ویزا کارت مجازی چیست؟

ویزا کارت مجازی چیست؟ ویزا کارت مجازی یکی از راهکارهای مالی است که شما به واسطه آن امکان خرید بین المللی و جهانی را پیدا می کنید.

 در واقع ویزا کارت مجازی یکی از ابزارهایی است که ما به واسطه آن می توانیم تا حدودی نقل و انتقال های بین المللی از جمله خرید از سایت های جهانی و یا سرمایه گذاری در بازارهای بین المللی را تجربه کنیم.

 اما چگونه؟

ویزا کارت مجازی چیست؟

به طور کلی برای این که بدانید ویزا کارت مجازی چیست بهتر است از یک مثال ساده استفاده کنیم. احتمالا شما کارت های شارژ سیم کارت های اعتباری را دیده باشید. 

این کارت ها هیچ چیزی جز یک رمز ۱۴ تا ۱۶ رقمی بیشتر نیستند. شما با وارد کردن این شماره رمز در گوشی خود به اندازه اعتباری که روی کارت نوشته شده سیم کارت خودتان را شارژ می کنید.

ویزا کارت مجازی چیزی شبیه به همان کارت های شارژ اعتباری است. یعنی این کارت ها از اعتبار مشخصی برخوردار هستند که شما به واسطه وارد کردن کد نوشته شده بر روی آن ها می توانید از این اعتبار استفاده کنید.

حال بر اساس این مثالی که زدیم به سادگی می توانیم به چند ویژگی ویزا کارت مجازی برسیم. بگذارید گام به گام پیش برویم. در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

ویزا کارت مجازی و ویژگی های آن

اولین نکته ای که می توانیم با استفاده از مثال کارت اعتباری شارژ سیم کارت بیان کنیم این است که آیا شما می توانید از کارت اعتباری یک اپراتور همراه برای اپراتور دیگر استفاده کنید؟‌

یعنی شما می توانید کارت اعتباری همراه اول را برای ایرانسل استفاده کنید؟‌ مسلما خیر. همین موضوع در مورد ویزا کارت مجازی نیز وجود دارد.

یعنی شما تنها زمانی می توانید از این کارت ها استفاده کنید که سایت یا صرافی مورد نظر شما این کد ها را بشناسد و آن را قبول کند. یعنی این کارت و کد آن برای این سایت یا این صرافی خاص اعتبار داشته باشد. 

این نکته بسیار مهمی است. به بیان ساده تر شما به صرف خرید ویزا کارت مجازی و داشتن آن نمی توانید مطمئن باشید که از همه سایت ها و فروشگاه ها می توانید خرید کنید و به واسطه آن می توانید در بازارهای مختلف مالی وارد شوید.

نکته مهم دیگری که به واسطه این تشابه میان ویزا کارت مجازی و کارت های شارژ اعتباری می توانیم پیدا کنیم این است که این نوع کارت ها یک بار مصرف محسوب می شوند. 

یعنی غیر قابل شارژ مجدد هستند. در فرهنگ انگلیسی به این نوع کارت ها prepaid گفته می شود. یعنی شما نمی توانید ویزا کارت مجازی ۵ دلاری را چندین بار شارژ کنید و انتظار داشته باشید که این کد بارها برای شما کار کند.

همچنین می توان به این نتیجه رسید که شما نمی توانید از ویزا کارت مجازی به صورت نقدی برداشت کنید. درست مانند کارت شارژ های اعتباری عملا برداشت نقدی از این نوع ویزا کارت ها غیر ممکن است. 

بنابراین شما تنها می توانید با وارد کردن کد داده شده توسط ویزا کارت مجازی از اعتبار آن در سایت یا در صرافی مورد نظر استفاده کنید. حال بسته به آن سایت یا فروشگاه یا صرافی شما می توانید کارهای مختلفی با این اعتبار انجام دهید. این ها نکات مهمی بود که باید به آنها توجه می شود.

اگر به صورت خلاصه بیان کنیم این گونه می توانیم بگوییم که اساسا ویزا کارت مجازی غیر قابل شارژ مجدد و غیر قابل برداشت است و تنها در سایت ها و فروشگاه هایی قابل استفاده است که آن را قبول داشته باشند.

مشخصات فنی ویزا کارت مجازی

اما بیایید کمی تخصصی تر و فنی تر با ویزا کارت مجازی آشنا شویم و بدانیم اساسا این نوع کارت ها از چه ویژگی ها و مختصاتی برخوردار هستند.

عمدتا ویزا کارت مجازی بر پایه دلار مابین ۵ تا ۱۰۰۰ دلار به فروش می رسد. اما برخی از ویزا کارت های مجازی در بازار ایران وجود دارد که بر پایه یورو معامله می شود. این نوع کارت ها معمولا کمیاب تر هستند و مسلما هزینه بالاتری نیز دارند.

نکته بسیار مهم و جذابی که باعث شده ویزا کارت مجازی مورد توجه بسیاری از کاربران ایرانی و خارجی قرار بگیرد این است که این کارت ها توسط پی پال پذیرفته شده است. 

یعنی شما می توانید با وارد کردن کد ویزا کارت مجازی در پی پال اعتبار آن را به سیستم پی پال خودتان منتقل کنید.

 از آن جایی که پی پال سیستمی است که تقریبا همه فروشگاه ها و سایت ها و صرافی های بزرگ جهان با آن کار می کنند و آن را قبول دارند می توان به این نتیجه رسید که شما با داشتن ویزا کارت مجازی و صفحه پی پال عملا به تمام چیزی که در دنیای بیرون می خواهید دسترسی خواهید داشت.

در مورد پی پال در این لینک بیشتر بخوانید.

نکته مهم دیگر این است که این این کارت ها از امنیت خوبی برخوردار هستند. یعنی شما می توانید با اطمینان کامل از این کارت ها استفاده کنید. البته باید توجه داشته باشید که سایت فروشنده ویزا کارت مجازی معتبر و قابل اعتماد باشد.

 به جز این مسئله عملا این کارت ها از اعتبار امنیتی بسیار خوبی برخوردار هستند. این نکته ای است که باید به آن توجه داشته باشید.

مسئله دیگری که باید بدانید این است که مسلما شما باید قیمتی بالاتر از اعتبار دریافتی خود برای این کارت ها پرداخت کنید.

 همانطور که برای تهیه کارت شارژ های اعتباری درصدی بالاتر از اعتبار دریافتی پرداخت می کنید برای به دست آوردن ویزا کارت مجازی نیز همین داستان وجود دارد. حال بسته به نوع ویزا کارت مجازی، فروشنده، روند قیمتی دلار و … این درصد می تواند متفاوت باشد.

توجه داشته باشید از ویژگی های جذاب این کارت ها این است که شما امکان مشاهده گردش حساب و ریز تراکنش ها را خواهید داشت. یعنی می توانید متوجه شوید که در کدام سایت و برای چه امری از این کد استفاده شده است.

ویزاکارت مجازی و اهمیت آن

تا به این جا به طور کلی با ویزا کارت مجازی آشنا شدیم و دانستیم که اساسا این کارت ها چیست و چه کارایی دارند. اما در این بین چند ابهام وجود دارد.

 اولین ابهامی که باید به آن پاسخ داد این است که شما محدودیتی در خرید این کارت ها ندارید. یعنی به هر تعداد دفعاتی که بخواهید می توانید از این کارت ها تهیه کنید.

دقت کنید که ویزا کارت مجازی به واسطه یک بانک عامل یا واسط تهیه و توزیع می شود. این بانک معمولا از اعتبار خوبی در اروپا یا آمریکا دارد. از این رو شما می توانید نسبت به امن بودن سیستم اقتصادی اطمینان حاصل کنید.

همچنین در خاطر داشته باشید که ویزا کارت های مجازی سقفی برای برداشت یا خرید ندارند. بنابراین علاوه بر این که شما می توانید در تعداد دفعات مختلفی از این کارت ها تهیه کنید عملا هیچ محدودیتی در خرید روزانه خود نخواهید داشت. 

به طور مثال اگر شما یک ویزا کارت مجازی هزار دلاری تهیه کردید می توانید تمام آن هزار دلار را در یک ثانیه و در یک روز خرج کنید.

یادتان باشد که این کارت ها از اعتبار یک تا ۷ ماهه برخوردار هستند و بعد از منقضی شدن این تاریخ انقضا عملا اعتبار آن ها از بین می رود. این نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.

کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزا کارت مجازی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزا کارت مجازی و مراحل و شرایط آن شما می توانید از گروه مهاجرتی اقلیما کمک بگیرید.

 گروه اقلیما سال های زیادی است که در زمینه ارائه خدمات مختلف مهاجرتی فعالیت می کند و دارای کادری حرفه ای و آموزش دیده در این زمینه است. 

شما می توانید به راحتی با کارشناسان گروه اقلیما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان و کاملا تخصصی استفاده کنید. 

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.