فهرست مطالب

ویزا کارت مجازی چیست؟

ویزا کارت مجازی یکی از راهکارهای مالی است که شما به واسطه آن امکان خرید بین المللی و جهانی را پیدا می کنید.   ویزا کارت مجازی یکی از ابزارهایی است که  به واسطه آن می توان تا حدودی نقل و انتقال های بین المللی از جمله خرید از سایت های جهانی و یا سرمایه گذاری در بازارهای بین المللی را تجربه کرد.

 اما چگونه؟

به طور کلی برای این که بدانید ویزا کارت مجازی چیست بهتر است از یک مثال ساده استفاده کنیم. احتمالا تا به حال کارت‌های شارژ سیم‌کارت های اعتباری را دیده یا خریده‌اید. این کارت ها تنها یک رمز ۱۴ تا ۱۶ رقمی هستند. شما با وارد کردن این شماره رمز در گوشی خود  سیم کارت خودتان را می‌توانید به اندازه اعتبار روی کارت شارژ می کنید.

ویزا کارت مجازی چیزی شبیه به همان کارت های شارژ اعتباری است. یعنی این کارت ها از اعتبار مشخصی برخوردار هستند که شما به واسطه وارد کردن کد  روی آن ها می توانید از این اعتبار استفاده کنید. این کارت‌ها را شرکت  ویزاکارت صادر می‌کند و مشابه کارت های هدیه بانکی بانک‌های ایرانی است.

حال بر اساس این مثالی که زدیم به سادگی می توانیم به چند ویژگی ویزا کارت مجازی برسیم. بگذارید گام به گام پیش برویم. در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

ویزا کارت مجازی بانک میلینیوم

ویزا کارت مجازی و ویژگی های آن

اولین نکته ای که می توانیم با استفاده از مثال کارت اعتباری شارژ سیم کارت بیان کنیم، این است که آیا شما می توانید از کارت اعتباری یک اپراتور همراه برای اپراتور دیگر استفاده کنید؟‌

یعنی شما می توانید کارت اعتباری همراه اول را برای ایرانسل استفاده کنید؟‌ مسلما خیر. همین موضوع در مورد ویزا کارت مجازی نیز وجود دارد.

یعنی شما تنها زمانی می توانید از این کارت ها استفاده کنید که سایت یا صرافی مورد نظر شما این کد ها را بشناسد و آن را قبول کند. یعنی  آن سایت یا این صرافی خاص طرف قرارداد شرکت ویزا است. 

این نکته بسیار مهمی است. به بیان ساده تر شما به صرف خرید ویزا کارت مجازی و داشتن آن نمی توانید   از همه سایت ها و فروشگاه ها خرید کنید و به بازارهای مختلف مالی وارد شوید.

محدودیت‌های ویزا کارت مجازی

نکته مهم دیگری که  ویزا کارت مجازی دارد، این است که این نوع کارت ها یک بار مصرف هستند. یعنی غیر قابل شارژ مجدد هستند. در فرهنگ انگلیسی به این نوع کارت ها prepaid گفته می شود. یعنی شما نمی توانید ویزا کارت  5 دلاری را چندین بار شارژ کنید و از آن مجددا استفاده کنید.

دیگر محدودیت این کارت‌ها این است که شما نمی توانید از این کارت مجازی به صورت نقدی برداشت کنید. درست مانند کارت شارژ های اعتباری عملا برداشت نقدی از این نوع کارت‌ها غیر‌ممکن است. 

بنابراین شما تنها می توانید با وارد کردن کد ویزا کارت مجازی از اعتبار آن در سایت یا در صرافی مورد نظر استفاده کنید. حال بسته به آن سایت یا فروشگاه یا صرافی شما می توانید کارهای مختلفی با این اعتبار انجام دهید.

اگر به صورت خلاصه بیان کنیم این‌گونه می توانیم بگوییم که اساسا ویزا کارت مجازی غیر قابل شارژ مجدد و غیر قابل برداشت است و تنها در سایت ها و فروشگاه هایی قابل استفاده است که طرف قرارداد شرکت ویزا هستند.

مشخصات فنی ویزا کارت مجازی

حال بیایید کمی تخصصی‌تر و فنی‌تر با ویزا کارت مجازی آشنا شویم و بدانیم اساسا این نوع کارت ها از چه ویژگی ها و مختصاتی برخوردار هستند.

عمدتا ویزا کارت مجازی بر پایه دلار مابین ۵ تا ۱۰۰۰ دلار به فروش می رسند. اما برخی از ویزا کارت های مجازی در بازار ایران وجود دارند که بر پایه یورو به فروش می‌رسند. این نوع کارت ها معمولا کمیاب تر هستند و مسلما هزینه بالاتری نیز دارند.

نکته بسیار مهم و جذابی که  ویزا کارت مجازی را مورد توجه بسیاری از کاربران ایرانی و خارجی قرار داده است، پذیرش  این کارت‌ها توسط پی پال  است.  یعنی شما می توانید با وارد کردن کد ویزا کارت مجازی در پی پال اعتبار آن را به سیستم پی پال خودتان منتقل کنید.

 از آن جایی که پی پال سیستمی است که تقریبا همه فروشگاه‌ها و سایت‌ها و صرافی‌های بزرگ جهان با آن کار می‌کنند و آن را قبول دارند می‌توان به این نتیجه رسید که شما با داشتن ویزا کارت مجازی و حساب پی پال می‌توانید خریدهای خود را انجام دهند.

در مورد پی پال در این لینک بیشتر بخوانید.

پی پال با ویزا کارت مجازی

اعتبار و امنیت ویزا کارت‌های مجازی

نکته مهم دیگر این است که  این کارت ها از امنیت خوبی برخوردار هستند. یعنی شما می توانید با اطمینان کامل از این کارت ها استفاده کنید. البته باید توجه کنید که سایت فروشنده  کارت مجازی معتبر و قابل اعتماد باشد.

 به جز این مسئله عملا این کارت‌ها از اعتبار امنیتی بسیار خوبی برخوردار هستند. این نکته‌ای است که بسیار مهم است.

مسئله دیگری که باید بدانید این است که مسلما شما باید قیمتی بالاتر از اعتبار دریافتی خود برای این کارت ها پرداخت کنید.  همانطور که برای تهیه کارت شارژ های اعتباری درصدی بالاتر از اعتبار دریافتی پرداخت می کنید برای به دست آوردن ویزا کارت مجازی نیز همین داستان وجود دارد. حال بسته به نوع کارت، فروشنده، روند قیمتی دلار و … این درصد می‌تواند متفاوت باشد.

توجه داشته باشید از ویژگی‌های جذاب این کارت‌ها، امکان مشاهده گردش حساب و ریز تراکنش‌ها است. یعنی می‌توانید متوجه شوید که در کدام سایت و برای چه امری از این کد استفاده شده است.

برخی نکات با اهمیت

 اولین ابهامی که باید به آن پاسخ داد این است که شما محدودیتی در خرید این کارت ها ندارید. یعنی به هر تعداد دفعاتی که بخواهید می توانید از این کارت ها تهیه کنید.

دقت کنید که این کارت مجازی به واسطه یک بانک عامل یا واسط تهیه و توزیع می‌شود. این بانک معمولا از اعتبار خوبی در اروپا یا آمریکا دارد. از این رو شما می‌توانید نسبت به امن بودن سیستم اقتصادی اطمینان حاصل کنید.

همچنین در خاطر داشته باشید که ویزا کارت‌های مجازی سقفی برای برداشت یا خرید ندارند. بنابراین علاوه بر این که شما می‌توانید در تعداد دفعات مختلفی از این کارت‌ها تهیه کنید عملا هیچ محدودیتی در خرید روزانه خود نخواهید داشت. 

به طور مثال اگر شما یک کارت هزار دلاری تهیه کردید می‌توانید تمام آن هزار دلار را در یک ثانیه و در یک روز خرج کنید.

یادتان باشد که این کارت ها از اعتبار یک تا ۷ ماهه برخوردار هستند و بعد از منقضی شدن این تاریخ انقضا عملا اعتبار آن ها از بین می رود. این نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه کنید.

کسب اطلاعات بیشتر 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید این کارت و مراحل و شرایط آن شما می توانید از گروه مهاجرتی اقلیما کمک بگیرید.

 گروه اقلیما سال های زیادی است که در زمینه ارائه خدمات مختلف مهاجرتی و افتتاح حساب بانکی بین المللی فعالیت می کند و دارای کادری حرفه ای و آموزش دیده در این زمینه است. 

شما می توانید به راحتی با کارشناسان گروه اقلیما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان و کاملا تخصصی استفاده کنید. 

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.