تور ایتالیا؛ سفر به سرزمین رومی ها

تور ایتالیا چیست؟ مهمترین نکات مربوط به تور چیست؟ در این تور به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم؟ تور ایتالیا بر اساس کدام ویزا امکان پذیر است؟ چگونه ویزای لازم برای تور ایتالیا را بگیریم؟ شرایط تور ایتالیا چیست؟ این تور چه مزایایی دارد؟

تور ایتالیا یکی از پر طرفدار ترین تورها در ایران و جهان محسوب می شود. در واقع ایتالیا یکی از کشورهای تاریخی و توریستی در دنیا محسوب می شود. این کشور سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیاست. مسلما ایرانی های بسیاری نیز دوست دارند حداقل برای یک بار هم که شده از تور ایتالیا استفاده کرده و از این کشور زیبا و تاریخی دیدن کنند. اما لزوما هدف از این تور گردشگری نیست و می توان به واسطه آن دست به اقدامات دیگری نیز زد. در واقع اگر شما به دنبال استفاده از موقعیت های سرمایه گذاری مختلف در این کشور باشید و یا باید در این کشور حساب بانکی بین المللی برای خود افتتاح کنید می توانید از تور ایتالیا استفاده کنید. همه این ها باعث می شود که بخواهیم بدانیم چگونه می توانیم از این تور استفاده کنیم.

اما سوال مهمی که در این خصوص وجود دارد این است که اساسا چگونه می توان از این تور و خدمات آن استفاده کرد؟ همچنین چگونه می توانیم مهمترین پیش شرط تور ایتالیا یعنی ویزای توریستی ایتالیا را به دست بیاوریم؟ در واقع مهمترین شرایط گرفتن این ویزا چیست؟ در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

تور ایتالیا و دریافت ویزای توریستی شینگن

تور ایتالیا یک پیش نیاز اصلی و بسیار مهم دارد و آن چیزی جز داشتن ویزای توریستی یا سایر انواع ویزای این کشور نیست. در واقع شما باید ویزای این کشور را به عنوان یک مجوز ورود به خاک این کشور در اختیار داشته باشید. بدین ترتیب می توانید از این تور استفاده کنید. با توجه به این که این تور غالبا یک تور گردشگری محسوب می شود بنابراین در ادامه به شرایط گرفتن ویزای توریستی ایتالیا اشاره می کنیم.

مهمترین شرط گرفتن ویزای توریستی برای استفاده از تور ایتالیا داشتن تمکن مالی و گردش حساب واقعی است. در واقع شما با داشتن این دو گزینه می توانید نسبت به دریافت ویزای توریستی اقدام کنید.

تا چند وقت گذشته معمولا تمکن مالی مورد نیاز برای گرفتن ویزای توریستی ایتالیا چیزی حدود ۲۰۰ میلیون تومان بود. اما با توجه به نوسان قیمت دلار و یورو در بازار ایران بهتر است برای گرفتن اطلاعات دقیق و به روز از کارشناسان گروه اقلیما کمک بگیرید. این افراد می توانند کمک بهتری به شما در این حوزه داشته باشند.

به جز این شما باید گردش حساب سه ماه گذشته خودتان را به سفارت ایتالیا تحویل دهید. آن چیزی که در این گردش حساب اهمیت دارد، تعداد تراکنش های شماست و نه میزان ورود یا خروج پول. در واقع شما نمی توانید با قرض گرفتن مبلغی هنگفت نسبت این گردش حساب را ایجاد کنید. شما باید ثابت کنید که این گردش حساب به شکل واقعی است. توجه داشته باشید که ارائه مدارک جعلی نه تنها می تواند شما را از گرفتن ویزای ایتالیا بلکه از گرفتن سایر ویزاهای حوزه شینگن برای مدت ها محروم کند. به جز این ها داشتن سفر خارجی به کشورهای مختلف ( نه لزوما کشورهای حوزه شینگن ) می تواند بسیار مفید باشد. در واقع به شکل یک قانون نانوشته نداشتن سفر خارجی می تواند مسیر گرفتن ویزای شما را سخت تر کند.

این ها شرایطی است که شما بدون دعوت نامه، قصد سفر به ایتالیا را داشته باشید. در صورتی که شما دعوت نامه ای از طرف یکی از اعضای خانواده و یا دوستان خود در ایتالیا داشته باشید می توانید ساده تر نسبت به گرفتن ویزا اقدام کنید. در این روش صدور ویزای شما سریع تر انجام می شود. این نکته بسیار مهمی است که باید در خصوص ویزا و تور ایتالیا به آن توجه داشته باشید.

تور ایتالیا چه مزایایی دارد؟

تور ایتالیا از جمله مهمترین تورها در دنیا محسوب می شود. برای این موضوع می توانیم چند دلیل قانع کننده داشته باشیم. اول این که ایتالیا از جمله کشورهای توریستی و زیبا در دنیا محسوب می شود. شما زمانی که به ایتالیا سفر می کنید می توانید از انواع شهرهای باستانی و تاریخی این کشور بازدید کنید. این کشور پر از موزه ها و بناهای زیبای تاریخی است. در واقع شما در هر خیابان و کوچه ای در ایتالیا می توانید از معماری تاریخی این کشور لذت ببرید.

به جز این ایتالیا کشور مد و پوشاک است. احتمالا تا به امروز بارها شنیده یا دیده اید که لباس های ایتالیایی بهترین و ظریف ترین طراحی هایی را در دنیا دارند. تور ایتالیا این فرصت را به شما می دهد که بتوانید بهترین و زیباترین لباس ها را خریداری کنید. در کنار این این کشور در طراحی طلا و جواهرات نیز بسیار شهره است. از این رو اگر دوست داشته باشید می توانید جواهری ماندگار برای خودتان انتخاب کنید.

همچنین ایتالیا کشوری مدیترانه ای محسوب می شود. در واقع ایتالیا یک شبه جزیره است که آب و هوایی بسیار مطلوب دارد. از این رو گشتن سواحل ایتالیا و استفاده از آب و هوای مدیترانه ای این کشور می تواند از بزرگ ترین مزایای تور ایتالیا محسوب شود.

اما فراتر از همه این ها ایتالیا کشوری اروپایی و عضو ناحیه شینگن محسوب می شود. بنابراین شما با داشتن ویزای این کشور این امکان را دارید که وارد ۲۵ کشور دیگر این حوزه شوید. در واقع شما با داشتن ویزای توریستی ایتالیا می توانید از کشورهایی مانند فرانسه و آلمان و … نیز بازدید کنید. همه این ها باعث می شود که این تور تبدیل به یکی از بهترین تورها در دنیا باشد. اما همچنان سوال اصلی پا برجاست. چگونه می توانیم ویزای توریستی ایتالیا را به دست بیاوریم.

پرسش های متداول

داشتن پاسپورت و گرفتن ویزای توریستی یا سایر انواع ویزا ها از مهمترین شرایط و پیش نیازهای استفاده از تور ایتالیا محسوب می شود. برای دانستن شرایط دقیق تر می توانید از کارشناسان گروه اقلیما کمک بگیرید

به طور کلی ویزای توریستی صادر شده در حوزه شینگن ۹۰ روز در بازه ۶ ماهه است. اما نکته ای که وجود دارد این است که ویزای توریستی ایتالیا دارای زمان ورود و خروج دقیق است و شما نمی توانید بیش از آن در حوزه ایتالیا و شینگن بمانید

به طور معمول بعد از انگشت نگاری و اتمام مراحل ابتدایی حدود دو هفته تا یک ماه صدور ویزا زمان می برد. به طور معمول و در شرایط عادی برای بسیاری از متقاضیان ظرف مدت دو هفته این ویزا صادر می شود.

به طور کلی تور ایتالیا بسته به نوع خدمات و مدت زمانی که ارائه می شود قیمت های مختلفی دارد. همچنین این قیمت بستگی به فصل مسافرت شما هم دارد. به طور مثال تابستان فصلی گران تر از زمستان محسوب می شود. همچنین اگر شرایط یا جشن خاصی در ایتالیا در جریان باشد قیمت تور ایتالیا افزایش پیدا می کند. به طور مثال تعطیلات کریسمس مسلما زیبایی های خاصی دارد و همین موضوع می تواند باعث افزایش قیمت تور ایتالیا شود.

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.