استارتاپ ویزای انگلیس؛ راه‌اندازی استارتاپ رویاهایتان در پادشاهی متحده

استارتاپ ویزای انگلیس  چیست؟ بهترین راه دریافت این ویزا چیست؟ چگونه می‌توانیم نسبت به دریافت این ویزا اقدام کنیم؟ استارتاپ ویزای انگلیس چه مراحلی دارد؟ مهم‌ترین نکات مربوط به استارت آپ ویزای انگلیس چیست؟ آیا گرفتن این ویزا آسان است؟ شرایط استارتاپ ویزای انگلیس چیست؟

استارتاپ ویزای انگلیس یکی از انواع متنوع ویزاهای این کشور محسوب می‌شود. در واقع شما با داشتن این ویزا علاوه بر این که امکان اقامت موقت در انگلستان را پیدا می‌کنید، می‌توانید نسبت به شروع یک کسب‌وکار در این کشور اقدام کنید. مسئله‌ای که وجود دارد این است که استارتاپ شما باید نوین و به‌روز باشد و امکان پیاده‌سازی داشته باشد. در واقع اگر شما قصد دارید تجارتی در انگلستان به راه بیندازید و یا از موقعیت شغلی در این کشور برخوردار شوید استارتاپ ویزای انگلیس نمی‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. به بیان ساده‌تر این ویزا شرایط و ویژگی‌های خاص خودش را دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

کشور انگلستان یا به‌طورکلی بریتانیا یکی از کشورهای قوی در حوزه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی است. این کشور از اقتصاد صنعتی خوبی برخوردار است و به‌عنوان یکی از مهم‌ترین کشورهای جهان در حوزه صنعت محسوب می‌شود؛ بنابراین کاملاً طبیعی است که دولت این کشور سرمایه‌گذاری‌های زیادی در حوزه اقتصاد و صنعت داشته باشد. یکی از جنبه‌های این سرمایه‌گذاری در خصوص استارتاپ‌ها یا کسب‌وکارهای نوین است. در واقع حاکمیت این کشور به‌خوبی می‌داند که استارتاپ‌ها می‌توانند سودآوری بسیار خوبی برای کشور داشته باشد. ازاین‌رو با طراحی استارتاپ ویزای انگلیس سعی می‌کند بهترین متخصص‌ها در تمامی حوزه‌ها را از کشورهای مختلف جذب کند. علت این موضوع را می‌توان در ذات استارتاپ دانست.

در واقع استارتاپ بدین معنی است که کسب‌وکاری راه‌اندازی شود که در آن ایده و خلاقیتی نوین وجود داشته باشد، دقت کنید که معنای جاب آفر انگلیس با اسارتاپ متفاوت است. این خلاقیت به سبب این که در کسب‌وکاری دیگر وجود ندارد، می‌تواند بسیار سودآور باشد. حاکمیت انگلستان به‌خوبی به این موضوع آگاه است و سعی می‌کند با جذب استارتاپ‌های مختلف از این سود بهره‌مند شود.

استارتاپ ویزای انگلیس چیست؟

استارتاپ ویزای انگلیس یکی از معتبرترین ویزاها در سطح اروپا محسوب می‌شود. این ویزا برای کسانی صادر می‌شوند که بخواهند برای اولین‌بار در انگلستان کسب‌وکاری راه‌اندازی کنند. این کسب‌وکار باید با تعریف استارتاپ همخوانی کامل داشته باشد. بر اساس این ویزا امکان اقامت دو‌ساله برای شما فراهم می‌شود. البته نکته‌ای که در خصوص استارت آپ ویزای انگلیس وجود دارد این است که شما نمی‌توانید بر اساس آن به‌صورت مستقیم برای اقامت دائم اقدام کنید.

سؤال مهمی که ایجاد می‌شود این است که بعد از اتمام مدت‌زمان استارتاپ ویزای انگلیس چه باید کرد؟ فرد بعد از دو سال اقامت به‌واسطه این ویزا می‌تواند از طریق ویزای نوآور نسبت به تمدید سه‌ساله ویزای اقامتی خود اقدام کند و بعد از آن برای دریافت ILR اقدام کند.

بنابراین، استارتاپ ویزای انگلیس شاید به‌صورت مستقیم نتواند باعث شود که شما اقامت دائم خودتان را از کشور انگلستان دریافت کنید؛ اما به‌صورت غیرمستقیم می‌تواند شما را در این مسیر قرار دهد. این نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشته باشیم. در واقع شما بعد از دو سال اقامت دیگر نمی‌توانید بر اساس استارتاپ ویزای انگلیس اقدام به تمدید ویزای خود کنید. زیرا استارتاپ شما شکل‌گرفته است. بعد از آن است که شما می‌توانید به‌واسطه ویزای نوآور استارتاپ خودتان را ادامه دهید.

توجه داشته باشید که از شروط اصلی و مهم استارتاپ ویزای انگلیس این است که شما در انگلستان کسب‌وکاری نداشته باشید و برای اولین‌بار باشد که می‌خواهید در این کشور استارتاپی راه‌اندازی کنید. از دیگر شروط مهم این ویزا این است که نهادها و شرکت‌های مرتبط با حوزه استارتاپ باید این ایده را تأیید کنند. در واقع این نهادها مشخص می‌کنند که آیا این ایده استارتاپی قابلیت اجرا دارد یا خیر. درصورتی‌که این استارت آپ توسط این نهادها تأیید شود، شما می‌توانید بعد از دریافت تأییدیه نسبت به دریافت استارتاپ ویزای انگلیس خود اقدام کنید.

این ویزا چه شرایطی دارد؟

این ویزا درست مانند هر ویزای دیگر از شرایط خاصی برخوردار است. مهم‌ترین این شرایط عبارت‌اند از:

این‌ها مهم‌ترین شرایطی است که شما برای گرفتن استارتاپ ویزای انگلیس باید آن‌ها را داشته باشید. اما پیشنهاد ما این است که برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و فهمیدن روند دریافت استارتاپ ویزای انگلیس از صفر تا صد با کارشناسان گروه مهاجرتی اقلیما در ارتباط باشید. کارشناسان گروه اقلیما بر اساس نیاز شما می‌توانند بهترین گزینه‌ها را به شما پیشنهاد دهند. همچنین شما به‌واسطه گروه اقلیما می‌توانید سریع‌تر و ساده‌تر نسبت به دریافت استارتاپ ویزای انگلیس اقدام کنید.

نکته مهم دیگر که در خصوص شرایط استارتاپ ویزای انگلیس باید به آن توجه داشت، مسئله تمکن مالی است. در واقع دولت انگلستان می‌خواهد مطمئن باشد که شما توانایی گذران زندگی خود در انگلستان را دارید. ازاین‌رو در خصوص غالب ویزاها از جمله استارتاپ ویزای انگلیس شرط تمکن مالی را لحاظ کرده است. این نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

همچنین توجه داشته باشید که یک تیم می‌تواند برای استارتاپ ویزای انگلیس اقدام کند. در واقع اگر استارتاپ موردبحث از یک تیم تشکیل شده همه اعضای تیم بر اساس این استارتاپ می‌توانند نسبت به دریافت این ویزا اقدام کنند. این موضوع یکی از مهم‌ترین مزایای استارتاپ ویزای انگلیس محسوب می‌شود.

 ۷۰ امتیازی که باید کسب کنید.

شما برای این که بتوانید استارتاپ ویزای انگلیس را به دست بیاورید باید ۷۰ امتیاز لازم موردنیاز سفارت را کسب کنید. این ۷۰ امتیاز به ترتیب عبارت‌اند از:

چند نکته در خصوص استارت آپ ویزای انگلیس

اولین نکته در خصوص استارت آپ ویزای انگلیس تمکن مالی موردنیاز است. در واقع هر ساله دولت انگلستان میزان تمکن مالی موردنیاز را تغییر می‌دهد. ازاین‌رو برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از کارشناسان گروه اقلیما کمک بگیرید. اما به‌طورکلی حداقل بودجه موردنیاز برای یک ماه به شرح زیر است:

توجه داشته باشید که این هزینه‌ها به‌عنوان حداقل تمکن مالی مورد نیاز برای یک ماه در نظر گرفته شده است. احتمالاً بر اساس این هزینه‌ها به یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب استارتاپ ویزای انگلیس پی بردید. شما به‌واسطه استارتاپ ویزای انگلیس امکان همراه بردن همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خودتان را دارید. این موضوع را می‌توان یکی از بهترین مزایای استارتاپ ویزای انگلیس بدانیم.

اما در خصوص شرط مهم دریافت استارتاپ ویزای انگلیس یعنی نداشتن تجارت قبلی در انگلستان باید بگوییم که این شرط چند استثنا دارد. در واقع داشتن استارتاپ قبلی و یا کار دانشجویی طرح تمدید دکتری مانع از دریافت این ویزا نخواهد شد.

این‌ها از مهم‌ترین شرایط و نکاتی بود که شما برای دریافت استارتاپ ویزای انگلیس باید به آن توجه داشته باشید. اما اگر احساس می‌کنید به راهنمایی و کمک بیشتری نیاز دارید گوشی را بردارید و با کارشناسان گروه اقلیما صحبت کنید. این کارشناسان می‌توانند راهنمایی دقیق‌تری به شما در این زمینه داشته باشند.

پرسش‌های متداول

دو شرط اصلی داشتن نامه تأییدیه از یک نهاد معتبر انگلستانی مبنی بر تأیید استارتاپ و همچنین نداشتن تجربه تجاری قبلی در انگلستان از مهم‌ترین شرایط دریافت استارتاپ ویزای انگلیس محسوب می‌شود.

استارتاپ ویزای انگلیس با اعتبار دو‌ساله و موقت صادر می‌شود. اما برای تمدید آن شما می‌توانید از ویزای نوآور که به مدت سه سال صادر می‌شود، استفاده کنید. این ویزا می‌تواند راه شما را برای دریافت اقامت دائم باز کند.

داشتن نوآوری، ماندگاری و مقیاس‌پذیری از مهم‌ترین شرایط استارتاپ ویزای انگلیس محسوب می‌شود. در واقع دولت انگلستان باید مطمئن شود که کسب‌وکار و استارتاپ پیشنهادی شما عملی است و می‌تواند در بازارهای اقتصادی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

شما پیش از آن که بخواهید به سفارت مراجعه کنید باید نامه تأییدیه استارتاپ خودتان را داشته باشید؛ بنابراین اولین گام برای دریافت استارتاپ ویزای انگلیس گرفتن این تأییدیه از نهادهای مرتبط است.

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.