دریافت بلوکارت آلمان با یافتن شغل رویایی‌تان

بلوکارت آلمان

بلوکارت آلمان یکی از معتبرترین ابزارهایی است که شما به‌واسطه آن می‌توانید امکان مهاجرت ساده به کشور آلمان را پیدا کنید. در واقع بلوکارت آلمان یک امکان بعد از دریافت ویزای کاری است؛ بنابراین این‌چنین تصور نکنید که بلوکارت یکی از انواع ویزاها محسوب می‌شود.

بلوکارت آلمان تنها شرایطی را فراهم می‌کند که امکان اقامت دائم بعد از نزدیک به سه سال اقامت، بهره‌مندی از تمامی امکانات شهروندی ماندن اجازه کار و … به فرد داده می‌شود. ازاین‌رو در ادامه می‌خواهیم بدانیم که بلوکارت آلمان دقیقاً چیست و چگونه می‌توانیم نسبت به دریافت آن اقدام کنیم.

اگر بخواهیم دقیق‌تر صحبت کنیم کارت آبی آلمان یک نوع مجوز برای افراد متخصص محسوب می‌شود. به بیان ساده‌تر کشور آلمان به‌عنوان یک کشور صنعتی و رو به پیشرفت در شاخه‌های مختلف صنعتی و اقتصادی و علمی نیاز به بهترین متخصصان جهان دارد. ازاین‌رو آلمان برای این که بتواند این دسته از افراد را جذب کند و موقعیت خوبی در اختیار آنها قرار دهد، مجوزی خاص برای آن‌ها در نظر گرفته است.

یک فرد متخصص با داشتن بلوکارت آلمان می‌تواند از تمام امکانات شهروندی در مدت ۴ سال اقامت خود بهره‌مند شود. همچنین این فرد می‌تواند بعد از نزدیک به ۳ سال اقامت، در خواست اقامت دائم داشته باشد. اینها تنها برخی از مزایای متعدد بلوکارت آلمان محسوب می‌شود. همین چند مزیت کافی است تا بسیاری از ما بخواهیم بدانیم که چگونه می‌توان نسبت به دریافت این ویزا اقدام کرد.

بهتر نیست اطلاعات دقیق‌تر را از کارشناسان شرکت مهاجرتی اقلیما که تجربه‌های بسیاری در خصوص دریافت ویزا و اقامت داشته و دارند، بگیرید؟ پس گوشی را بردارید و با اولین کارشناس گروه اقلیما صحبت کنید.

بلوکارت آلمان و مزایای آن

بلوکارت آلمان مزایای بسیار جالب‌توجهی دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای این مجوز را می‌توان امکان همراه بردن خانواده دانست. در واقع بلوکارت آلمان جزو معدود مجوزهای اقامتی محسوب می‌شود که امکان همراه داشتن خانواده را به فرد از همان ابتدا داده است.

نکته بعدی این است که همسر و فرزندان نیز در این‌چنین شرایطی مانند یک شهروند عادی امکان دریافت خدمات درمانی و آموزشی را دارند و در ضمن به آن‌ها نیز اجازه داشتن شغل در آلمان داده شده است.

شما با کارت آبی آلمان درست مانند یک شهروند عادی زندگی می‌کنید و همه قوانین درست مانند یک شهروند آلمانی برای شما اجرا می‌شود. ازاین‌رو شما می‌توانید تنها بعد از دو سال اقامت اقدام به تعویض کارفرمای خود کنید. البته بهتر است که اداره مهاجرت آلمان از این موضوع مطلع باشد.

کارت آبی آلمان یک شرط بسیار مهم دارد که کمتر به آن اشاره می‌شود. این شرط به‌نوعی است که می‌توان از آن به‌عنوان یک مزیت مهم این مجوز اقامت نیز نام برد.

شما برای دریافت کارت آبی آلمان باید پیشنهاد حقوقی بالغ بر ۱.۵ برابر میانگین حقوق آلمان داشته باشید. در ادامه بیشتر از این موضوع صحبت خواهیم کرد؛ اما نکته‌ای که وجود دارد این است که شما با دریافت چنین حقوقی در سطح بالای اجتماعی قرار خواهید گرفت و می‌توانید یک زندگی بسیار خوب را در کشوری برتر تجربه کنید. آیا این چیزی نیست که شما دنبال آن هستید؟ نظرتان چیست؟

بلوکارت آلمان و شرایط دریافت آن

بلوکارت آلمان یک مجوز است که برای افراد متخصص صادر می‌شود؛ بنابراین اولین شرط این است که نیازی در کشور آلمان به شما وجود داشته باشد. پس اگر بخواهیم ساده‌تر بیان کنیم برای گرفتن بلوکارت شما باید یک درخواست از سمت شرکت یا نهاد یا یک بنگاه اقتصادی از آلمان داشته باشید. همچنین حقوق پیشنهادی آن‌ها در مشاغل حساس و موردنیاز مانند علوم پزشکی، مهندسی، فناوری اطلاعات و … باید در سال ۲۰۲۲ حداقل ۴۴۳۰۴ یورو و برای سایر مشاغل حداقل این رقم باید ۵۶۴۰۰ باشد. توجه داشته باشید که این رقم بدون کسر مالیات در نظر گرفته شده است.

اما به جز این شرایط دیگری نیز برای یکی از بهترین مجوزهای اقامتی وجود دارد. در ادامه به مهم‌ترین این شرایط خواهیم پرداخت.

۱-      مدرک تحصیلی: برای دریافت بلوکارت موردنظر شما باید فارغ‌التحصیل یکی از دانشگاه‌های آلمان و یا یکی از دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم دولت آلمان باشید.

۲-      رشته‌های مورد پذیرش: هرساله آلمان بر اساس نیاز خود رشته‌های جدیدی را اعلام می‌کند که بر اساس آن شما می‌توانید اقدام به دریافت بلوکارت آلمان کنید. مدرک تحصیلی مانند پزشکی، حقوق، مهندسی و … معمولاً مورد تأیید دولت آلمان است. البته این مدارک باید به تأیید این دولت برسد.

۳-      بیمه سلامت: بیمه سلامت از جمله شروع عمومی است که در هر نوع ویزا و اقامتی باید آن را تهیه کرد و این یک الزام قانونی است.

۴-      آدرس ثبت شده در آلمان: از کارشناسان اقلیما بخواهید آن را برای شما توضیح دهند.

۵-      تجربه کاری: یکی از مهم‌ترین شرایطی که باید به آن توجه داشته باشید، تجربه کاری مرتبط است. داشتن تجربه کاری حداقل پنج سال می‌تواند شانس بلوکارت آلمان را برای شما بسیار افزایش دهد.

۶-      ویزای کاری: یکی از اشتباهات رایجی که بسیاری از افراد انجام می‌دهند این است که بلوکارت آلمان را با ویزا اشتباه می‌گیرند. بلوکارت آلمان یک مجوز اقامت است که شما برای دریافت آن باید دارای ویزای کاری باشید. این نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.

مدت‌زمان دریافت بلوکارت آلمان

به‌طورکلی بر اساس قوانین آلمان تمامی تقاضاهای مربوط به بلوکارت آلمان باید ظرف مدت سه ماه پاسخ داده شود. به‌طورکلی در صورت قبولی، اکثر متقاضیان پس از ۵ تا ۶ هفته بلوکارت خودشان را دریافت می‌کنند. همچنین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر اکنون در آلمان اقامت دارید و می‌خواهید بلوکارت را دریافت کنید یادتان باشد که ۴ تا ۶ هفته قبل از انقضای اقامت خود در آلمان باید به دفتر مهاجرت آلمان مراجعه کنید و نسبت به دریافت بلوکارت اقدام کنید.

همچنین همان‌طور که در بالاتر بیان شد، اعتبار بلوکارت آلمان ۴ سال است. شما می‌توانید بعد از گذشت سی و سه ماه از دریافت بلوکارت اقدام به دریافت اقامت دائم در این کشور کنید.

همچنین اگر با داشتن بلوکارت شما شغل خودتان را از دست دهید. یعنی همان شغلی که بر اساس آن توانستید بلوکارت را دریافت کنید، شما همچنان حق داری ۳ ماه در خاک آلمان باقی بمانید تا شغلی با همان شرایط مورد قبول اداره مهاجرت پیدا کنید.

همه این‌ها شرایطی است که آلمان ایجاد کرده تا بتواند بر اساس آن متخصصان موردنیاز خودش را جذب کند. در واقع اینها همه شرایطی است که باعث می‌شود این متخصص زندگی راحت و رو به پیشرفتی را تجربه کند. چرا شما یکی از آنها نباشید.

بلوکارت آلمان و مدارک مربوط به آن

برای اخذ بلوکارت آلمان لازم است تا مدارک مربوط به این حوزه را آماده کنید. اکنون ممکن است این سؤال برای شما پیش آید که برای اخذ بلوکارت آلمان دقیقاً باید چه مدارکی را آماده کنیم؟ در پاسخ به این سؤال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱_ اولین مدرک بسیار مهمی که شما برای دریافت بلوکارت آلمان به آن احتیاج دارید، پاسپورت است. پاسپورت شما باید مورد تأیید قانون گرفته باشد و تمامی مهرهای لازم را داشته باشد تا نشان دهد که شما به‌صورت قانونی وارد این کشور شده‌اید.

۲_ از دیگر موارد آن است که عکس پرسنلی جدیدی را که گرفته‌اید ارائه دهید.

۳- شما باید فرم درخواست برای اقامت را از قبل آماده کرده باشد و آن را تکمیل و امضا کرده باشید.

۴- مهم‌ترین مسئله‌ای که باید به آن دقت داشته باشید آن است که پیشنهاد کاری یا قرارداد شغلی که منعقد کرده‌اید به همراه ذکر سمتی که شما به آن منصوب شده‌اید را آماده کنید.

۵_ تمامی مدارک تحصیلی شما باید در این راستا تکمیل شده باشند و به همراه درخواستتان آنها ارسال کنید.

از دیگر مواردی که باید آماده کنید: گواهی بیمه سلامت، اثبات اقامت اولیه، تأیید آژانس کار فدرال آلمان و….

برای کسب اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد می‌دهیم که با گروه اقلیما تماس بگیرید. متخصصان گروه اقلیما می‌توانند اطلاعات لازم را در این حوزه به شما ارائه دهند و از صفر تا صد این مراحل در کنارتان باشند.

چه مشاغلی واجد شرایط برای دریافت کارت آبی آلمان هستند؟

یکی از دغدغه‌های بیشتر افراد آن است که چه مشاغلی واجد شرایط دریافت بلوکارت آلمان هستند؟ در پاسخ به این سؤال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·         متخصصین سلامت              

·         معماران

·         طراحان داخلی

·          متخصصان فناوری اطلاعات و ارتباطات

·         دانش‌آموخته‌ها رشته ریاضی

·         محققان علمی

·         مهندسین علمی

·         متخصصان برنامه‌ریزی شهری و ترافیکی

خدمات اقلیما

بلوکارت آلمان را می‌توان از راه‌های مختلفی دریافت کرد. به‌تمامی افرادی که قصد اخذ بلوکارت آلمان را دارند توصیه می‌کنیم که در ابتدا اطلاعات لازم را در مورد تمامی مسائل مربوط به بلوکارت آلمان به دست اورند و سپس اقدامات لازم را در جهت پیشبرد اهداف خود انجام دهند.

گروه اقلیما با درنظرگرفتن تمامی چالش‌ها و دغدغه‌هایی که افراد برای اخذ بلوکارت آلمان ممکن است با آن مواجه شوند، اقدامات ارزنده‌ای انجام داده است. گروه اقلیما دارای کادری حرفه‌ای و متخصص است که می‌توانند به‌صورت تلفنی و آنلاین به سؤالات افراد پاسخ‌دهند.

اگر به دنبال متخصصان و کارشناسان حرفه‌ای برای پیشبرد اهداف خود و اخذ کارت آبی آلمان در مدت‌زمان کوتاهی هستید به شما توصیه می‌کنیم که هم اکنون با اقلیما تماس بگیرید تا پاسخ سؤالات خود را در مدت زمانی کوتاه دست آورید.

سؤالات متداول

۱-      حداقل مدرک موردنیاز دریافت بلوکارت آلمان چیست؟

حداقل مدرک موردنیاز لیسانس است. همان‌طور که در بالاتر بیان کردیم این مدرک باید از دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم دولت آلمان صادر شده باشد و خود مدرک نیز باید به تأیید این وزارت‌خانه برسد.

۲-      آیا محدودیت سنی برای بلوکارت آلمان وجود دارد؟

برای بلوکارت آلمان محدودیت سنی خاصی در نظر گرفته نشده است. تنها چیزی که برای آلمان اهمیت دارد جذب متخصص موردنیاز خودش است و این نکته‌ای است که باید به آن توجه داشت.

۳-      از کجا می‌توانیم برای دریافت بلوکارت آلمان شروع کنیم؟

گام اول این است که گوشی را بردارید و با اولین کارشناس گروه مهاجرتی اقلیما صحبت کنید.

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.