ثبت شرکت دبی؛ آنچه باید بدانید

ثبت شرکت دبی چگونه است؟ آیا امکان ثبت شرکت دبی وجود دارد؟ شرایط انجام این کار چیست؟ مهم‌ترین شرایط آن چیست؟ ساده‌ترین راه ثبت شرکت کدام است؟ چگونه می‌توانیم نسبت به ثبت شرکت اقدام کنیم؟ مهم‌ترین مزایای این کار چیست؟ معایب این کار چیست؟ از نظر اقتصادی ثبت شرکت چه اهمیتی می‌تواند داشته باشد؟ ثبت شرکت امارات چه اهمیت و بازدهی برای ما می‌تواند داشته باشد؟

ثبت شرکت دبی در می‌تواند یکی از همان کارهایی باشد که زندگی شما را به طور کامل تغییر دهد. در واقع امارات جزو کشورهایی محسوب می‌شود که طی سال‌های گذشته توانسته جایگاه خوبی در اقتصاد جهان برای خود دست‌وپا کند. در واقع امارات توانست از موقعیت مکانی خود بهترین استفاده را کند و تبدیل به یکی از شاهراه‌های مهم اقتصادی در منطقه شود. امارات با برقراری رابطه سیاسی قوی توانست اعتماد بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی را جلب کند و عملاً تبدیل به یکی از مهم‌ترین محل‌های سرمایه‌گذاری کشورهای غربی شود. از این رو پیش‌بینی می‌شود که رشد اقتصادی امارات در ابتدای راه است و همچنان می‌تواند به‌پیش برود. البته همه این موفقیت متوجه روابط سیاسی این کشور نیست. در واقع سیاست‌های اقتصادی که امارات و دبی در خصوص اقتصاد در پیش گرفته‌اند باعث شده است که اقتصاد آزاد در این کشور رشد فزاینده‌ای داشته باشد.

به طور مثال مالیات بر درآمد در این کشور صفر درصد است و مالیات بر ارزش‌افزوده تنها ۵ درصد در نظر گرفته شده است. اما این موضوع برای جذب یک سرمایه‌گذار خارجی کافی نیست. امارات برای این که بتواند نظر سرمایه‌گذاران مختلف دنیا را برای تأسیس شرکت تجاری و اقتصادی در این کشور جلب کند امکان تأسیس شرکت یا بنگاه اقتصادی با صددرصد مالکیت بدون نیاز به کفیل اماراتی فراهم کرده است. به‌نوعی شما مالک صددرصد شرکت خواهید بود و دولت امارات در آن دخالتی نخواهد کرد. این همان چیزی است که می‌تواند هر تاجر و سرمایه‌گذاری را وسوسه کند. این وسوسه با نگاه به تجارت‌های روز افزونی که در دبی و امارات اتفاق می‌افتد عملاً تبدیل به یک برنامه و هدف می‌شود. اما چگونه می‌توانیم نسبت به ثبت شرکت دبی اقدام کنیم؟ در ادامه می‌خواهیم به این سؤال پاسخ دهیم.

ثبت شرکت دبی چه مزایایی دارد؟

ثبت شرکت دبی از نظر اقتصادی مزایای بسیار فوق‌العاده‌ای می‌تواند داشته باشد. در واقع فارغ از معافیت‌های مالیاتی که دولت برای شرکت‌های تجاری در دبی و امارات در نظر گرفته، می‌توان گفت که عملاً زمانی که شرکت شما در یکی از مهم‌ترین شاهراه‌های تجاری دنیا قرار گرفته باشد عملاً اعتبار و سود خوبی از نظر اقتصادی برای شما خواهد داشت. اما بیایید به مزایای غیراقتصادی ثبت شرکت دبی نگاه کنیم.

مهم‌ترین نکته مثبت غیراقتصادی ثبت شرکت دبی این است که شما بعد از سه سال می‌توانید نسبت به اخذ اقامت دائم امارات اقدام کنید. یادتان باشد که امارات یکی از کشورهایی است که نسبت به صدور اقامت دائم سختگیرانه عمل می‌کند. ازاین‌رو می‌توان گفت که ثبت شرکت دبی یکی از بهترین راه‌ها برای گرفتن ویزای دبی و اقامت دائم امارات محسوب می‌شود.

اما این تمام ماجرا نیست. شما با دریافت اقامت دبی و ثبت شرکت خود در این کشور عملاً این توانایی را دارید که نسبت به افتتاح یک حساب بین‌المللی و معتبر اقدام کنید. این مسئله می‌تواند برای بسیاری از افراد مهم باشد. در واقع شما با داشتن یک حساب بین‌المللی معتبر عملاً می‌توانید کارهای بسیار بزرگی انجام دهید.

نکته بسیار جالب‌توجهی که باید در خصوص کشور امارات بدانید این است که پاسپورت آن کشور از اعتبار فوق‌العاده‌ای برخوردار است. در واقع این کشور یکی از معتبرترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. شما به‌واسطه پاسپورت این کشور می‌توانید بدون نیاز به ویزا به بسیاری از کشورهای جهان از جمله برخی از کشورهای اروپایی و حوزه شینگن سفر کنید. این مسئله بسیار جذاب و جالب‌توجهی است که نشان می‌دهد گرفتن شهروندی امارات تا چه اندازه می‌تواند در پیشرفت شما نقش داشت باشد.

اگر بخواهیم ساده و خلاصه بیان کنیم ثبت شرکت دبی به شما این امکان را خواهد داد که ظرف مدت چند سال تبدیل به شهروند این کشور شوید و از تمامی امکانات شهروندی آن بهره‌مند شوید. این موضوع مهم‌ترین مزیت و کارکرد ثبت شرکت دبی یا امارات محسوب می‌شود. حال نظر شما چیست؟ به نظرتان این کار می‌تواند کارایی خوبی برای ما داشته باشد؟

ثبت شرکت دبی کار چندان سختی نیست!

ثبت شرکت دبی شاید یک مفهوم جدید در دنیای امروز ما محسوب شود؛ اما واقعیت این است که به سبب عطش روزافزون این کشور برای جذب سرمایه عملاً  کار چندان سختی محسوب نمی‌شود. شما با دانستن چند نکته و کمک‌گرفتن از افراد باتجربه می‌توانید نسبت به ثبت شرکت دبی اقدام کنید. اما چرا می‌گوییم که ثبت شرکت امارات کار چندان سختی نیست؟ کافی است به دلایل زیر توجه کنید:

اینها مهم‌ترین خصوصیات و ویژگی‌های ثبت شرکت محسوب می‌شود. حال نظرتان چیست که بدانیم چگونه یک شرکت در امارات ثبت می‌شود. البته شما می‌توانید هم اکنون گوشی تلفن را بردارید و با کارشناسان گروه اقلیما صحبت کنید. این کارشناسان بر اساس نیاز و توانایی شما بهترین راه را به شما پیشنهاد خواهند داد.

ثبت شرکت دبی و مسیری که باید بروید.

ثبت شرکت دبی از روند خاصی پیروی می‌کند. به‌طورکلی برای ثبت شرکت امارات و گرفتن ویزای این کشور باید سه مرحله اصلی را پشت سر بگذارید.

مرحله اول بررسی پرونده و سفر به امارات است. در واقع در این مرحله درخواست شما برای ثبت شرکت مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این مرحله شما باید مشخص کنید که قصد ثبت چه نوع شرکتی دارید. همه چیز در ادامه مسیر به این گام اول بستگی دارد. در ادامه شما باید یک ویزای توریستی برای کشور امارات بگیرید و یک‌بار به امارات سفر کنید. در این سفر بخشی از کارهای اداری شما انجام می‌شود.

مرحله دوم صدور مجوز ثبت شرکت است. در واقع پرونده شما در این مرحله بررسی و به درخواست ثبت شرکت دبی شما پاسخ داده می‌شود. سازمان توسعه اقتصادی دبی ( DEB ) مسئول این کار است. بعدازاین که این سازمان با ثبت شرکت شما موافقت کند شما باید هزینه‌های مربوطه را پرداخت کنید و سایر مراحل اداری را برای دریافت لایسنس ثبت شرکت انجام دهید. در نهایت اگر مشکل خاصی وجود نداشته باشد لایسنس ثبت شرکت شما صادر می‌شود.

مرحله سوم گرفتن اقامت است. در واقع شما زمانی می‌توانید از شرکت خودتان در امارات استفاده کنید که اجازه اقامت در این کشور را داشته باشید؛ بنابراین شما بعد از ثبت شرکت نسبت به دریافت اقامت امارات و گرفتن کارت اقامت اقدام می‌کنید. بعد از آن شما می‌توانید نسبت به افتتاح حساب در این کشور اقدام کنید. همچنین اگر می‌خواهید خانواده خودتان را همراه داشته باشید می‌توانید بعد از اخذ اقامت خود برای اقامت آنها نیز اقدام کنید.

این سه مرحله اصلی برای ثبت شرکت و گرفتن اقامت امارات محسوب می‌شود. نکته‌ای که باید در خصوص ثبت شرکت در امارات بدانید این است که برای فعال ماندن مجوز شرکت لزومی به فعال‌بودن این شرکت نیست. از این رو شما با تمدید سالانه لایسنس شرکت عملاً می‌توانید مجوز شرکت خودتان را داشته باشید.

پرسش های متداول

این موضوع بستگی به نوع شرکتی است که می‌خواهید ثبت کنید. باتوجه‌به این که اکثر ایرانی‌ها سراغ ثبت شرکت‌های با مسئولیت محدود می‌روند می‌توان گفت که هزینه کلی آن چیزی حدود سی هزار درهم خواهد بود.

به‌طورکلی شرکت‌های مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی  و شرکت‌های غیر سهامی بهترین گزینه‌هایی است که ایرانیان می‌توانند از آنها استفاده کنند.

شما با ثبت شرکت دبی عملاً اقامت این کشور را به دست می‌آورید؛ بنابراین درست مانند یک شهروند اماراتی می‌توانید از تمامی امکانات مربوط به این کشور از جمله تحصیل، درمان و فرصت‌های شغلی بهره‌مند شوید.

شما بلافاصله بعد از دریافت اقامت امارات می‌توانید نسبت به دریافت گواهینامه اقدام کنید. از طرف دیگر برای خرید ملک مسکونی با مالکیت صددرصد شخصی می‌توانید از وام‌هایی با اقساط ۳۰ساله و کم‌بهره استفاده کنید. در واقع شما با داشتن ده درصد هزینه مسکن می‌توانید در این کشور صاحب‌خانه شوید.

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.