بهترین کشور از نظر آب و هوا

در این مقاله به معرفی بهترین کشور از نظر آب و هوا می‌پردازیم.

در نقاط مختلف کره ی زمین، در کشورهای مختلف و حتی در شهر‌های یک کشور می‌توانیم تفاوت‌های زیادی اعم از آداب ورسوم، طبیعت و فرهنگ را پیدا کنیم که از دیگر عوامل مهم می‌توان به شرایط جوی و آب وهوایی اشاره کرد.

در این مقاله به معرفی بهترین کشور از نظر آب و هوا می‌پردازیم.

یافتن بهترین کشور از نظر آب و هوا در کنار عوامل دیگری مانند جاذبه‌های گردشگری، مناظر طبیعی و فرهنگ و آداب ورسوم، از نکات مهمی است که برای سفر یا مهاجرت به یک کشور، باید به آن توجه داشت. 

برای یافتن بهترین کشوراز نظر آب و هوا برای سفر خود با اقلیما همراه باشید.

بهترین کشور از نظر آب وهوا چه کشوری است؟ 

در لذت بردن از سفری که برای آن برنامه ریزی کرده‌اید یا کشوری که قراراست در آن مدت‌ها زندگی کنید، سنجیدن آب وهوای کشورمقصد براساس سلیقه‌تان امری ضروری است که به شما توصیه می‌کنیم با خواندن این مطلب، به این هدف دست پیدا کنید.  درابتدا لیستی از بهترین کشور از نظر آب و هوا را تهیه کرده‌ایم:

  • یونان
  • اسپانیا
  • مکزیک
  • قبرس
  • نیوزلند
  • کاستاریکا
  • ایتالیا

یونان 

یونان، مهد تمدن فلسفی و هنری غرب جهان، از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین شهر‌های جهان محسوب می شود. تاریخ این کشور و پایتخت آن آتن، که آثار تاریخی بی بدیلی در آن جود دارد بسیارغنی است.

 این کشور که به شبه جزیره معروف است، در همسایگی ترکیه، بلغارستان و آلبانی است که در جنوب شرقی اروپا واقع گشته است.

آب وهوای غالب در این کشور، گرم و مدیترانه‌ای است که با این تفاسیر، کشورمحبوب کسانی است که عاشق آب وهوای آفتابی هستند. ایده‌آل‌ترین فصل برای سفر به این کشور بهارو پاییز است که علاوه بر آفتابی بودن، وزش نسیم هوا را دلچسب‌تر می کند. 

در زمستان و مناطق کوهستانی نیزبا بارش باران و برف هوا تا چند درجه زیر صفرکاهش پیدا می‌کند.

به طور کلی یونان میتواند در لیست بهترین کشور از نظر آب و هوا قرار بگیرد. 

اسپانیا 

اگر به دنبال بهترین کشور از نظر آب و هوا هستید اسپانیا را بخاطر بسپارید.

اسپانیا با فرهنگی غنی، کشوری محبوب است که موسیقی، ادبیات، هنر و رقص جایگاه ویژه‌ای در این سرزمین از سالهای دور تا امروز، داشته و دارد. سرزمینی که هنرمندان بزرگی همچون پیکاسو و سالوادوردالی درآن به ظهور رسیده اند.

تنوع آب وهوایی حاکم در این کشور در کمتر کشوری پیدا می‌شود. و از مهم ترین دلایل اقامت در این کشور وجود آب وهوای بسیار خوب و مطبوعی است که درچهار فصل سال جریان دارد.

از مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی در این کشور، جزایر قناری است که شامل هفت جزیره مختلف است و بهترین شرایط آب وهوایی را دارا می‌باشد. شهرت جزیره تنریف (Tenerife)  در میان این هفت جزیره، به دلیل آب وهوای دلچسب و مطلوب در این منطقه است.

مکزیک      

اسپانیای نو نام ابتدایی مکزیک، کشوری واقع در آمریکای شمالی است. جالب است بدانید مردم بومی این سرزمین سرخ پوست هستند. مکزیک دارای فرهنگی غنی است و مردم این کشور علاوه بر پایبندی به آداب ورسوم این فرهنگ، بسیار صمیمی و مهربان هستند. سفر و ارتباط با مردم خون گرم این کشور حتما لذت بخش خواهد بود.

از هنرمندان این کشور می توان به فریدا کالو، یکی از زنان نامدار هنرمعاصر نام برد.

وسعت کشور مکزیک باعث وجود تنوع آب و هوایی می‌شود و در طول سال از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است به طوری که از نظر اقتصادی، اجتماعی، جاذبه های گردشگری و آب وهوایی رتبه دوم را در بین کشو‌رهای جهان بدست آورده است و از نظر بسیاری از مسافران بهترین کشور از نظر آب و هوا است.

قبرس 

در میان دیگر کشورها در زمینه بهترین کشور از نظر آب و هوا می‌توان به قبرس اشاره کرد. قبرس سرزمینی تاریخی که در طول تاریخ در تصرف ایرانیان‌، امپراطوری‌های عثمانی، یونانی‌ها بوده است و در پی اختلافات و درگیری‌ها به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است.

جالب است بدانید شهرت این کشور جزیره‌ای که سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است، به علت آب وهوای بسیار معتدل و مطلوب آن است.

وجود سواحل زیبا، رویایی وآرام و برخورداری از دانشگاهها و مراکز علمی معتبردر قبرس شمالی، وضعیت اقتصادی ایده‌آل باعث شده عدۀ زیادی این کشور را برای مهاجرت انتخاب نمایند.

از دلایل آب وهوای خوب قبرس، می‌توان به رطوبت بسیار پایین این کشور اشاره کرد. وضعیت آب وهوایی اغلب آفتابی وخشک است و وزش ملایم نسیم لذت این هوای خوب را دوچندان می‌کند.

نیوزلند 

در ادامۀ بحث بهترین کشور از نظر آب و هوا میتوان به کشور نیوزلند پرداخت. وجود چشم‌ اندازهای فوق العاده زیبای نیوزلند و طبیعت بکر این سرمین، محبوبیت این کشور را نزد گردشگران افزایش داده است. 

مردمان این سرزمین  با فرهنگ‌ها و ملیت‌های مختلف در این کشورزندگی می‌کنند و اصالت اکثر آنها اروپایی است. با مهاجرت به این کشورمی‌توانید علاوه بر رفاه و امکانات ویژه، زندگی مملو از آرامش را تجربه کنید.

آب وهوای این کشورهم برای کسانی که دوستدار آفتاب و هم برای کسانی که دوستدارسرمای و برف هستند مناسب است. وجود دو بخش شمالی وجنوبی در این کشور این امکان را به شما می‌دهد تا هم از آفتاب گرفتن و هم از ورزش های زمستانی استفاده کنید.

به طور کلی آب و هوای نیوزلند معتدل است و می‌توانید از پیاده روی و انجام فعالیت‌های خود در فضاهای باز لذت ببرید.

کاستاریکا 

کاستاریکا؛ کشوری که در قرن شانزدهم میلادی تحت سلطۀ اسپانیا بوده است و نامش برگرفته از کلمه‌ای اسپانیایی به معنی ساحل غنی است؛ از خوش آب و هوا‌ترین کشور‌‌های جهان است. 

نزدیکی این کشور به استوا باعث شده تا این کشوردر بیشتر روز‌های سال آب و هوایی استوایی داشته باشد. نزدیکی این کشور به ساحل، علاوه بر آب و هوای خوب و قرارگیری در لیست بهترین کشور از نظر آب وهوا کاستاریکا را به یک منطقۀ گردشگری نیز تبدیل کرده است.

علاوه بر‌این، بالا بودن سطح اقتصادی، امنیتی، اجتماعی و… باعث شده سالانه مهاجران زیادی به این کشور مهاجرت کنند.

یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری کاستاریکا مزارع قهوۀ آن است که با کیفیت‌ترین قهوه‌های جهان را تولید می‌کند.

ایتالیا

امروزه ایتالیا جزو هشت کشورصنعتی دنیا به شمار می‌آید.

پایتخت این کشور، رم در گذشته امپراطوری روم بوده است.

آب و هوای این کشور معتدل است و به دلیل جغرافیای ایتالیا، از شمال تا جنوب آب و هوای متفاوتی دارد.

مناطق کوهستانی و مناطق آلپ همواره برفی است و دما تا منفی ۴۵ درجه ثبت شده است؛ در جنوب استالیا نیز دما تا بالای ۴۶ درجه افزایش می‌یابد.

 بهترین زمان برای سفر به ایتالیا در ماه‌های آوریل، می و ژوئن است، زمانی که ایتالیا در معتدل‌ترین و مناسب‌ترین شرایط آب و هوایی قرار دارد و در این ماه‌ها بهترین کشور از نظر آب و هوا به شمار می‌آید.

چه کشوری بیشترین شباهت را از نظر آب و هوا به ایران دارد؟ 

با وجود اینکه نزدیکی کشو‌ر‌های ترکیه، امارات، ارمنستان و… شاید تصور کنید بیشترین شباهت آب و هوایی بین ایران و این کشور‌ها است، اما جالب است بدانید بیشترین شباهت از نظر آب وهوایی بین ایران و آمریکا است.

وسعت کشور آمریکا باعث شده تا ایالت‌های مختلف این کشور، آب وهوای متفاوتی داشته باشند. ایران نیزبا دارا بودن کویرهای زیبا، مناطق کوهستانی کم نظیر و طبیعتی منحصر به فرد به کشوری چهارفصل معروف است و به عنوان بهترین کشور از نظر آّب و هوا به شمار می‌رود.

هر دو کشور با نزدیکی به یک عرض جغرافیایی و برخورداری از آب وهوای مدیترانه ای، شباهت زیادی به یکدیگر دارند.

توجه به آب وهوای یک کشور در کنارعوامل دیگری همچون فرهنگ، اقتصاد، جاذبه های تاریخی و گردشگری وغذاها تاثیر بسزایی در لذت بردن شما از سفر دارد. مشاوره با کارشناسان اقلیما کمک فراوانی به شما در پیدا کردن بهترین کشور از نظر آب و هوا خواهد کرد.

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.