ثبت شرکت در اروپا کریدور تجارت بین‌المللی

ثبت شرکت در اروپا چیست؟ ثبت شرکت در اروپا چگونه است؟ چه شرایطی برای ثبت شرکت در اروپا وجود دارد؟ آیا گرفتن اقامت به واسطه ثبت شرکت در اروپا وجود دارد؟ ویژگی های ثبت شرکت در اروپا چیست؟ کدام شرکت های اروپایی برای گرفتن ثبت شرکت در اروپا مناسب تر هستند؟

ثبت شرکت در اروپا یکی از مفاهیمی است که طی سال های گذشته به عنوان یکی از راه های معتبر برای مهاجرت به اروپا به خصوص حوزه شینگن مطرح شده است. در واقع شما به واسطه ثبت شرکت در اروپا می توانید اقامت کوتاه مدت، بلند مدت و دائم خودتان را بگیرید و بر اساس آن برای دریافت شهروندی در کشور اروپا اقدام کنید.

آن چیزی که اهمیت دارد بدانیم این است که اساسا کشورهای اروپایی به مسئله تجارت و اقتصاد اهمیت بسیاری قائل هستند. در واقع این دسته از کشورها به خوبی می دانند که برای رسیدن به سطح اول جهانی و ماندن در این سطوح باید جنبه اقتصادی خودشان را مدام تقویت کنند. از این رو کشورهای اروپایی و آمریکایی برای این که بتوانند در رقابت اقتصادی پیروز شوند باید بتوانند بهترین متخصصین این حوزه را جذب کنند.

به بیان ساده تر کشورهای اروپایی و آمریکایی می دانند که با جذب سرمایه و نیروی متخصص می توانند در این رقابت پیروز شوند. از این رو برای هر کدام از این روش ها، یعنی جذب سرمایه گذار و جذب نیروی متخصص ویزاهای مختلف طراحی شده است. به طور مثال ویزای سرمایه گذاری یا همان گلدن ویزا به کسانی تعلق می گیرند که اقدام به سرمایه گذاری در این کشورها بکنند. همچنین انواع ویزای کار یا ویزای استارت آپ و … برای جذب نیروی های متخصص از سراسر دنیا ایجاد شده است. بدین ترتیب این کشورها به واسطه جذب نیرو و سرمایه می توانند رشد خوبی در زمینه اقتصادی و صنعتی داشته باشند. اما نکته بسیار جالب این است که برای ثبت شرکت در اروپا هر دو این ها صادق است. به عبارتی بهتر به واسطه ثبت شرکت در اروپا جذب سرمایه و جذب متخصص به صورت همزمان اتفاق می افتد. از این رو کشورهای اروپایی نسبت به صدور ویزا به واسطه ثبت شرکت علاقه بسیاری دارند. همین مسئله باعث شده است که ثبت شرکت در اروپا به عنوان یکی از بهترین راه های مهاجرت به اروپا محسوب شود.

ثبت شرکت در اروپا چه مزایایی اقتصادی دارد؟

ثبت شرکت در اروپا مزایای مختلفی برای فرد متقاضی دارد. در واقع اولین و مهمترین مزیتی که می توانیم برای ثبت شرکت در اروپا در نظر بگیریم این است شما به واسطه ثبت شرکت در اروپا امکان دریافت اقامت در اروپا را به دست می آورید. حال تصور کنید که این شرکت در یکی از کشورهای اروپایی منطقه شینگن باشد. بنابراین شما با دریافت ویزای این کشور می توانید از امکانات ۲۶ کشور دیگر این حوزه نیز بهره مند شوید و ویزای شینگن داشته باشید.

به بیان ساده تر شما به واسطه ثبت شرکت در اروپا آن هم در یکی از کشورهای حوزه شینگن می توانید از تمامی امکانات شهروندی این کشور و سایر کشورهای حوزه شینگن بهره مند شوید. در کنار این مزیت بزرگ شما می توانید از به واسطه ثبت شرکت در اروپا وارد بازارهای بزرگ بین المللی شوید. در واقع شما به واسطه ثبت شرکت در اروپا می توانید از امکانات اقتصادی و مالی و بانکی بین المللی بهره مند شوید. این موضوع می تواند برای کسانی که به دنبال تجاری جهانی هستند یک مزیت بسیار فوق العاده محسوب می شود. این مزیت زمانی خودش را به خوبی نشان می دهد که بدانیم در ایران غالب شرکت های تجاری تحریم هستند و نمی توانند از شبکه مالی و بانکی جهانی استفاده کنند.

همچنین شما به واسطه ثبت شرکت در اروپا می توانید از عنوان و برند اروپا برای محصولات یا خدمات خودتان استفاده کنید. در واقع نام اروپا در کنار نام شرکت می تواند اعتبار بسیاری به این شرکت بدهد و این موضوع باعث شود که عملا این شرکت سریع تر از آن چه که باید پیشرفت کند. همچنین کشورهای اروپایی بستر مناسبی برای عرضه محصولات یا خدمات دارند و این موضوع باعث شده است که عملا سودآوری این شرکت ها در اروپا چند برابر باشد. همچنین شما با افتتاح یک شرکت در اروپا و ثبت آن می توانید مالکیت صد در صد این شرکت را داشته باشید. به بیان ساده تر دولت های اروپایی و یا نهاد ها وابسته قانونی مبنی بر دخالت در امور این شرکت ها را ندارند و شما به راحتی می توانید به کار خود ادامه دهید.

ثبت شرکت در اروپا و مزیت های آن برای مهاجران

ثبت شرکت در اروپا به جز این که به عنوان یک مزیت اقتصادی محسوب می شود می تواند مزایای خاصی برای افراد داشته باشد. همانطور که گفتیم داشتن امکان اقامت در اروپا یکی از مهمترین این مزایا ها محسوب می شود. اما آیا این تنها مزیت ثبت شرکت در اروپا برای یک مهاجر است.

شما به واسطه ثبت شرکت در اروپا می توانید اقامت موقت کوتاه مدت و بلند مدت بگیرید که بعد از اقامت ۵ ساله در این کشور و اثبات سودآوری شرکت می توانید نسبت به دریافت اقامت دائم خودتان اقدام کنید. همچنین مزیت بزرگ دیگر در خصوص ثبت شرکت در اروپا این است که شما به واسطه این ویزا می توانید خانواده خودتان ( همسر و فرزندان ) را همراه خود ببرید. به بیان ساده تر در کنار ویزای صادر شده برای ثبت شرکت در اروپا ویزای همراهی نیز برای خانواده فرد متقاضی نیز صادر می شود.

همچنین ویژگی جالبی که ثبت شرکت در برخی کشورهای اروپایی دارد این است که نیاز به ارائه مدرک زبان برای دریافت ویزای مربوط به آن نیست. در واقع برای برخی از کشورهای اروپایی این مدرک در خصوص ثبت شرکت اهمیتی ندارد. اما برای برخی دیگر از این کشورها اهمیت بالایی دارد. به طور مثال شما برای دریافت هر نوع ویزایی از آلمان باید مدرک زبان مورد نیاز این کشور را داشته باشید.

مزیت بسیار فوق العاده و مهم دیگری که در خصوص ثبت شرکت در اروپا می توان بیان کرد این است که شما به واسطه این ویزا می توانید از سیستم پولی و بانکی جهانی استفاده کنید و دیگر نگران مسائلی مانند حواله ارزی و … نخواهید بود. این مسئله می تواند باعث شود که زندگی شخصی و اجتماعی شما از رفاه بسیار خوبی برخوردار شود. این نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.

نکته بسیار جذابی که در خصوص مزیت های ثبت شرکت در اروپا وجود دارد این است که شما به واسطه داشتن این ویزا و همچنین داشتن حساب و گردش مالی می توانید نسبت به دریافت ویزای آمریکا و استرالیا و یا کانادا اقدام کنید. این موضوع از نظر بسیاری می تواند یک امکان خوب محسوب شود.

ثبت شرکت در اروپا، شناخت انواع شرکت ها

ثبت شرکت در اروپا بدین معنی است که شما باید بر اساس قوانین این کشورها نسبت به ثبت شرکت اقدام کنید. به طور کلی در کشورهای اروپایی امکان تاسیس ۴ نوع شرکت وجود دارد.

  •     شرکت های خصوصی: این شرکت ها ساده ترین شرکت هایی است که امکان تاسیس آن وجود دارد. این شرکت بر اساس مالکیت فردی افراد و به شکل خصوصی تاسیس می شود. معمولا برای ثبت شرکت در اروپا و مهاجرت به این کشورها این نوع شرکت بهترین انتخاب ممکن می تواند باشد.
  •     شرکت های با مسئولیت محدود: این شرکت ها می تواند در انواع عمومی یا خصوصی تاسیس شود. مسئله ای که باید در خصوص این شرکت ها بدانید این است که اساسا این نوع شرکت ها بیشترین شرکت های ثبت شده در کشورهای اروپایی است. برای گرفتن اقامت کشورهایی مانند اسلواکی و … این نوع شرکت ها می تواند گزینه بسیار خوبی باشد.
  •     شرکت های مشارکتی: شرکت هایی هستند که به صورت مشارکتی یا شرکتی ایجاد می شود. معمولا استارت آپ ها و شرکت هایی که در حوزه بیزینس فعالیت می کنند تحت این عنوان شرکت طراحی و تاسیس می شوند.
  •     شرکت های تابع: این شرکت ها معمولا به عنوان شرکت های مستقل معرفی نمی شوند. بلکه زیر مجموعه ای از شرکت اصلی هستند و به عنوان یک شرکت تابع یا یک نمایندگی به فعالیت خود ادامه می دهند. مسلما برای ثبت شرکت در اروپا به عنوان یک شرکت تابع لازم است که شرکت مادر اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهد.

این چهار نوع شرکتی بود که در کشورهای اروپایی امکان تاسیس و ثبت آن وجود دارد. اگر به خوبی به این موارد نگاه کنید متوجه میشوید که این شرکت ها نزدیک به مفاهیمی است که در ایران برای شرکت ها وجود دارد. از این رو شما می توانید با توجه به قوانین تعریف شده برای این شرکت ها در ایران کلیاتی از قوانین آن در کشورهای اروپایی به دست بیاورید. اما پیشنهاد ما این است که حتما از یک مشاوره و کارشناسی مهاجرتی در این خصوص کمک بگیرید. کارشناسان گروه اقلیما گزینه خوبی است. شما به کمک کارشناسان گروه اقلیما می توانید بر اساس نیاز خودتان بهترین گزینه ها را پیدا کنید.

چگونگی ثبت شرکت در اروپا

برای ثبت شرکت در اروپا روش های مختلفی وجود دارد. به طور کلی می توان برای ثبت شرکت در اروپا از چند روش زیر استفاده کرد:

۱-      ادغام

ادغام یا تصاحب بدین معنی است که شما شرکتی در اروپا را با شرکت خودتان ادغام می کنید و یا آن را به تصاحب خودتان درمی آورید. بدین ترتیب می توانید نسبت به دریافت ثبت شرکت در اروپا اقدام کند. ادغام یا تصاحب انواع مختلفی دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است از کارشناسان گروه اقلیما بخواهید برای شما توضیح دهند.

۲-      تشکیل شرکت هلدینگ اروپایی

شرکت های هولدینگ یک ابزار بسیار موثر در بازارهای اروپایی محسوب می شود. از این رو این کشورهای اروپایی اقدام به صدور ویزا به شکل ساده تری برای تاسیس این دست از شرکت ها می کنند.

۳-      تشکیل یک شرکت تابعه اروپایی

۴-      تبدیل یا تغییر در یک شرکت اروپایی

سوالات متداول

شما به واسطه ثبت شرکت در اروپا می توانید از بزرگ ترین بازارهای بین المللی بهره مند شوید. یعنی با ثبت شرکت در اروپا عملا شما این امکان را پیدا می کنید که سود بسیار بیشتری از بازارهای اقتصادی داشته باشید. چرا که نام اروپا پشت شرکت شماست و این اعتبار می تواند به معنی سودآوری بیشتر برای شما باشد.

برای ثبت شرکت در اروپا ارائه طرح تجاری یا همان بیزینس پلن الزامی است. بعد از آن شما باید چند فرم پر کنید و همچنین نسبت به افتتاح حساب در یکی از بانک های کشور مقصد اقدام کنید. همچنین شما باید در اداره مالیات این کشور ثبت نام کنید. این ها مهمترین مراحلی است که شما باید طی کنید.

برای کسانی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند، داشتن ویزای کاری و مرتبط با ثبت شرکت در اروپا الزامی است. بدون این ویزا امکان تهیه مدارک لازم برای ثبت شرکت در اروپا وجود ندارد.

ثبت شرکت در اروپا از این جهت که باعث می شود شما ۵ سال در کشور مقصد زندگی کنید و این یعنی شما می توانید بعد از ۵ سال اقامت نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.