گلدن ویزای یونان؛ از رویا تا واقعیت

گلدن ویزای یونان را می‌توان معتبرترین نوع ویزای سرمایه‌گذاری دانست. ویزای طلایی یونان نه تنها در یونان بلکه در تمام اتحادیه اروپا از ارزش و اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. در ادامه قصد داریم به شکل بهتری با این ویزا آشنا شویم و بدانیم که چگونه می‌توانیم این ویزا را به دست بیاوریم. با ما همراه باشید.

گلدن ویزای یونان چیست؟

برای مهاجرت به کشور‌هایی مانند یونان و سایر کشور‌های اروپایی معمولاً راه‌های مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید از طریق ویزای تحصیلی، کاری و… اقدام به مهاجرت کنید. اما بهترین و معتبرترین این روش‌ها در غالب کشور‌ها استفاده از ویزای سرمایه‌گذاری است.
در واقع شما با خرید ملک، سرمایه‌گذاری در بازار‌های سرمایه‌ای و یا سپرده‌گذاری در بانک می‌توانید به شکل ساده‌تری ویزای اقامت خودتان را دریافت کنید.
گلدن ویزای یونان معتبر‌ترین ویزای اقامتی محسوب می‌شود که شما به واسطه انواع سرمایه‌گذاری می‌توانید آن را به دست بیاورید. معمولاً خرید ملک با ارزشی بالغ بر ۲۵۰ هزار یورو یکی از رایج‌ترین روش‌های برای به دست آوردن این نوع ویزا محسوب می‌شود.

مزایای گلدن ویزای یونان

همانطور که در بالاتر بیان کردیم گلدن ویزای یونان معتبرترین ویزای سرمایه‌گذاری در اروپا محسوب می‌شود. این ویزا نه تنها در خود کشور یونان بلکه در تمامی اتحادیه اروپا ارزش و اعتبار قابل قبولی دارد. یعنی شما به واسطه در اختیار داشتن  ویزای طلایی یونان می‌توانید به تمامی کشور‌های عضو اتحادیه اروپا بدون هیچ مشکلی و بدون نیاز به هیچ ویزای دیگری مسافرت کنید.
اما این تنها مزیت گلدن ویزای یونان نیست. یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های گلدن ویزای یونان عدم نیاز به حضور مستمر در خاک یونان است.
به بیان ساده‌تر اعتبار هر گلدن ویزای یونان ۵ سال است و بعد از ۵ سال لازم است که آن را تمدید کنید. اما برای تمدید این ویزا نیازی به حضور مستمر در طول این پنج سال ندارید. به بیان ساده‌تر شما می‌توانید بار‌ها از خاک یونان خارج شوید و این مسأله هیچ اشکالی در زمینه تمدید مجدد گلدن ویزای یونان ایجاد نمی‌کند.
مزیت بزرگ دیگر  ویزای طلایی یونان این است که شما به واسطه دریافت این ویزا می‌توانید اقامت همسر و فرزندان خود را هم به دست بیاورید. یعنی شما با یک سرمایه‌گذاری و دریافت گلدن ویزا علاوه بر خودتان اقامت همسر و فرزندان تحت تکفل‌تان را نیز به دست می‌آورید. این می‌تواند به معنی یک تیر و چند نشان باشد.
از دیگر مزایایی این ویزا این است که محدودیت سنی ندارد. یعنی شما بدون این که نگران سن خود باشید می‌توانید از این طریق اقدام به دریافت ویزا و اقامت کنید.
همچنین شما بعد از ۷سال از دریافت این ویزا می‌توانید اقدام به دریافت تابعیت کنید. همچنین شما به واسطه این ویزا به تمامی خدمات آموزشی و درمانی یونان دسترسی خواهید داشت.

سرمایه‌گذاری برای دریافت گلدن ویزای یونان

اما سؤال مهم دیگری که باید به آن بپردازیم این است که اساساً چگونه می‌توانیم گلدن ویزای یونان را به دست بیاوریم؟ یعنی چه سرمایه‌گذاری‌هایی ما را به گلدن ویزای یونان می‌رساند.
به طور کلی می‌توان گفت که رایج‌ترین و ساده‌ترین راه برای دریافت این نوع ویزا همان خرید ملک و مستغلات است. شما با خرید ملکی با ارزش حداقل ۲۵۰ هزار یورو به سادگی می‌توانید اقدام به دریافت گلدن ویزای یونان کنید. اما این تمام راه شما نیست.
اگر شما ملکی را برای مدت حداقل ده سال اجاره کنید نیز می‌توانید تقاضای دریافت گلدن ویزا را داشته باشید. همچنین در صورت سرمایه‌گذاری در یکی از حالت‌های زیر امکان دریافت این ویزا فراهم می‌شود:

همچنین شما با سپرده حداقل ۴۰۰ هزار یورویی در یکی از بانک‌های یونان می‌توانید اقدام به دریافت گلدن ویزای یونان کنید.
بر اساس تمامی این ویژگی‌ها و شرایط گفته شده کاملاً مشخص است که ساده‌ترین و شاید ارزان‌ترین روش برای گرفتن گلدن ویزای یونان همان خرید ملک با ارزشی حداقل ۲۵۰ هزار یورو است.

در چه شرایطی می‌توان  ویزای طلایی یونان گرفت؟

به طور کلی گلدن ویزای یونان برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا طراحی شده است. این ویزا باعث جذب سرمایه‌گذار به اتحادیه اروپا و خود کشور یونان شده است و نقش قابل توجهی در رونق اقتصادی این کشور داشته است.
یادتان باشد در جایی که پول و سرمایه‌گذاری وجود داشته باشد بسیاری از مسائل و مشکلات از بین می‌رود. از این رو تقریباً می‌توان اینگونه گفت که ساده‌ترین راه برای دریافت ویزای اقامتی در اتحادیه اروپا استفاده از روش سرمایه‌گذاری و گرفتن ویزای طلایی یونان است.

این شرایطی است که شما برای دریافت ویزای طلایی یونان باید آن را داشته باشید. در واقع شما به واسطه احراز این شرایط و انجام سرمایه‌گذاری در یونان می‌توانید به سادگی ویزای اقامتی خود را که در تمامی اتحادیه اروپا معتبر است به دست بیاورید.

نقشه راه دریافت گلدن ویزای یونان

حال اگر بخواهیم برای دریافت گلدن ویزای یونان اقدام کنید باید از چه مسیر‌هایی عبور کنیم؟ به نوعی نقشه راه رسیدن به گلدن ویزای یونان چیست؟ طرح کلی و نقشه راه دریافت گلدن ویزای یونان به شرح زیر است:

در این دنیا همه چیز ویژگی‌های مثبت و منفی را در کنار یک دیگر دارد. بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که گلدن ویزای یونان بدون هیچ عیب و ایرادی باشد.
اولین و مهمترین این ایرادات این است که سرمایه‌گذاران دارای گلدن ویزای یونان اجازه کار در یونان ندارند. این افراد تنها از سود سرمایه‌گذاری خود می‌توانند بهره‌مند شوند.
همچنین این افراد مادامی که تابعیت یونان را به دست نیاورده باشند اجازه فروش ملک را نخواهند داشت. البته این معایب در کنار مزایایی که گلدن ویزای یونان دارد به نظر نمی‌رسد چندان مورد توجه قرار بگیرد.
اگر شما جز کسانی هستید که می‌خواهید به راحتی گلدن ویزای یونان را دریافت کنید و کمتر دچار مشکل شوید به شما توصیه می‌کنیم که از مشاوران و متخصصان گروه اقلیما کمک بگیرید. گروه اقلیما در هر زمانی می‌تواند به شما کمک کند تا به راحتی و در کوتاهترین زمان ممکن گلدن ویزای یونان را دریافت کنید.

خدمات گروه اقلیما

یکی از سؤالاتی که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است و باعث بوجود آمدن چالش‌های ذهنی فراوانی برای آن‌ها شده است آن است که از کدام مؤسسه حقوقی باید کمک بگیریم تا بتوانیم از بهترین خدمات مهاجرتی استفاده کنیم و در سریعترین زمان ممکن به بهترین نتایج برسیم؟
گروه مهاجرتی اقلیما یکی از بهترین گزینه‌های انتخابی برای عموم کسانی است که قصد اخذ گلدن ویزای یونان را دارند. گروه مهاجرتی اقلیما دارای کادری مجرب و حرفه‌ای است و شما می‌توانید با بهترین مشاوران به صورت رایگان صحبت کنید و در جلسات حضوری و غیر حضوری تمامی سؤالات خود را بپرسید تا انتخاب خوبی در این زمینه داشته باشید.

 اگر شما نیز جز کسانی هستید که قصد دارید اقامت یونان را از طریق ویزای طلایی بدست آورید به شما توصیه می کنیم که همین الان می توانید با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت و اقامت یا ویزای کوتاه مدت اطلاعات خود را ثبت نمایید تا کارشناسان  متخصص و با تجربه اقلیما با شما تماس بگیرید و از مزایای خدمات مشاوره ای استفاده کنید.

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.