تور فرانسه؛ سفر به پایتخت فرهنگی جهان

تور فرانسه چیست؟ تور فرانسه چه مزایایی دارد؟ مهم‌ترین ویژگی‌های تور فرانسه چیست؟ آیا به جز مسئله توریستی می‌توانیم کارکرد دیگری برای تور فرانسه در نظر داشته باشیم؟ آیا تور فرانسه می‌تواند به گرفتن اقامت یا ویزای فرانسه کمک کند؟ بهترین تور فرانسه کدام است؟ یک تور فرانسه خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

تور فرانسه همواره به‌عنوان یکی از جذاب‌ترین تورهای مسافرتی در جهان محسوب می‌شود. فرانسه در جهان به‌عنوان یکی از زیباترین کشورها شناخته می‌شود. در واقع فرانسه در دنیا با عنوان‌های مختلفی از جمله پایتخت فرهنگی دنیا، کشور موزه‌های معتبر دنیا و … شناخته می‌شود. به بیان ساده‌تر می‌توانیم این‌گونه بیان کنیم که فرانسه کشوری است که می‌تواند هرکسی را راضی کند.

اگر شما عاشق کافه و خیابان‌های عاشقانه باشید فرانسه به کشور عشاق معروف است؛ بنابراین می‌توانید در این کشور لحظات بسیار خوبی را تجربه کنید. اگر به فردی هستید که به تاریخ و مباحث فلسفی علاقه‌مند باشید، فرانسه پایتختی برای این علوم محسوب می‌شود. اگر کار تجاری و اقتصادی داشته باشد، فرانسه به‌عنوان یکی از معتبرترین و قدرتمندترین کشورهای جهان در حوزه اقتصاد و صنعت شناخته می‌شود؛ بنابراین شما در کشور فرانسه می‌توانید دلیلی برای گشت‌وگذار و یا زندگی پیدا کنید. همین موضوع می‌تواند جذابیت تور فرانسه را چندبرابر کند. اما در کنار همه اینها تور فرانسه یک مزیت بسیار مهم دارد و آن این است که شما به‌واسطه تور فرانسه، مهر ویزای شینگن را دریافت می‌کنید و این یک سابقه بسیار مهم می‌تواند برای شما محسوب شود.

حال در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت که اساساً یک تور فرانسه چه شرایطی دارد و چگونه می‌توانیم بهترین تور فرانسه را پیدا کنیم. به بیان ساده‌تر می‌خواهیم بدانیم که یک تور فرانسه چه ویژگی‌هایی می‌تواند داشته باشد و در انتخاب یک تور به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم.

تور فرانسه و دریافت ویزای توریستی شینگن

تور فرانسه مزایای بسیار مختلفی دارد. برای بسیاری از افراد تور فرانسه می‌تواند موقعیت تفریحی و گردشگری خوبی ایجاد کند. در واقع می‌توانیم این‌گونه بیان کنیم که تور فرانسه عمدتاً کاربری توریستی و گردشگری دارد. اما این هدفی است که می‌تواند اهداف جانبی دیگر را تأمین کند. یکی از مهم‌ترین این اهداف، دریافت مهر شینگن است. در واقع پاسپورت شما به‌واسطه تور فرانسه مهر شنگن دریافت می‌کند؛ اما این مهر به چه دردی می‌خورد؟

برای پاسخ به این سؤال باید کمی به شرایط مهاجرت و دریافت ویزاهای مختلف مانند ویزای تمکن مالی بیندازیم. از مهم‌ترین شرایط نانوشته این نوع ویزاها داشتن سابقه مهر شینگن است. در واقع اگر شما پیش از آن که برای دریافت ویزای اقامتی (به طرق مختلف) اقدام کنید، سفری به ناحیه شینگن داشته باشید این سابقه می‌تواند به شما در دریافت آن ویزا کمک کند. به‌نوعی می‌توان گفت که داشتن سابقه مهم شینگن این اطمینان را به سفارت کشور اروپایی می‌دهد که شما قابل‌اعتماد هستید. زیرا یک‌بار پروسه‌های امنیتی را گذرانده‌اید. در برخی از موارد نداشتن این مهر و سابقه سفر به کشورهای اروپایی حیطه شنگن می‌تواند اصلی‌ترین دلیل ریجکتی باشد.

بنابراین، مهم‌ترین کارکردی که تور فرانسه برای کسانی که قصد مهاجرت دارند این است که این تور به شما مهری می‌دهد که می‌تواند در آینده به‌عنوان یک سابقه بسیار مهم و کاربردی محسوب شود. اما این تنها مزیت تور فرانسه نیست. شما به‌واسطه تور فرانسه می‌توانید برخی از کارهای خودتان در کشور فرانسه را انجام دهید. در واقع شما می‌توانید باهدف کاری از تور فرانسه استفاده کنید؛ بنابراین اگر می‌خواهید برای برخی امور کاری به فرانسه سفر کنید می‌توانید از تور فرانسه استفاده کنید.

ازاین‌رو می‌توانیم این‌گونه بیان کنیم که تور فرانسه یک نوع انتخاب همه‌جانبه محسوب می‌شود. شما به‌واسطه این تور علاوه بر این که امکان استفاده از امکانات گردشگری شهرهای مختلف فرانسه را پیدا می‌کنید می‌توانید به امور کاری خودتان هم بپردازید و در کنار آن از سابقه مهم شینگن پاسپورت خود در آینده استفاده کنید. همه اینها باعث می‌شود که تور فرانسه تبدیل به یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها شود.

تور فرانسه و شرایط ویزای گردشگری

تور فرانسه شرایط خاصی دارد. مهم‌ترین این شرایط این است که شما برای استفاده از تور فرانسه باید ویزای گردشگری فرانسه را داشته باشید؛ بنابراین در اولین اقدام شما باید نسبت به دریافت ویزای گردشگری فرانسه که یک نوع ویزای شینگن محسوب می‌شود اقدام کنید.

ویزای گردشگری فرانسه شرایط مخصوص خودش را دارد. اولین و مهم‌ترین این شرایط این است که حداقل ۶ ماه از اعتبار پاسپورت شما باید باقی‌مانده باشد. نکته مهمی که در خصوص ویزای گردشگری فرانسه باید بدانید این است که اساساً این ویزا اعتبار ۳ماهه دارد و شما پیش از اتمام این اعتبار باید خاک فرانسه را ترک کنید. همچنین شما به‌واسطه ویزای گردشگری فرانسه امکان اشتغال در فرانسه را ندارید.

نکته‌ای که وجود دارد این است که بخش مهمی از درآمد دولت فرانسه بستگی به صنعت گردشگری دارد. ازاین‌رو دولت فرانسه نسبت به صدور ویزای گردشگری به نسبت بسیاری از کشورها ساده‌تر عمل می‌کند. ازاین‌رو انتخاب تور فرانسه می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد. در واقع اگر شما تنها به دنبال این هستید که مهر شنگن روی پاسپورت شما بخورد و از این سابقه بهره‌مند شوید به نظر می‌رسد تور فرانسه می‌تواند گزینه ساده‌تری برای شما محسوب شود.

شرط مهم دیگر دریافت ویزای گردشگری فرانسه اثبات تمکن مالی در طول سفر است. در واقع شما باید ثابت کنید که قادر هستید در مدت زمانی که در کشور فرانسه حضور دارید از عهده مخارج خود بربیایید؛ بنابراین شما با اثبات تمکن مالی این اطمینان را به دولت فرانسه می‌دهید که قرار نیست بار مالی خاصی به این کشور وارد کنید و شما به‌عنوان یک گردشگر توان گذران زندگی خودتان را دارید.

یکی از مهم‌ترین دلایل ریجکتی در ویزای گردشگری عدم اطمینان سفارت به بازگشت متقاضی بعد از اتمام اعتبار ویزای گردشگری است. به‌نوعی شما  مدارکی که به سفارت ارائه می‌دهید باید ثابت کنید که مسلماً قصد بازگشت به ایران را خواهید داشت و به‌عنوان پناهنده یا هر عنوان دیگری بعد از اتمام ویزای گردشگری در فرانسه نخواهید ماند. این نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. گروه اقلیما بر اساس تجربه و اعتباری که دارد می‌تواند بهترین حالت را برای گرفتن ویزای گردشگری شما رقم بزند. تنها کافی است با کارشناسان گروه اقلیما صحبت کنید و شرایط و امکانات خودتان را با آن‌ها در میان بگذارید.

تور فرانسه در چه فصلی بهتر است؟

تور فرانسه یکی از انواع تورهایی محسوب می‌شود که همواره در طول سال خواهان بسیاری دارد. در واقع در هر روز از سال افرادی هستند که بخواهند از تور فرانسه استفاده کنند. اما بااین‌حال در زمان‌های خاصی تعداد درخواست‌ها افزایش پیدا می‌کند. مسئله‌ای که وجود دارد این است که فرانسه طبیعت بسیار زیبایی دارد و بسیاری از افرادی قصد استفاده از تور فرانسه را دارند می‌خواهند از این طبیعت زیبا نیز بهره‌مند شوند.

بنابراین، می‌توان گفت که باتوجه‌به این که فرانسه در زمان‌های بهار و پاییز زیباترین روزهای خود را سپری می‌کند انتخاب تور فرانسه در این فصل می‌تواند انتخاب بسیار عالی باشد. اغلب مسافران ایرانی ترجیح می‌دهند که در فصل بهار به فرانسه سفر کنند. چرا که در این فصل فرانسه در اوج زیبایی طبیعی خود قرار دارد و هوای مطبوع فرانسه باعث می‌شود که سفر به این کشور دلپذیرتر شود.

اما در کنار اینها، بسیاری دوست دارند که در موقعیت‌های خاص مانند زمان برگزاری یک جشنواره یا یک فستیوال به فرانسه سفر کنند. به طور مثال برخی دوست دارند ماه ژانویه یا سال نو میلادی را در کنار برج ایفل جشن بگیرند. باتوجه‌به تعطیلات زمستانی اروپا در ماه ژانویه می‌توان گفت که تور فرانسه در این فصل از سال نیز می‌تواند برای بسیاری از افراد جذاب باشد.

اما در نهایت این خود شما هستید که مشخص می‌کنید چه فصلی و در چه تاریخی از تور فرانسه استفاده کنید. به‌نوعی می‌توان گفت که همه چیز در خصوص این تور به شما بستگی دارد. این شما هستید که مشخص می‌کنید که چه زمانی بخواهید به سفر بروید و این اهداف و برنامه شماست که مهم‌ترین تأثیر را دراین‌خصوص دارد. این نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه کرد.

تور فرانسه و چند نکته مهم

تور فرانسه یک نوع تور گردشگری محسوب می‌شود. در این تور شما با شهرهای مختلف فرانسه آشنا می‌شوید و از جای‌جای این کشور بازدید می‌کنید. شما به موزه‌ها و مکان‌های مختلف برده می‌شوید تا با جاذبه‌های گردشگری فرانسه روبه‌رو شوید. اما در این سفر نکات مهمی وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید.

اولاً این که فرانسه با وجود این که کشوری پیشرفته و سطح اول محسوب می‌شود؛ اما زبان انگلیسی در آن جایگاه چندانی ندارد. در واقع شما به‌ندرت می‌توانید از زبان انگلیسی برای گذران امور خود در فرانسه استفاده کنید؛ بنابراین بهتر است پیش از سفر به فرانسه با چند کلمه اساسی و اصلی و پرکاربرد فرانسوی آشنا شوید. همچنین بهتر است در گوشی همراه خود مترجم زبان فرانسه داشته باشید تا در مواقع نیاز بتوانید نیاز خودتان را برطرف کنید.

نکته مهم دیگر این است که اساساً فرانسه کشوری پرجمعیت محسوب می‌شود؛ بنابراین احتمال بروز هر نوع سرقت یا کلاهبرداری در این کشور وجود دارد. ازاین‌رو سعی کنید موارد امنیتی را که به شما گوشزد می‌شود، رعایت کنید. توجه داشته باشید که در برخی مناطق فرانسه جو امنیتی وجود دارد و شاید شما با گشتن ساک و کیف مواجه شوید. ازاین‌رو مواد ممنوعه فرانسه را بشناسید و آن‌ها را همراه نداشته باشید. گاهی یک وسیله ساده از دید پلیس فرانسه ممنوع است و همراه‌داشتن آن می‌تواند دردسری بزرگ برای شما ایجاد کند. این نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.

پرسش های متداول

به‌طورکلی هزینه تور فرانسه به موارد مختلفی بستگی دارد. هزینه هتل، هزینه بلیت رفت‌وبرگشت، هزینه ویزا و … به‌طورکلی بسته به فصلی که می‌خواهید از تور فرانسه استفاده کنید و بسته به نوع کیفیت خدمات ارائه شده هزینه این تورمی تواند متفاوت باشد.

تور فرانسه به شما مهر ویزای شینگن را اهدا می‌کند. در واقع شما به‌واسطه تور فرانسه سابقه سفر به یکی از کشورهای شینگن را پیدا می‌کنید و این می‌تواند سابقه خوبی برای دریافت ویزای اقامتی کشورهای مختلف این حوزه محسوب شود.

عوامل متعددی می‌تواند باعث این اتفاق شود. عدم اطمینان سفارت از بازگشت متقاضی و عدم اثبات تمکن مالی می‌تواند مهم‌ترین عوامل ریجکتی ویزای گردشگری محسوب شود.

واکسن‌های فایزر، آسترازنکا و سینوفارم واکسن‌هایی هستند که مورد تأیید کشور فرانسه قرار دارد  و شما باید یکی از این واکسن‌ها را زده باشید تا امکان دریافت ویزای گردشگری فرانسه را پیدا کنید.

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.