روش‌های مهاجرت به پرتغال کشور سواحل آفتابی

اروپا یکی از اصلی‌‌ترین گزینه‌‌ها برای کسانی است که قصد مهاجرت به خارج از ایران را دارند. دلیل استقبال از اروپا نیز بر کسی پوشیده نیست؛ اتحادیه اروپا همانند یک کشور یکپارچه بسیار قدرتمند در جهان و با تنوع فرهنگیِ بسیار زیاد، سطح زندگی بالا و جاذبه‌‌های شگفت‌‌انگیز فراوان است. در این میان، با وجود دشواری‌‌هایی که برای ایرانیان وجود دارد، یکی از بهترین گزینه‌‌های موجود برای ورود اروپا و اقامت در آن، اقدام از طریق کشور پرتغال و مهاجرت به پرتغال است. با اخذ اقامت و سپس پاسپورت پرتغال، در هر کجای اروپا که دوست داشته باشید می‌‌توانید زندگی و کار کنید. البته آمارها نشان می‌‌دهند که خود پرتغال یکی از بهترین کشورها برای زندگی است! در این صفحه، روش‌‌های مختلف اخذ اقامت پرتغال و مهاجرت به اروپا را فهرست کرده‌‌ایم. برای اطلاعات دقیق‌‌تر، لطفاً صفحه ویژه هرکدام از این روش‌‌های مهاجرتی را مطالعه بفرمایید. همچنین، کارشناسان ما همواره مشتاق شنیدن پرسش‌‌های شما و پاسخ به آن‌‌ها هستند. با ما تماس بگیرید!

مختصری درباره‌‌ی کشور پرتغال

پرتغال در جنوب غربی اروپا و در غرب کشور اسپانیا قرار دارد. حدود نیمی از مرز آن با اسپانیا و نیمی دیگر رو به دریاست. تنوع آب‌وهوایی پرتغال بسیار بالاست، اما جنوب آن که منطقه آلگاروه (Algarve) نام دارد، بیشترین تمرکز جمعیتی کشور را داشته و اصلی‌‌ترین منطقه جذب گردشگر و مهاجر محسوب می‌‌شود. بر اساس تحقیقات و آمارهای مختلف، پرتغال یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و گذران زندگی است. از جمله در وب‌‌سایت اینترنشنال لیوینگدر هر سه فهرست «بهترین کشورها برای بازنشستگی»، «بهترین کشورها از نظر خدمات درمانی»، و «بهترین کشورها از نظر آب‌وهوا»، پرتغال رتبه اول را دارد. پرتغال عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن و منطقه یورو است. این کشور همچنین به‌عنوان سومین کشور امن جهان شناخته شده است.

روش‌‌های اخذ اقامت و مهاجرت پرتغال

در حال حاضر، ایرانی‌‌ها به سه روش می‌‌توانند برای اقامت پرتغال و دریافت ویزای پرتغال درخواست بدهند. به‌طورکلی، برنامه‌‌های پیشنهادی پرتغال چندان سختگیرانه نیستند و شانس پذیرش در آن‌‌ها بالاست. با اخذ اقامت پرتغال، پس از ۵ سال می‌‌توانید برای خود و اعضای خانواده‌‌تان پاسپورت پرتغال و اجازه زندگی در تمام اتحادیه اروپا را به دست آورید.

یک ویزای سرمایه‌‌گذاری است که با خرید ملک در پرتغال، به شما امکان اخذ اقامت دائم پرتغال را می‌‌دهد

نام دیگر آن ویزای بازنشستگان است و مخصوص کسانی است که درآمد ماهانه ثابت بدون اشتغال دارند؛ مثلاً حقوق بازنشستگی، اجاره‌‌بهای ملک، یا سود سرمایه.

مزایای مهاجرت به پرتغال

همان‌‌طور که پیش‌‌تر دیدیم، در بسیاری از فهرست‌‌های مربوط به بهترین مکان‌‌ها برای زندگی، پرتغال در مقام اول در جهان قرار دارد. کشور پرتغال با عضویت در اتحادیه اروپا، از استانداردهای بالایی از نظر سطح رفاه زندگی برخوردار است. همچنین، در مجاورت دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس، بهترین آب‌وهوا را در کل اروپا دارد و همین باعث شده مردم سایر کشورهای اروپایی حتی برای تعطیلات آخر هفته نیز آن را همواره در گزینه‌‌های اصلی خود داشته باشند. برخی دیگر از مزایای اخذ اقامت پرتغال به‌قرار زیر هستند:

خدمات گروه اقلیما برای مهاجرت به پرتغال

گروه ویزا و مهاجرت اقلیما در بخش مهاجرت به پرتغال تخصص ویژه داشته و اصلی‌‌ترین خدمات خود را در این حوزه ارائه می‌‌کند. شما می‌‌توانید برای انتخاب بهترین روش برای مهاجرت به اروپا با کارشناسان ما مشورت کرده و با اطمینان کامل، پیشبرد فرایند درخواست و اخذ اقامت را به ما بسپارید.

پرسش های متداول 

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.