استارت آپ ویزای کانادا؛ ورود به دروازه فناوری جهان

استارت آپ ویزای کانادا چیست؟ راحت‌ترین روش گرفتن استارت آپ ویزای کانادا چیست؟ برای گرفتن این ویزا از کجا باید شروع کنیم؟ هزینه موردنیاز برای گرفتن استارت آپ ویزای کانادا چقدر است؟ چه شرایطی برای گرفتن این ویزا وجود دارد؟

استارت آپ ویزای کانادا را می‌توان از انواع ویزاهای کاری دانست که طی سال‌های گذشته بین صاحبان استارت آپ­ها بسیار موردتوجه قرار گرفته است. در واقع کانادا به‌عنوان یکی از کشورهای بسیار معتبر در جهان محسوب می‌شود. این کشور در حوزه استارت آپ‌ها نیز در مرتبه بسیار خوبی قرار دارد و عموماً جزو ۵ کشور اول جهان در این حوزه محسوب می‌شود.

به‌نوعی می‌توان گفت که کانادا جزو معدود کشورهای جهان محسوب می‌شود که سرمایه‌گذاری بسیار بالایی در حوزه استارت آپ‌ها انجام داده است. بر اساس همین سرمایه‌گذاری این کشور امکان مهاجرت و اعطای ویزا برای صاحبان استارت آپ‌ها را تحت عنوان استارت آپ ویزای کانادا فراهم کرده است. در ادامه قصد داریم کمی در مورد شرایط و ویژگی‌های این استارت آپ صحبت کنیم و مسیر گرفتن این ویزا را بیان کنیم. اما اگر حوصله خواندن این متن را ندارید و یا می‌خواهید سریع‌تر به نتیجه برسید پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان گروه اقلیما صحبت کنید. این کارشناسان آماده‌اند تا بر اساس نیاز شما بهترین مسیر گرفتن استارت آپ ویزای کانادا را به شما معرفی کنند.

فهرست

استارت آپ ویزای کانادا چه مزایا و معایبی دارند؟

استارت آپ ویزای کانادا یکی از بهترین گزینه‌ها برای کسانی است که ذهنی خلاق دارند. اگر شما فردی هستید که به نوآوری علاقه‌مند هستید، این ویزا فرصت طلایی برای شما محسوب می‌شود که شما بر اساس آن بتوانید استارت آپی بر اساس ایده خود راه‌اندازی کنید. در واقع مهم‌ترین مزیت استارت آپ ویزای کانادا این است که به شما این فرصت را می‌دهد که بتوانید ایده خودتان را عملی کنید و آن را در مسیر پول‌سازی قرار دهید.

مزیت بسیار مهم دیگری که به‌واسطه این ویزا ایجاد می‌شود این است که شما اجازه کار و تحصیل و به‌طورکلی داشتن یک زندگی عادی در کانادا را پیدا می‌کنید. یعنی شما می‌توانید بر اساس این ویزا درست مانند یک شهروند عادی در کانادا زندگی کنید؛ بنابراین امکان مهاجرت و تجربه یک زندگی جدید به‌واسطه این ویزا برای شما ایجاد می‌شود.

اما در کنار این مزایای بسیار مهم استارت آپ ویزای کانادا، این ویزا معایبی نیز دارد. شاید شرط تمکن مالی را مهم‌ترین ایراد این ویزا بدانیم. در واقع شما پیش از هر چیزی ابتدا باید نشان دهید که توانایی گذران زندگی خودتان را در کانادا دارید. به بیان ساده‌تر دولت کانادا باید مطمئن شود که شما بدون نیاز به کار در کانادا امکان گذران زندگی خودتان را دارید.

مسئله مهم دیگر که نمی‌توان به‌عنوان یک عیب به آن نگاه کرد این است که در کشور کانادا درست مانند هر کشور دیگر در اقتصاد رقابت پایان‌ناپذیری وجود دارد. ازاین‌رو شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که حتماً استارت آپ شما به موفقیت ختم می‌شود؛ بنابراین همواره باید در نظر داشته باشید که احتمال شکست شما در این مسیر وجود دارد. به‌نوعی می‌توان گفت که از آن جایی که این مسیر یک مسیر اقتصادی است، احتمال شکست شما در استارت آپ ویزای کانادا می‌تواند بیشتر از سایر مسیرها باشد. نکته بسیار مهم دیگر که امروز به‌عنوان عیب این ویزا برای ایرانی‌ها محسوب می‌شود این است که به سبب درخواست‌های مکرر ایرانی‌ها این مسیر کمی شلوغ شده است. به‌نوعی می‌توان گفت به سبب ارسال ایده‌های نه‌چندان عملی توسط ایرانی‌ها احتمال ریجکتی در این مسیر افزایش پیدا کرده است. اگر می‌خواهید ریجکت نشوید بهتر است از کارشناسان گروه اقلیما بخواهید که شما را راهنمایی کنند.

استارت آپ ویزای کانادا چه شرایطی دارد؟

استارت آپ ویزای کانادا درست مانند هر ویزای دیگر شرایط خاص خودش را دارد. ازاین‌رو در ادامه سعی می‌کنیم به مهم‌ترین این شرایط بپردازیم. در واقع شما با فراهم‌کردن این شرایط می‌توانید نسبت به گرفتن استارت آپ ویزای کانادا اقدام کنید. به‌طورکلی شرایط موردنیاز برای گرفتن استارت آپ ویزای کانادا عبارت‌اند از:

  • رعایت قوانین مرتبط با استارتاپ‌ها در کانادا

  • اخذ نامه حمایتی از یک سرمایه‌گذار در کانادا

  • داشتن مدرک زبان فرانسه یا انگلیسی

  • تمکن مالی

اینها مهم‌ترین شرایط دریافت استارت آپ ویزای کانادا محسوب می‌شود. در ادامه به بررسی تک تک این شرایط خواهیم پرداخت.

یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت استارت آپ ویزای کانادا قبول شرایط قانونی استارت آپ در کاناداست. به‌نوعی هر کشور قوانین مربوط به خود را در این حوزه دارد؛ بنابراین اگر شما می‌خواهید در این حوزه در کانادا مشغول به فعالیت شوید باید قوانین مربوطه کانادا را قبول کنید.

به‌طورکلی این‌گونه می‌توانیم بیان کنیم این قوانین عبارت‌اند از:

  • داشتن حداقل ده درصد حق رأی توسط هر شریک در استارت آپ

  • در اختیار داشتن حداقل ۵۰ درصد حق رأی توسط شرکا + حامی مالی کانادایی

  • ارائه مدارک کل سهام شرکت

به‌نوعی می‌توان این‌گونه بیان کرد که شما برای استفاده از استارت آپ ویزا کانادا باید قوانین مربوط به حوزه شرکت‌ها در کانادا را قبول کنید. به بیان ساده‌تر استارت آپ شما در کانادا زمانی مورد قبول قرار می‌گیرد که اساساً آن را تحت قالب یک شرکت معرفی کنید.

استارت آپ ویزای کانادا و مسئله‌ای به نام سرمایه‌گذار

همان‌طور که بیان کردیم برای این که بتوانیم از استارت آپ ویزای کانادا استفاده کنیم، باید نامه‌ای معتبر از سرمایه‌گذاری کانادایی داشته باشیم. یعنی یک سرمایه‌گذار کانادایی باید قبول کرده باشد که در استارت آپ ما سرمایه‌گذاری کند. در دنیای اقتصاد سه نوع سرمایه‌گذار وجود دارد. این سرمایه‌گذاران عبارت‌اند از سرمایه‌گذاران فرشته، سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر و مراکز رشد.

سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر سرمایه‌گذارانی هستند که بر روی پروژه­ها و استارت آپ­های سودآور اما پر ریسک سرمایه­گذاری می‌کنند. حداقل سرمایه‌گذاری این دسته ۲۰۰ هزار دلار باید باشد. به‌نوعی حداقل سرمایه‌گذاری این دسته از سرمایه‌گذاران برای گرفتن استارت آپ ویزای کانادا حدود ۲۰۰ هزار دلار است.

سرمایه­گذاران فرشته، همان‌طور که از اسمشان پیداست در موقعیت‌های ابتدایی به کار می‌آیند. در واقع اگر استارت آپ در مراحل ابتدایی خودش است این سرمایه‌گذاران با سرمایه‌گذاری حداقل ۷۵ هزار دلاری امکان رشد و شروع کار این استارت آپ‌ها را فراهم می‌آورند.

مراکز رشد نیز سرمایه‌گذاران گروهی و شرکتی هستند که سعی می‌کنند از استارت آپ‌های نوپا حمایت کنند. این مراکز عمدتاً بر اساس نیاز دولت و جامعه و به‌صورت هدفمند عمل می‌کنند. یعنی استارت آپ‌هایی را قبول می‌کنند که بیشتر برای جامعه و دولت مفید باشد.

دو مسئله بسیار مهم در خصوص شرط سرمایه‌گذاری استارت آپ ویزای کانادا وجود دارد. نکته اول این است که لیست سرمایه‌گذاران معتبر و قابل‌قبول هر ساله توسط اداره مهاجرت کانادا اعلام می‌شود؛ بنابراین شما می‌توانید باتوجه‌به این لیست سعی کنید نظر آن‌ها را برای جذب سرمایه به خود جلب کنید. نکته دوم این است که مراکز رشد همواره بیشترین آمار حمایت از استارت آپ‌ها در مسئله استارت آپ ویزای کانادا را دارد؛ بنابراین به نظر می‌رسد در اولین گام بهتر است سراغ این مراکز رفت و سعی کرد آن‌ها را متقاعد به سرمایه‌گذاری نمود.

استارت آپ ویزای کانادا و سایر شرایط

از شرایط استارت آپ ویزای کانادا دو شرط مدرک زبان و تمکن مالی باقی ماند که در مورد آنها صحبت نکردیم. در مورد این ویزا مدرک زبان چندان تأثیر مستقیمی ندارد. در واقع شما با داشتن مدارک زبان نه‌چندان سطح بالا می‌توانید این شرط را به دست بیاورید. در واقع استارت آپ ویزای کانادا مانند ویزای تحصیلی یا … نیست که نیاز به سطح خاصی از مدرک زبان باشد. داشتن مدرک زبان به‌تنهایی برای قبولی در این بخش کافی است.

اما در خصوص تمکن مالی می‌توان بیشتر صحبت کرد. همان‌طور که در ابتدا بیان کردیم یکی از مهم‌ترین شروط و شاید عیب‌های استارت آپ ویزا کانادا، شرط تمکن مالی است. بر اساس این شرط دولت کانادا مطمئن می‌شود که شما توانایی گذران زندگی خودتان را بدون نیاز به کار در کانادا خواهید داشت. بر اساس آخرین آمار، حداقل میزان تمکن مالی برای یک نفر چیزی حدود ۱۳ هزار و ۲۰۰ دلار است. همچنین اگر دو نفر بخواهند از این ویزا استفاده کنند این میزان به حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ دلار افزایش پیدا می‌کند. این میزان با افزایش نفرات متقاضی استارت آپ ویزای کانادا افزایش پیدا می‌کند.

اما به جز این هزینه که به‌عنوان تمکن مالی شناخته می‌شود شما باید هزینه‌های دیگری را نیز قبول کنید و به‌نوعی آن را به دولت کانادا پرداخت نمایید. هزینه اقامت دائم هر فرد متقاضی از طریق استارت آپ ویزا کانادا حدود ۲ هزار و ۱۰۰ دلار است. اگر همسر تقاضای درخواست اقامت در کانادا را داشته باشد باید مبلغ بالغ بر هزار و ۳۰۰ دلار را پرداخت کند. به‌ازای هر فرزند نیز چیزی حدود ۳۰۰ دلار محاسبه می‌شود. این‌ها هزینه‌هایی است که شما باید به‌صورت جداگانه از هزینه تمکن مالی به دولت کانادا برای دریافت استارت آپ ویزای کانادا پرداخت کنید.

بهترین راه برای راه‌اندازی استارت آپ ویزا کانادا

یکی از سؤالات بسیار مهم و ساده‌ای که ممکن است ذهن بسیاری از افراد را به خود درگیر کند و باعث به‌وجودآمدن چالش‌های بسیاری برای آن‌ها شود آن است که آیا راه‌اندازی استارت آپ ویزای کانادا توسط مؤسسات حقوقی معتبر امکان‌پذیر است؟ چه کسی می‌تواند به ما کمک کند تا در مدت زمانی کوتاه به‌راحتی استارتاپ ویزای کانادا را راه‌اندازی کنیم؟

در پاسخ به چنین سؤالاتی باد بگوییم که امروزه گروه‌های مهاجرتی مختلفی آماده همکاری با عموم مردم در زمینه راه‌اندازی استارت آپ ویزای کانادا هستند؛ اما شما باید به دنبال یک مؤسسه معتبر باشید تا به شما کمک کند در مدت زمانی کوتاه ویزای کانادا خود را دریافت کنید و با استفاده از آن جریان مهاجرت خود را تسریع کنید.

 یکی از مؤسسات مهاجرتی متخصص و بسیار حرفه‌ای که دارای کادری مجرب و متخصص است که در زمینه خدمات مهاجرتی فعالیت می‌کند و کاملاً مجرب و شناخته شده هستند، گروه اقلیما است. گروه اقلیما با داشتن سال‌ها سابقه آماده خدمت‌رسانی به‌تمامی مردم عزیز کشورمان در زمینه اخذ استارت آپ ویزای کانادا است.

پرسش‌‌های متداول

پاسخ به این سؤال چندان ساده نیست. اما به نظر می‌رسد تمکن مالی مهم­ترین شرط گرفتن استارت آپ ویزا کانادا باشد. البته می‌توان جذب سرمایه‌گذار و جلب نظر او را نیز از دیگر شروط مهم دریافت استارت آپ ویزا کانادا دانست. اگر در این موضوع نیاز به راهنمایی دارید می‌توانید از طریق کارشناسان اقلیما سؤالات خودتان را مطرح کنید.

بله. شما حتی در طی مراحل بررسی استارت آپ و صدور استارت آپ ویزای کانادا می‌توانید با کسب مجوز کار در کانادا مشغول به کار شوید. در واقع در استارت آپ ویزا کانادا اجازه کار از شما گرفته نمی‌شود.

اگر شما به دنبال یک راه بی‌دغدغه برای اخذ استارت آپ ویزا کانادا هستید به شما توصیه می­کنیم که از گروه متخصص و حرفه‌ای مهاجرتی که دارای تجربه در این زمینه است کمک بگیرید. گروه متخصص اقلیما می‌تواند به شما کمک کند تا استارت آپ ویزا کانادا را در مدت زمانی کوتاه و بدون هیچ‌گونه دغدغه‌ای دریافت کنید.

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.