دریافت ویزای کاری آلمان از طریق دوره های آوسبیلدینگ

برای دریافت ویزای کاری آلمان آیا پاسخ به این سوالات را می‌دانید؟

 • آوسبیلدونگ را تا چه اندازه می شناسید؟
 • آیا تاکنون شما یا اطرافیانتان برای دریافت ویزای کاری آلمان از طریق آوسبیلدونگ اقدام کرده اید؟
 • اخذ آوسبیلدونگ دارای چه مزایایی است؟
 • چه مشاغلی را میتوان در ویزای کاری آلمان پیدا کرد؟
 • آوسبیلدونگ را چگونه باید دریافت کنیم؟
 • مراحل قانونی آوسبیلدونگ به چه مواردی تقسیم میشود؟

اگر نه با ما همراه باشید.

آوسبیلدونگ آلمان

امروزه آوسبیلدونگ دارای طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان است و افراد بسیار زیادی در کشور ما هستند که برای ویزای کاری آلمان از طریق موسسات مهاجرتی معتبر اقدام می کنند.

 ویزای کاری آلمان دارای مزایا و خدمات بسیار زیادی برای مهاجران است و بسیاری از افرادی که قصد زندگی در این کشور را دارند به راحتی می توانند به سراغ گذراندن مراحل اخذ ویزای کاری آلمان بروند.

جالب است بدانید که کشور آلمان جز آن دسته از کشورهایی است که دارای کمبود نیروی کار است و همین موضوع باعث شده است تا برای جبران این تعداد نیروی کار از مهاجرین کشورهای دیگر استفاده کند. 

ویزای کاری آلمان تنها برای افراد متخصص و دارای مهارت ههای خاص نیست. تمامی متقاضیانی که دارای شرایط استاندارد اخذ آوسبیلدونگ هستند به راحتی می توانند دوره های آموزشی و مهارت آموزی خود را در کشور آلمان بگذرانند و پس از دریافت مدرک قانونی در دوره مورد نظر مشغول کار شوند.

در حالت کلی می توانیم بگوییم که ویزای آوسبیلدونگ و جاب افر دو نوع از ویزای کاری آلمان به حساب می آیند که در میان ایرانیان بسیار متقاضی دارند و افراد بسیار زیادی به دنبال دریافت این ویزاها هستند.

اگر شما جز آن دسته از کسانی هستید که می خواهید اطلاعات جامع و کاملی را در مورد ویزای کاری آلمان بدست آورید به شما توصیه می کنیم که در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا تمامی نکاتی را که باید در مورد ویزای کاری آلمان بدانید را به طور کامل به شما توضیح دهیم.

آوسبیلدونگ چیست؟

ویزای کاری آلمان دارای انواع مختلفی است که یکی از مهم ترین و معروفترین انن ها آوسبیلدونگ است. کسانی که به دنبال ویزای کاری آلمان هستند باید حتما با آوسبیلدونگ آشنا شوند تا بتوانند انتخاب مناسبی داشته باشند. 

در اصطلاح به دوره کارآموزی در کشور آلمان، آوسبیلدونگ گفته می شود.

دوره آوسبیلدونگ بسیار کارآمد است و افرادی که در این دوره ها شرکت میکنند معمولا به راحتی می توانند وارد بازارهای کاری آلمان شوند. 

از آنجایی که دوره های آموزشی آوسبیلدونگ به صورت عملی و تئوری است و همه کارآموزان این دوره ها می توانند در کمپانی های بزرگی همچون دایملر، الیانز، بی ام دبلیو و زیمنس مشغول کار شوند و حقوق نسبتا مناسبی را برای گذران زندگی خود در این کشور بدست آورند.

شما باید بدانید که آوسبیلدونگ تنها مخصوص رشته های فنی و نسبتا سخت نیست و مشاغل ساده ای همچون اشپزی، خدمتکاری، رانندگی و…. می شود و افراد می توانند با توجه به علایق و سلایقی که دارند در این رشته ها مشغول کار شوند و از خدمات و امکانات کشور آلمان استفاده کنند.

با توجه به توضیحات بالا می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که برای دریافت آوسبیلدونگ ویزای کاری آلمان نیازی به مدارک تحصیلی بسیار تخصصی و پیشرفته نیست و شما حتی با داشتن مدرک دیپلم نیز می توانید این نوع ویزای کاری را دریافت کنید.

از دیگر مسائلی که باید در مورد آوسبیلدونگ ویزای کاری آلمان بدانید آن است که این نوع ویزا دارای شرایط سنی خاصی است و افراد در سنین بالاتر یا پایینتر از حد میانگین نمی توانند برای دریافت آن اقدام کنند. میانگین سنی برای اخذ آوسبیلدونگ کشور آلمان حدود ۲۰ الی ۲۵ سال است.

 افرادی که میانگین سن آنها بین ۲۵ الی ۳۰ قرار می گیرد هم می توانند در شرایط استثنا برای دریافت آوسبیلدونگ به کمک یک موسسه مهاجرتی معتبر اقدام کنند.

انواع دوره های آوسبیلدونگ به چه مواردی تقسیم می شوند؟

دوره های آوسبیلدونگ در المان دارای دو نوع است. به طور خلاصه به این دو مورد اشاره می کنیم تا آگاهی شما در این حوزه افزایش پیدا کند:

(schulische ausbildung)_ آوسبیلدونگ آلمان با تحصیلات مدرسه‌ ای

آوسبیلدونگ آلمان با تحصیلات مدرسه‌ ای معمولا توسط کالج های حرفه ای یا دانشکده های فنی حرفه ای آموزش داده می شود. پس هم مراکز خصوصی و هم مراکز دولتی می توانند آموزش های لازم را در این زمینه ارائه دهند. 

تفاوتی که میان این دو مرکز آموزشی وجود دارد آن است که در مراکز دولتی دیگر نیاز نیست تا شهریه پرداخت شود و در مراکز خصوصی باید شهریه و هزینه های تحصیل از جانب فرد محصل پرداخت شود.

مسئله مهمی که باید به آن دقت کنید آن است که در این نوع دوره های آوسبیلدونگ معمولا اکثر آموزش ها به صورت تئوری ارائه می شوند و تا زمانی که دوره های تئوری به اتمام نرسند افراد نمی توانند دوره های عملی را نیز پشت سر بگذارند.

در دوره های تحصیلات مدرسه ای دیگر دستمزدی برای کارآموزی به افراد ارائه نمی گردد و افراد این اختیار قانونی را ددارند تا به صورت جداگانه در هفته به میزان ۱۰ ساعت مشغول فعالیت و کار باشند.

(Duale Ausbildung)_ آوسبیلدونگ آلمان دوگانه

همانطور که از نام این نوع دوره های آموزشی پیدا است، افرادی که برای آوسبیلدونگ دوگانه اقدام میکنند به راحتی با یک تیر دو نشان را می زنند.

 افرادی برای شرکت در این دوره ها باید در ابتدا در یک شرکت استخدام شوند و در مدرسه های فنی ۴۰ درصد از زمان هفتگی که در اختیار دارند را در آموزش های تئوری را می گذرانند و باقی زمان خود را در همان شرکتی که استخدام شده اند به صورت عملی کار می کنند و از این طریق دوره های کارآموزی خود را زی می کننند.

آوسبیلدونگ آلمان دوگانه یا مدرسه ای؟

هنگامی که در مورد آوسبیلدونگ آلمان با تحصیلات مدرسه‌ ای صحبت می کنیم، ممکن است این سوال برای بسیاری از افراد پیش اید که آوسبیلدونگ مدرسه ای بهتر است یا دوگانه؟ کدام یک از این گزینه ها دارای مزیت های بیشتری هستند؟ 

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که امروزه بیشتر افراد ترجیح می دهند که برای آوسبیلدونگ دوگانه اقدام کنند. این نوع ویزای کاری علاوه بر آنکه شغل افراد را تامین میکند و باعث میشود تا دوره کارآموزی آنها سپری شود دارای آموزش های تئوری است و همین موضوع باعث می شود تا دانش و تخصص افراد متقابلا افزایش پیدا کند.

از دیگر مزایای آوسبیلدونگ دوگانه آن است که افراد آموزش دیده پس از گذراندن دوره کارآموزی و تحصیلی خود به راحتی می توانند با رزومه کاری خوبی که در دست دارند برای استخدام در شرکت های معروف و کمپانی های حرفه ای اقدامم کنند.

افراد پس از شاغل شدن و گذراندن دوره های آوسبیلدونگ دوگانه می توانند پس از ۵ سال برای اخذ اقامت دائم از طریق روش های قانونی و حقوقی اقدام کنند و از مزیت های اقامت دائمی در کشور آلمان بهره مند شوند.

رشته های مختلف آوسبیلدونگ

به چند مورد از معروف ترین و پر طرفدار ترین رشته های آوسبیلدونگ اشاره می کنیم:

 • اوسبیلدونگ شیمی و فیزیک
 • اوسبیلدونگ پرستاری
 •  آوسبیلدونگ مکانیک خودرو
 • اوسبیلدونگ مالی و حسابداری
 •  آوسبیلدونگ مدیریت
 • اوسبیلدونگ ارایشگری
 •  آوسبیلدونگ دستیار دندانپزشک
 •  آوسبیلدونگ آی تی
 • اوسبیلدونگ آشپزی
 • اوسبیلدونگ کارگری  

شرایط دریافت آوسبیلدونگ

دریافت ویزای کاری آلمان دارای شرایط خاصی است. به طور خلاصه به چند مورد از مهم ترین و اساسی ترین شرایط آوسبیلدونگ اشاره می کنیم:

 • آخرین مدرک تحصیلی فرد متقاضی باید به صورت رسمی ترجمه شود.
 • توجه داشته باشید که برای آوسبیلدونگ دوگانه حتما باید کارفرمای شرکت یا کمپانی که می خواهید دوره کارآموزی خود را در آن بگذرانید تقاضای نیروی کار کرده باشد.
 • محل اقامت شما در دوره آموزشی به طور صد در  صد با کارفرما نیست و ما باید قبل از ورود به دوره آوسبیلدونگ این موارد را بررسی کنید ودر مورد آن آگاهی پیدا کنید.
 • برای آنکه بتوانید در دوره های آوسبیلدونگ شرکت کنید شما باید با زبان آلمانی آشنایی داشته باشید  و مدرک خود را نیز به کارفرما ارائه دهید.
 • بعد از انکه مدارک ترجمه شده فرد متقاضی انجام شد باید تاییدیه سفارت اخذ شود و مهر دادگستری ضمیمه آن شود.
 • متقاضیان باید تمکن مالی حدود ۵۰۰۰ الی ۶۰۰۰ یورو کافس است.
 • محدودیت سنی برای اخذ آوسبیلدونگ حدود ۲۰ الی ۲۵ است.

دریافت ویزای کاری آلمان سخت است؟

اگر شما جزو کسانی هستید که می خواهید برای دریافت ویزای کاری آلمان از طریق دوره های کارآموزی آوسبیلدونگ اقدام کنید و نمی دانید که باید از چه کسی در این زمینه کمک بگیرید و از مراحل آن آگاهی ندارید به شما توصیه می کنیم که به سراغ افراد متخصص و با تجربه در این زمینه بروید.

گروه مهاجرتی اقلیما یکی از با تجربه ترین شرکت هایی است که دارای کارشناسان متخصص در زمینه ارائه مشاوره و دریافت ویزای کاری آلمان از طریق آوسبیلدونگ است.

 عموم مردم می توانند به راحتی با گروه مهاجرتی اقلیما تماس بگیرند و سوالات خود را در جلسات مشاوره ای بپرسند. توجه داشته باشید که مشاوره با کارشناسان اقلیما کاملا رایگان است و هیچ محدودیتی در زمینه ارائه این خدمات وجود ندارد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی کامل شرایط شما با شماره تماس ۰۲۱۹۱۰۰۶۵۵۰ داخلی ۲۰۲ تماس حاصل فرمایید.

راه‌تان دور و وقت‌تان محدود است، ما در کوتاه‌ترین زمان به مهم‌ترین پرسش شما بهترین پاسخ را می‌دهیم.