، و حق شهروندی در کل اتحادیه‌‌ی اروپا را کسب کنید. پاسپورت پرتغال ششمین پاسپورت قدرتمند جهان است، به این معنی که با دریافت آن می‌‌توانید بدون ویزا به ۱۸۶ کشور جهان سفر کنید. ویزای طلایی یک ویزای ۵ساله است که از همان ابتدا به‌صورت ۲ساله صادر شده و سپس یک دوره‌‌ی ۳ساله تمدید می‌‌شود.

گلدن ویزای  پرتغال بی‌‌شک یکی از بهترین روش‌‌های کسب حق شهروندی (سیتیزن شیپ) در اتحادیه‌‌ اروپاست. دریافت این ویزا روش‌‌های متنوعی دارد، اما بیش از ۹۰ درصد از متقاضیان ترجیح می‌‌دهند از گزینه‌‌ی سرمایه‌‌گذاری در املاک استفاده کنند. از سال ۲۰۱۲ تا کنون، حدود ۸ هزار سرمایه‌‌گذار خارجی نزدیک به ۵ میلیارد یورو در پرتغال سرمایه‌‌گذاری کرده‌‌اند و در مجموع حدود ۲۰ هزار نفر به این طریق ویزای طلایی دریافت کرده‌‌اند. بیشترین سرمایه‌‌گذاران از کشور چین و سپس برزیل، آفریقای جنوبی، روسیه، و ترکیه بوده‌‌اند. اخذ گلدن ویزای پرتغال شرایط بسیار مطلوبی دارد چرا که در آن هیچ نیازی به ارائه‌‌ی مدرک زبان، مدرک تحصیلی، یا مدرک کاری نیست. یکی دیگر از شرایط بسیار ایدئال ویزای طلایی پرتغال این است که برای اخذ اقامت دائم نیازی به حضور دائمی شما در پرتغال نیست و در واقع شرط حضور بسیار محدودی دارد. جزئیات بیشتر را در ادامه‌‌ی مطلب بخوانید.

شرایط اخذ ویزای طلایی پرتغال

اقدام برای اخذ ویزای طلایی پرتغال دشواری‌‌های چندانی ندارد چرا که برنامه‌‌ی پیشنهادی دولت پرتغال در جهت جذب حداکثری سرمایه‌‌گذاران به کشور خود بوده است. بااین‌همه، چند شرط ساده وجود دارد که متقاضیان باید آن‌‌ها را در نظر داشته باشند.

روش‌‌های سرمایه‌‌گذاری برای دریافت گلدن ویزای پرتغال

اقامت پرتغال با خرید ملک دولت پرتغال روش‌‌های گوناگونی برای سرمایه‌‌گذاری و اخذ ویزای طلایی طراحی کرده است.

۱- انتقال حداقل ۱میلیون یورو سرمایه به پرتغال.

۲- ایجاد شغل برای حداقل ۱۰نفر.

۳- خرید یک یا چند ملک در هر کدام از شهرهای پرتغال با مجموع ارزش دست‌کم ۵۰۰هزار یورو .

۴- خرید یک یا چند ملک با مجموع ارزش دست‌کم ۳۵۰هزار یورو با قدمتی بیش از ۳۰سال در هر جایی از پرتغال که نیاز به نوسازی دارد.

۵- خرید یک یا چند ملک با مجموع ارزش حداقل ۳۵۰هزار یورو در بافت فرسوده‌ی یا در حال توسعه‌ی شهر که نیاز به نوسازی دارد.

۵- سرمایه‌‌گذاری حداقل ۳۵۰هزار در بخش پژوهش‌‌های علمی.

۶- سرمایه‌‌گذاری حداقل ۲۵۰هزار یورو برای حمایت از تولیدات هنری، یا احیای میراث فرهنگی پرتغال.

۷- انتقال حداقل ۳۵۰هزار یورو برای تأمین سرمایه‌‌ی شرکت‌‌های نوپا یا خرید اوراق در صندوق سرمایه‌‌گذاری مشترک.

۸- انتقال حداقل ۳۵۰هزار یورو برای ثبت شرکت یا افزایش سرمایه‌‌ی سهمی یک شرکت ثبت شده در پرتغال و ایجاد شغل حداقل برای ۵نفر به مدت ۳سال.

مزایای ویزای طلایی پرتغال

پرتغال دروازه‌‌ی ورود به اروپاست. ویزای سرمایه‌‌گذاری پرتغال (گلدن ویزا) مزیت‌‌های بسیار جالبی دارد و همین باعث شده تا یکی از پرطرف‌دارترین گزینه‌‌ها برای متقاضیان اخذ اقامت اروپا محسوب شود.

مراحل درخواست این ویزا

با وجود شرایط بسیاری مناسبی که از سوی دولت پرتغال برای جذب سرمایه‌‌گذاران خارجی پیش‌‌بینی شده است، فرایند درخواست گلدن ویزای پرتغال نیازمند آشنایی دقیق و به‌روز با قوانین و امور مهاجرتی و نظام مالی و تجاری در پرتغال است. ازاین‌رو، صرف هزینه برای استفاده از کارشناسان و وکلای متخصص در پرتغال بی‌‌شک به سود شما تمام خواهد شد. به طور خلاصه، مراحل درخواست ویزای طلایی به این قرار است:

مدت زمان فرآیند اخذ ویزای طلایی پرتغال

درباره‌‌ی طول مدت فرایند اخذ ویزای طلایی پرتغال نظر قطعی نمی‌‌توان داد. اما کاری که می‌‌توان کرد تسریع پروسه‌‌ی درخواست و اخذ ویزا از طریق اجرای درست فرایند کار است. همچنین تجربه‌‌ی کارشناسان و وکلا در انجام بخش‌‌های مختلف این فرایند اهمیت کلیدی دارد. بر اساس تجربه‌‌ای که ما داریم، فرایند خرید ملک بین ۵ تا ۷ ماه زمان خواهد برد. اما اگر از پیش برنامه‌‌ریزی‌‌های مناسب انجام شده باشد و درباره‌‌ی املاک پرتغال اطلاعات کافی جمع‌‌آوری شده باشد، این بازه‌‌ی زمانی به حداقل می‌‌رسد. علاوه بر این، قسمت درخواست اقامت طلایی نیز که بعد از خرید ملک انجام می‌‌شود حدود ۲ تا ۳ ماه زمان خواهد برد تا به نتیجه برسد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای طلایی پرتغال

در فرایند اخذ ویزای طلایی، دو دسته مدارک را باید گردآوری کرد: مدارک افتتاح حساب و مدارک ویزا. مرحله‌‌ی تهیه‌‌ی مدارک بسیار حساس بوده و باید نهایت دقت را در تدوین و تنظیم این مدارک به خرج داد. به همین سبب، ما همواره پیشنهاد می‌‌کنیم در این کار از راهنمایی کارشناسان امر بهره‌‌گیری کنید.

۱ – مدارک افتتاح حساب بانکی

۱ – کپی پاسپورت (گذرنامه).

۲ – گواهی اشتغال به کار (به انگلیسی. اعتبار ۹۰ روز. با ذکر میزان درآمد [حقوق و کمیسیون] ماهیانه و سالانه. متقاضیانی که فعالیت تجاری شخصی دارند باید نرخ سهام و میزان سود سال گذشته را ذکر کنند.)

۳ – گردش حساب (یک ماهه. مربوط به یکی از حساب‌‌های بانکی در ایران به زبان انگلیسی و ذکر موجودی نهایی. بهتر است حسابی باشد که واریز حقوق ماهیانه دارد یا حساب فعال با گردش مناسب و منطقی باشد.)

۴ – آدرس محل سکونت (بر اساس قبوض خدماتی به نام متقاضی.)

۵ – تکمیل فرم اطلاعات شخصی

۲ – مدارک اخذ ویزا

۶ – پاسپورت یا گذرنامه‌‌ی امضاشده با حداقل ۲ صفحه‌‌ی خالی و حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ برگشت از سفر، به انضمام تمام پاسپورت‌‌های قبلی.

۷ – دو قطعه عکس جدید رنگی (زمینه‌‌ی سفید. ابعاد ۳۵ در ۴۵ میلی‌‌متر.)

۸ – شناسنامه.

۹ – تکمیل فرم اطلاعات برای هر نفر جداگانه.

۱۰ – مدارک تمکن مالی (پرینت گردش حساب ۳ ماهه‌‌ی بانکی که نشانگر درآمد ماهانه باشد و نامه‌‌ی تمکن به انگلیسی با مُهر بین‌‌المللیِ بانک.) [توجه: این مدارک فقط تا ۱۰ روز اعتبار دارند.

 • دیگر مدارک مالی سودمند: گواهی سپرده‌‌ی بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند خودرو، اجاره‌‌نامه.
 • توجه: حداقل مانده حساب برای هر متقاضی ۷۰ میلیون تومان است و افزایش حساب ناگهانی پذیرفته نیست.

۱۱ – سند ملک.

۱۲ – گواهی عدم سوء پیشینه.

۱۳ – شماره‌‌ی اقتصادی پرتغال (NIF) توسط گروه اقلیما.

۱۴ – سابقه‌‌ی بیمه.

۱۵ – گواهی شغلی:

انواع گواهی شغلی
 • کارمندان: نامه‌‌ی اشتغال به کار در سربرگ رسمی با ذکر سمت، سابقه، و درآمد سالیانه؛ فیش حقوقی ۲ ماهه.
 • تجار: کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، و آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده.
 • کارفرمایان: آگهی تأسیس و تغییرات، اظهارنامه‌ی ثبت شرکت، آخرین لیست مالیاتی پرداخت‌شده، لیست بیمه و حقوق کارمندان، نامه‌ی تمکن مالی و گردش ۳ ماهه‌ی شرکت.
 • پزشکان: پروانه‌ی دائم طبابت، کارت نظام‌پزشکی، پروانه‌ی مطب، آخرین لیست مالیاتی پرداخت‌شده، لیست پرداخت بیمه.
 • مهندسان: پروانه‌ی نظام‌مهندسی یا جواز ساخت.
 • مشاغل آزاد: جواز کسب، سابقه‌‌ی پرداخت مالیات، سابقه‌‌ی پرداخت بیمه.
 • خانم‌‌های خانه‌‌دار: ارائه‌‌ی مدارک شغلیِ همسر.
 • بازنشستگان: حکم بازنشستگی و فیش حقوقی ۳ ماه گذشته و همچنین حکم افزایش حقوق در صورت افزایش حقوق بازنشستگی.

خدمات گروه اقلیما برای گلدن ویزای پرتغال

خدمات مالی و ویزاهای اقامتی برای کشور پرتغال یکی از حوزه‌‌های اصلی در خدمات گروه اقلیماست که در انجام آن، نفوذ و قدرت ویژه و منحصر به فردی برای خدمت‌‌رسانی به هم‌‌وطنان ایرانی دارد. شما می‌‌توانید کل فرایند کار را به ما بسپارید و به پشتوانه‌‌ی وکلای چیره‌‌دست ما در پرتغال، آسوده‌‌خاطر و مطمئن به خواسته‌‌ی خود برسید. در این مسیر، خدمات گروه اقلیما برای اخذ ویزای طلایی پرتغال به شرح زیر است:

 • دریافت کد اقتصادی در پرتغال،
 • افتتاح حساب بانکی شخصی،
 • کمک و هماهنگی با بانک برای دریافت کارت‌‌ها و رمزهای اینترنت بانک،
 • کمک برای انتقال مبلغ مورد نیاز به حساب بانکی در پرتغال،
 • آماده‌سازی مدارک برای دریافت ویزای نوع C،
 • اخذ وقت سفارت برای دریافت ویزای نوع C،
 • کمک برای یافتن، انتخاب، و خرید ملک در پرتغال،
 • آماده‌سازی مدارک برای ارائه به اداره‌ی مهاجرت پرتغال،
 • گرفتن وقت مصاحبه از اداره‌‌ی مهاجرت پرتغال،
 • انجام مراحل قانونی برای اخذ اقامت موقت،
 • انجام مراحل قانونی برای اخذ اقامت دائم،
 • انجام مراحل قانونی برای اخذ پاسپورت پرتغال.

پرسش های متداول درباره گلدن ویزا

از آنجا که در اخذ ویزای طلایی ضرورتی برای حضور فیزیکی در پرتغال ندارید (به جز سالی ۷ روز سکونت)، یک مالیات‌دهنده‌ی عادی به حساب نمی‌آیید. متقاضیان ویزای طلایی پرتغال می‌توانند تا ۱۰ سال از شرایط خاص مالیات برای افراد دارای اقامت غیردائم بهره ببرند.

دولت پرتغال در برنامه‌ی ویزای طلایی گزینه‌های مختلفی را پیشنهاد کرده است که سرمایه‌های متفاوتی را نیاز دارند. اما بر اساس شناختی که ما از جزئیات این روش مهاجرتی داریم، بهترین روش خرید ملک است و در این میان بهترین گزینه خرید ملک با ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو است. البته گزینه‌های خرید ملک ۳۵۰ هزار یورویی نیز با وجود پیچیدگی بیشتر، هیچ مشکلی برای اخذ ویزای طلایی ندارند.

ویزای طلایی یک ویزای ۵ ساله است که ابتدا به صورت ۲ ساله صادر می‌‌شود و بعد از آن به صورت ۳ ساله تمدید می‌‌شود.

به دلیل نامشخص بودن مدت فرایند خرید ملک نمی‌توان پاسخ دقیقی به این سوأل داد. اما به طور معمول پروسه‌ی دریافت ویزای طلایی بین هشت تا ده ماه زمان می‌برد. همچنین طبق قانون جدید، پس از ۵ سال صاحب اقامت دائم می‌شوید.

سرمایه‌‌گذاری باید حداقل ۵ سال ادامه پیدا کند. سرمایه باید از خارج از پرتغال تأمین شود. سرمایه‌‌گذار نباید سوءسابقه‌‌ی کیفری در اروپا یا کشور خود داشته باشد. ورود به پرتغال باید به شکل قانون و با ویزای توریستی شنگن صورت گیرد.

تمام مدارکی که خارج از پرتغال ثبت شده‌اند باید به زبان پرتغالی ترجمه شده و به تأیید دفتر اسناد رسمی و گواهی‌نامه‌ی آپوستیل (Apostille) یا سفارت‌خانه برسند. آماده کردن مدارک بالا می‌تواند بسیار وقت‌‌گیر باشد، از این رو سپردن کار به وکیلی که دارای تجارب بین‌المللی در دریافت گلدن ویزای پرتغال باشد روند امور را تسهیل و تسریع می‌کند.

 اگر شما نیز جز کسانی هستید که قصد دارید اقامت پرتغال را از طریق ویزای طلایی بدست آورید به شما توصیه می کنیم که همین الان می توانید با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت و اقامت یا ویزای کوتاه مدت اطلاعات خود را ثبت نمایید تا کارشناسان  متخصص و با تجربه اقلیما با شما تماس بگیرید و از مزایای خدمات مشاوره ای استفاده کنید.

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.