فهرست

مقالات پیشنهادی

پرسش های احتمالی

از آنجا که در اخذ ویزای طلایی ضرورتی برای حضور فیزیکی در پرتغال ندارید (به جز سالی ۷ روز سکونت)، یک مالیات‌دهنده‌ی عادی به حساب نمی‌آیید. متقاضیان ویزای طلایی پرتغال می‌توانند تا ۱۰ سال از شرایط خاص مالیات برای افراد دارای اقامت غیردائم بهره ببرند.

دولت پرتغال در برنامه‌ی ویزای طلایی گزینه‌های مختلفی را پیشنهاد کرده است که سرمایه‌های متفاوتی را نیاز دارند. اما بر اساس شناختی که ما از جزئیات این روش مهاجرتی داریم، بهترین روش خرید ملک است و در این میان بهترین گزینه خرید ملک با ارزش حداقل 500 هزار یورو است. البته گزینه‌های خرید ملک 350 هزار یورویی نیز با وجود پیچیدگی بیشتر، هیچ مشکلی برای اخذ ویزای طلایی ندارند.

ویزای طلایی یک ویزای ۵ ساله است که ابتدا به صورت 2 ساله صادر می‌‌شود و بعد از آن به صورت 3 ساله تمدید می‌‌شود. 

به دلیل نامشخص بودن مدت فرایند خرید ملک نمی‌توان پاسخ دقیقی به این سوأل داد. اما به طور معمول پروسه‌ی دریافت ویزای طلایی بین هشت تا ده ماه زمان می‌برد. همچنین طبق قانون جدید، پس از ۵ سال صاحب اقامت دائم می‌شوید.

سرمایه‌‌گذاری باید حداقل ۵ سال ادامه پیدا کند. سرمایه باید از خارج از پرتغال تأمین شود. سرمایه‌‌گذار نباید سوءسابقه‌‌ی کیفری در اروپا یا کشور خود داشته باشد. ورود به پرتغال باید به شکل قانون و با ویزای توریستی شنگن صورت گیرد.

تمام مدارکی که خارج از پرتغال ثبت شده‌اند باید به زبان پرتغالی ترجمه شده و به تأیید دفتر اسناد رسمی و گواهی‌نامه‌ی آپوستیل (Apostille) یا سفارت‌خانه برسند. آماده کردن مدارک بالا می‌تواند بسیار وقت‌‌گیر باشد، از این رو سپردن کار به وکیلی که دارای تجارب بین‌المللی باشد روند امور را تسهیل و تسریع می‌کند.