ویزای کاری هلند و روش‌های دریافت آن

ویزای کاری هلند چیست؟ چگونه می‌توانیم اقدام به دریافت ویزای کاری هلند کنیم؟ اولین گام برای دریافت ویزای کاری هلند چیست؟ مهم‌ترین شرایط برای دریافت ویزای کاری هلند چیست؟ در چه شرایطی امکان همراه بردن خانواده در ویزای کاری هلند وجود دارد؟ چند نوع ویزای کاری هلند داریم؟

ویزای کاری هلند یکی از مهم‌ترین و معتبرترین ویزاها برای افراد خارج از حوزه شینگن محسوب می‌شود. در واقع افراد داخل حوزه شینگن (به جز کشورهای تازه ملحق شده به این حوزه مانند کرواسی) و برخی دیگر از کشورها مانند ژاپن برای کار در هلند نیاز به ویزای کاری هلند ندارد. اما سایر افراد مانند ایرانی‌هایی که قصد کار در هلند و یا مهاجرت به این کشور را دارند باید اقدام به دریافت ویزای کاری هلند کنند.

اما چگونه می‌توانیم اقدام به دریافت ویزای کاری هلند کنیم؟ برای پاسخ به این سؤال مهم و البته سؤالاتی که در بالا مطرح کردیم باید ابتدا بدانیم که ویزای کاری هلند چیست و از چه انواعی تشکیل شده است. همچنین در ادامه می‌خواهیم به شرایط مختلف این ویزا و نحوه دریافت آن بپردازیم. اما اگر حوصله خواندن این متن را ندارید و یا می‌خواهید دقیق‌تر و سریع‌تر به پاسخ سؤالات خودتان برسید پیشنهاد ما این است که گوشی را بردارید و با یکی از کارشناسان گروه اقلیما صحبت کنید. این کارشناسان می‌توانند راهنمایی بسیار دقیقی بر اساس شرایط خودتان به شما ارائه دهند.

ویزای کاری هلند چیست؟

ویزای کاری هلند یکی از معتبرترین ویزاها در حوزه اروپا و شینگن محسوب می‌شود. شما بر اساس این ویزا امکان کار و زندگی در هلند را پیدا می‌کنید. همچنین از مزایای مهم ویزای کاری هلند این است که شما بر اساس این ویزا می‌توانید برای دریافت اقامت در یکی از مهم‌ترین کشورهای اروپایی اقدام کنید.

هلند یکی از زیباترین و بهترین کشورهای اروپا در سطح جهان محسوب می‌شود. این کشور با داشتن آب‌وهوایی دلپذیر از اقتصاد بالایی برخوردار است. به‌طوری‌که در سال ۲۰۱۸ نرخ بیکاری این کشور به زیر ۴ درصد رسید؛ بنابراین می‌توان گفت که این کشور سطح اول به‌خوبی از نیروی انسانی خود استفاده می‌کند. از طرف دیگر هلند جزو کشورهایی محسوب می‌شود که می‌خواهد در صنعت به‌پای کشورهایی مانند آلمان برسد. ازاین‌رو در رقابتی تنگاتنگ با این کشورها در حال جذب نیروی کار متخصص در حوزه‌های مختلف صنعتی و اقتصادی است. مهم‌ترین گروه مشاغلی که هلند به آن‌ها نیاز دارد عمدتاً مهندسی و فنی است. به بیان ساده‌تر دولت هلند به مهندسان و صنعت‌کاران حرفه‌ای راحت‌تر ویزای کاری هلند اعطا می‌کند. اما این بدین معنی نیست که به سایر گروه‌ها نیازی ندارد. در واقع هرکسی که در کار خود مهارت و تجربه کافی را داشته باشد هلند به آن نیاز دارد.

ویزای کاری هلند و امکان ورود به ۱۸۴ کشور دنیا!

ویزای کاری هلند یکی از بهترین ویزاها در سراسر دنیا محسوب می‌شود. مهم‌ترین مزیت‌هایی که ویزای کاری هلند دارد این است که شما بر اساس این ویزا امکان دریافت اقامت دائم در این کشور را پیدا می‌کند. نکته‌ای دیگری که می‌توانیم به‌عنوان مزیت ویزای کاری هلند به آن اشاره کنیم این است که شما بر اساس این ویزا امکان داشتن یک زندگی با استانداردهای روز جهانی را پیدا می‌کنید. در واقع شما با داشتن ویزای کاری هلند می‌توانید از تمام امکانات شهروندی مانند تحصیل و خدمات درمانی بهره‌مند شوید. شاید برای شما جالب باشد بدانید که با داشتن پاسپورت هلند شما می‌توانید به ۱۸۴ کشور دنیا سفر کنید؛ بنابراین عملاً می‌توانیم این‌گونه بیان کنیم که شما با دریافت پاسپورت هلند می‌توانید از یکی از باارزش‌ترین پاسپورت‌های جهان استفاده کنید.

یکی دیگر از مهم‌ترین مزیت‌های ویزای کاری هلند این است که شما می‌توانید خانواده خود را همراه ببرید. در واقع در کنار ویزای کاری هلند برای متقاضی ویزای همراه برای خانواده او (همسر و فرزندان) صادر می‌شود. همچنین بر اساس قوانین دولت هلند کارفرما موظف است حقوق مکفی برای گذران عادی زندگی متقاضی و خانواده او را فراهم بیاورد. یعنی یکی از مهم‌ترین شرایط اعطای ویزای کاری هلند این است که کارفرما امکان فراهم‌کردن این شرایط را داشته باشد.

بنابراین، در کل می‌توانیم این‌گونه بیان کنیم که ویزای کاری هلند یکی از ایده‌آل‌ترین ویزاها در سطح جهان محسوب می‌شود. این ویزا برای ایرانی‌ها به‌عنوان یک دروازه برای تجربه یک زندگی رؤیایی محسوب می‌شود. اگر شما هم دوست دارید این زندگی را تجربه کنید، همین حالا گوشی را بردارید و با یکی از کارشناسان گروه اقلیما صحبت کنید. پشیمان نخواهید شد.

انواع ویزای کاری هلند

ویزای کاری هلند انواع مختلفی دارد. یکی از مهم‌ترین انواع ویزای کاری هلند که برای افراد کشورهایی مانند ایران غیرفعال است، ویزای جست‌وجوی کار است. بر اساس این ویزا فرد به مدت ۶ ماه حق سکونت در هلند را پیدا می‌کند. او در این مدت می‌تواند در هلند به دنبال کار بگردد و در صورت پیداکردن کار می‌تواند ویزای کاری خود را تمدید کند و بر اساس آن بعد از چند سال نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام نماید.

نوع دیگری از ویزای کاری هلند، ویزای کاری کوتاه‌مدت است. بر اساس این ویزا شما امکان اقامت به مدت ۹۰ روز در کشور هلند را خواهید داشت. این ویزا خود به دو نوع A و C تقسیم می‌شود.

ویزای نوع A به ویزای ترانزیتی نیز شهرت دارد. بر اساس این ویزا شما تنها می‌توانید از فرودگاه‌های بین‌المللی کشور هلند استفاده کنید و امکان خروج از محدوده فرودگاهی را ندارید. به بیان ساده‌تر شما برای خروج از فرودگاه حتی به مدت یک دقیقه نیاز به نوع دیگری از ویزا دارید.

ویزای نوع C که به‌نوعی همان ویزای جست‌وجوی کار در هلند محسوب می‌شود که به شما امکان اقامت سه تا شش‌ماهه در هلند را می‌دهد. همان‌طور که گفتیم این ویزا برای اتباع کشورهایی مانند ایران صادر نمی‌شود. ویزای کاری هلند از نوع GVVA همان ویزای کاری است که شما به دنبال آن هستید. در واقع برای دریافت این ویزای کار شما باید از یک کارفرمای هلندی دعوت‌نامه کاری داشته باشید. به بیان ساده‌تر زمانی ویزای کاری هلند برای شما صادر می‌شود که مجوز لازم کار از سوی کارفرما به اداره مهاجرت هلند ارسال شده باشد. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که این کارفرما باید به مدت سه ماه آگهی برای پیداکردن نیروی کار موردنظر از کشور هلند و به مدت ۳ ماه دیگر در حوزه شینگن انجام داده باشد. در صورت پیدا نشدن نیروی کار مناسب می‌تواند نسبت به جذب نیروی کار خارجی اقدام کند. مدت‌زمان این ویزا معمولاً سه‌ساله صادر می‌شود.

ویزای کاری هلند و دیگر انواع آن

ویزای کاری هلند شکل‌های مختلفی دارد که برای ایرانی‌ها نوع GVVA از مهم‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود. اما به جز این ویزای کاری هلند، ویزای کار MVV است. این ویزا در واقع همان ویزای همراهی محسوب می‌شود. به‌نوعی می‌توانیم این‌گونه بیان کنیم که همسر و فرزندان فرد متقاضی دریافت ویزای کاری هلند می‌توانند بر اساس ویزای MVV مجوز اقامت در کشور هلند را دریافت کنند. به این نوع ویزا ویزای ملی شدن به خانواده نیز گفته می‌شود. شما بر اساس دریافت این ویزا اجازه کار در هلند را پیدا می‌کنید.

ویزای کاری هلند از نوع بازگشت‌پذیر، این ویزا را می‌توان یک ویزای خاص تلقی کرد. در واقع این ویزا در شرایطی صادر می‌شود که ویزای اصلی (ویزای کار) در حال انقضا باشد و فرد مجبور باشد هلند را ترک کند. ازاین‌رو با دریافت ویزای بازگشت‌پذیر امکان بازگشت خود به هلند را پیدا می‌کند.

انواع دیگر ویزای کاری هلند عبارت است از ویزای کارمندی و ویزای فصلی که معمولاً برای اتباعی مانند ایرانی‌ها صادر نمی‌شود؛ بنابراین تنها شرایطی که امکان صدور ویزای کاری هلند وجود دارد، همان جاب آفر یا داشتن پیشنهاد کار از هلند است. اما چگونه می‌توان چنین پیشنهادهایی را پیدا کرد و یا به دست آورد؟

مدارک لازم ویزای کاری هلند

ویزای کاری هلند به‌واقع یکی روش‌های ممکن برای ورود به اروپا و اقامت در آن محسوب می‌شود. شما بعد از ۵ سال از دریافت ویزای کاری هلند می‌توانید نسبت به دریافت اقامت دائم در هلند اقدام کنید و بدین ترتیب زندگی رؤیایی شما شروع می‌شود. اما برای گرفتن این ویزا شرایط و مدارکی لازم است که باید همراه داشته باشید. مواردی که در ادامه بیان می‌کنیم مهم‌ترین مدارکی است که شما باید همراه داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با کارشناسان اقلیما در تماس باشید. برخی از مهم‌ترین مدارک موردنیاز ویزای کاری هلند عبارت است از:

۱- پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار

۲- داشتن جاب آفر از یک کارفرمای هلندی

۳- داشتن رزومه تحصیلی (CV )

4- اصل و ترجمه شناسنامه

۵- ارائه مدرک زبان انگلیسی

۶- ارائه مدرک تحصیلی (حداقل مدرک تحصیلی مورد قبول کارشناسی است. هرقدر مدرک تحصیلی شما بالاتر باشد امکان دریافت ویزای کاری هلند برای شما بیشتر خواهد بود)

۷- پرداخت هزینه‌های مربوط به دریافت ویزا و ارائه فیش پرداختی

اینها از جمله مهم‌ترین مدارکی است که شما باید در هنگام مراجعه به سفارت همراه خود داشته باشید. اما پیشنهاد ما این است که حتماً از یک کارشناس خبره مهاجرتی بخواهید شما را در این زمینه کمک کند.

راحت‌ترین راه اخذ ویزای کاری هلند

اگر شما جز کسانی هستید که می‌خواهید ویزای کاری هلند را دریافت کنید به شما توصیه می‌کنیم که از طریق یک گروه مهاجرتی معتبر اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهید. گروه مهاجرتی اقلیما یکی از معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین مؤسسات مهاجرتی است که در سال‌های اخیر خدمات ارزنده‌ای را در زمینه خدمات مهاجرت ارائه داده است.

عموم مردم می‌توانند به‌راحتی به گروه اقلیما مراجعه کنند و از خدمات کارشناسان حرفه‌ای و باتجربه گروه اقلیما بهره‌مند شوند. گروه اقلیما دارای کادری حرفه‌ای و آموزش‌دیده است که آماده خدمت‌رسانی به مردم عزیز کشورمان هستند.

سؤالات متداول

۱- چگونه می‌توانیم ویزای کاری هلند را دریافت کنیم؟

ویزای کاری هلند انواع مختلفی دارد که مهاجران ایرانی می‌توانند از طریق جاب آفر یا ویزای کاری هلند GVVA اقدام کنند؛ بنابراین داشتن جاب آفر از یک کارفرمای هلندی مهم‌ترین فاکتوری است که شما برای دریافت این ویزا نیاز دارید.

۲- چگونه می‌توانیم پیشنهاد کاری مناسب از هلند داشته باشیم؟

برای این کار روش‌های مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید به‌صورت مستقیم با کارفرما در ارتباط باشید و یا از طریق سایت‌های کاریابی بین‌المللی استفاده کنید. راه‌های مختلفی برای دریافت پیشنهاد کاری وجود دارد.

۳- هزینه زندگی در هلند چگونه است؟

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که در خصوص مهاجرت و کار در هلند وجود دارد همین است. یک فرد برای داشتن یک زندگی معمولی با تمام امکانات لازم در ماه حدود ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو هزینه دارد. این هزینه برای یک خانواده معمولی ۴ نفره به چیزی حدود ۳ هزار و پانصد یورو می‌رسد.

۴- میزان درآمد در کشور هلند چگونه است؟

به طور میانگین یک شهروند عادی در هلند چیزی حدود ۳۷ هزار یورو درآمد دارد. اما اگر بخواهیم بر اساس جدول درآمدی مشاغلی که هلند به نیروی کار خارجی نیاز دارد نگاه کنیم میانگین درآمدی آن چیزی حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار یورو است.

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.